Czysta woda prosto z Twojego kranu!

Materiał zewnętrzny Image

Dorośli mężczyźni powinni wypijać dziennie ok. 3 litrów czystej wody, natomiast kobiety ponad 2 litry. Takie jest zalecenie Instytutu Medycznego. Jeśli chcemy dostosować się do tych zleceń, kupując wodę butelkowaną sami w przeciągu kilku dni wyprodukujemy ogromną ilość plastiku, co jest wielkim zagrożeniem dla całego środowiska naturalnego.

Zastosowanie we własnym domu, czy też restauracji filtra do wody odwrócona osmoza, pozwoli na znacznie ekologiczniejsze rozwiązanie oraz mniejszą produkcję butelek plastikowych.

Czy plastik szkodzi planecie?

Według szacunków GreenPeace aż 90 % wyprodukowanego plastiku nigdy nie zostało poddane recyklingowi, a aż 700 gatunków zwierząt obecnie jest ofiarą plastiku. Opakowania plastikowe zalewają nas wszędzie, głównie są to opakowania na produkty spożywcze oraz wspomniane już butelki plastikowe. Dane nie należą do optymistycznych, a ilość plastiku zamiast z roku na rok maleć to stale rośnie. Nie da się zmienić niczego, jeśli nadal będziemy wybierać produkty, w opakowaniach plastikowych, już dziś możemy zacząć od małych kroków, rezygnując z wody w plastikowych butelkach na rzecz tej z kranu przefiltrowanej przez filtry do wody.

Filtry do wody rodzaje

Filtry do wody mogą różnić się ze względu na działanie, a także ze względu na sposób montażu.

Filtry do wody ze względu na sposób montażu:

● filtry na cały dom- najczęściej montowane przy wejściu wody do domu

● filtry kuchenne- swoje miejsce znajdują w szafce podzlewozmywakowe

● filtry łazienkowe- montowane przy słuchawce prysznicowej, lub przy przyłączu wody do pralki.

Filtry do wody ze względu na działanie:

● filtr odwrócona osmoza- odwrócona osmoza to najczęściej wybierany filtr do wody, który zapewnia, praktycznie krystalicznie czystą wodę, metoda wykorzystywana nawet przez producentów wody butelkowanej, należy jednak zdawać sobie sprawę z tzw. odrzutu wody do kanalizacji, który następuje w wyniku filtracji

● filtry mechaniczne- inaczej nazywane sedymentacyjnymi są odpowiedzialne za usuwanie osadów mechanicznych, najczęściej występujące filtry tego typu to filtry sznurkowe, piankowe oraz siatkowe

● filtry węglowe- bardzo często stosowane filtry do uzdatniania wody, do filtracji wykorzystują węgiel aktywny, to filtry tanie, a także bardzo proste w montażu.

Odwrócona osmoza- czyli jak uzyskać krystalicznie czystą wodę

Odwrócona osmoza to bardzo często stosowana metoda filtracji w filtrach do wody, szczególnie tych montowanych w kuchni. Oczywiście najlepsze dostępne na rynku filtry do wody stosują złożoną metodą filtracji poprzez wiele najlepszych filtrów w tym odwrócona osmoza. Wracając do samego procesu odwróconej osmozy, jest ona bardzo bardzo skuteczna, dzięki półprzepuszczalnej membranie, która przepuszcza jedynie całkowicie czyste cząsteczki wody. Cały proces nie wymaga od użytkownika większego zaangażowania, warto dodać, że filtr do wody, który montujemy w szafce podzlewozmywakowej, wykorzystujący odwróconą osmoze powinien być wzbogacony o filtr mineralizujący, ponieważ w procesie oczyszczania wody wytrącają się również z niej jej dobre i cenne właściwości.

Zainstalowanie filtra do wody pod zlew pozwala na zmniejszenie ilości plastiku w domu, co jest niezwykle ważne dla środowiska.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =