Dziś Egzamin Ósmoklasisty. Odwiedzamy PSP4. Jak nastroje?

Image

To jeden z pierwszych egzaminów w życiu młodego człowieka. Jest więc stres i świadomość, że ten ważny sprawdzian pozwoli na lepszy start w życiu. We wtorek 24 maja młodzież zasiadła do egzaminu z języka polskiego. W Stalowej Woli uczniów jest dokładnie 643.

Nastroje w stalowowolskiej „czwórce” bardzo dobre. Uczniowie pełni optymizmu, uśmiechnięci i zdeterminowani. Test rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00 i trwać ma 120 minut. Przystąpienie do Egzaminu Ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. W Polsce przeprowadzany jest już on po raz czwarty. Po raz pierwszy uczniowie klas ósmych zdawali go w 2019 roku.

Egzamin ósmoklasisty jest ważny, bo aż połowa punktów przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych będzie pochodzić z niego. Reszta to oceny ze świadectwa. Testy, zresztą podobnie jak to miało miejsce rok wcześniej, przeprowadzane są na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu 2020 r., a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Jest to zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, które były podstawą przeprowadzania egzaminów w latach ubiegłych.

W 2022 roku do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 502 tys. uczniów, w tym około 7,1 tys. obywateli Ukrainy. Jutro matematyka i język obcy (najczęściej wybieranym będzie język angielski).

Wyniki już 1 lipca. Wszystkim naszym uczniom życzymy jak najwyższych punktów, pozwalających dostać się do wymarzonej szkoły średniej!

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Marcin

Zostań mistrzem Dżin Szitsu już dziś.