Jubileuszowy koncert TURBO
w Stalowej Woli, czyli 40 lat minęło…

Materiał zewnętrzny Image

Już w piątek 27 maja w Stalowej Woli, w klubie Labirynt, odbędzie się koncert legendy polskiej sceny muzycznej, poznańskiej grupy TURBO!!!

Wydarzenie będzie mieć miejsce w ramach jubileuszowej trasy podsumowującej 40– lecie działalności tej niezwykle ważnej w historii polskiej muzyki grupy, dowodzonej przez wybitnego gitarzystę i kompozytora Wojciecha Hoffmanna.

TURBO wylansowało wiele utworów, które na stałe wpisały się do kanonu polskiej muzyki. „Dorosłe Dzieci”, „Smak Ciszy”, „Jaki był ten dzień”, czy „Już nie z Tobą” to klasyki, które znają niemal wszyscy. Koncert 27.05.2022 w Labiryncie to rzadka ostatnimi czasy okazja, aby móc w Stalowej Woli uczestniczyć na żywo w wydarzeniu muzycznym, w którym zaprezentuje się żywa Legenda polskiej muzyki Hard n’ Heavy, jaką niewątpliwie jest TURBO.

Grupa TURBO powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a niecałe cztery miesiące później zagrała swój pierwszy koncert. Po udanym debiucie, Turbo zostało zaproszone przez organizatorów do wzięcia udziału w pierwszym festiwalu muzyki rockowej „Jarocin 80”. Od tamtego czasu zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Grupa kilkukrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny, między innymi do: Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Rosji.

Od początku działalności Turbo oscylowało w kierunku hard rockowym, z biegiem lat coraz bardziej udoskonalając styl w oparciu o kolejne metalowe trendy. Twórczość zespołu wielokrotnie zdobywała uznanie krytyków i dziennikarzy. W muzycznych rankingach płyty Turbo otrzymywały tytuł „Płyty roku”, muzycy zajmowali pierwsze miejsca w branżowych plebiscytach, a grupa była nominowana do najbardziej prestiżowych nagród, w tym dwukrotnie do Fryderyków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona