Kolejny zakaz wejścia do lasów!

Image

Kolejny raz przedłużony zostaje zakaz wejścia do tych lasów. Tymczasem powoli zaczyna się sezon jagodowy i grzybowy. Mieszkańcy nie są zadowoleni z ograniczeń, ale nie mają na nie żadnego wpływu.

Znów na naszych terenach będą odbywać się ćwiczenia wojskowe. Do lasu nie należy wchodzić, ponieważ grozi to utratą zdrowia lub życia. Regularnie informujemy już Was o kolejnych obostrzeniach.

Nowy komunikat mówi o przedłużeniu zakazu, który od dawna obowiązuje w części naszego powiatu. Ostatni zakładał okres od 1 do 31 maja br. i też był przedłużeniem poprzedniego, nowy obejmuje swoim zakresem czas od 1 do 30 czerwca br. Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych- Nowa Dęba, w miejscowościach: Nowa Dęba i Lipa prowadzone będą kolejne ćwiczenia i strzelania dzienno- nocne z użyciem ostrej amunicji. Fakt ten dotyczy również dni wolnych i świątecznych.

- W związku z powyższym apeluję do mieszkańców okolicznych miejscowości, jak i przejeżdżających w pobliżu terenu poligonu o bezwzględne przestrzeganie zakazu wstępu na teren poligonu. Nadmieniam, że o zakazie wstępu informują tablice ostrzegawcze, maszty z kulami i oznakowane szlabany zamykające wjazd na drogi poligonu. W ubiegłych latach nieprzestrzeganie tych zasad było przyczyną wielu tragedii. Bezmyślność oraz brak zdrowego rozsądku doprowadzają do groźnych wypadków na poligonie, w których ofiarami są osoby cywilne- najczęściej dzieci i młodzież. Dzieje się tak niestety dość często przy milczącej akceptacji rodziców i dorosłych. Ostrzegam, że teren poligonu jest ciągle patrolowany przez Żandarmerię Wojskową, a osoby łamiące obowiązujący zakaz podlegają karom administracyjnym, w tym finansowym- informuje komendant ppłk Artur Żuber.

Uważajcie na siebie i na spacery wybierajcie te lasy, do których wciąż wchodzić można.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~lokator

gdzie można znaleźć mapę z dokładnymi informacjami jakie części lasu są zamknięte, a które nie? Co z drogami pożarowymi? Mam wrażenie, że nie przy każdej są tablice informujące o zakazie...

maciek22

Mnie zastanawia jedna rzecz - dlaczego przy ośrodku szkolenia poligonowego Lipa znaki informujące o zakazie wstępu są postawione tuż przy DW855, gdzie według map rzeczywista granica ośrodka szkolenia poligonowego jest przynajmniej kilometr wgłąb lasu? Czy to aby przypadkiem nie jest zbytnie nadużycie ze strony wojska? Nie mam nic przeciwko poligonom w okolicy, ale skoro są ustalone pewne granice, to niech one będą przestrzegane. Gdybym ja sobie "przywłaszczył" kawał pola, albo lasu od państwa, to bym musiał płacić karę i przywrócić teren do stanu w jakim go zastałem