Jak radzić sobie z łuszczeniem na brwiach?

Materiał zewnętrzny Image

Aby utrzymać naturalny trend i stworzyć aktualny, naturalnie wyglądający makijaż brwi, wystarczy kilka razy przejechać po włoskach grzebykiem i nałożyć żel utrwalający. Jednak nawet ta prosta czynność staje się wyzwaniem, gdy skóra na brwiach łuszczy się. Zobacz, skąd się bierze, jak można go wyeliminować i w jaki sposób.

Łuszczyca brwi — przyczyny

Komórki skóry nieustannie się odnawiają, a martwy naskórek cały czas się złuszcza. Zwykle jest to proces cichy, bez oznak dyskomfortu. Trudno jest go jednak zignorować, jeśli łuszcząca się skóra na brwiach jest rozległa i intensywna. Problem z łuszczącymi się brwiami polega na tym, że białe płatki złuszczającego się naskórka mają tendencję do utknięcia między nitkami, co sprawia, że wyglądają one nieatrakcyjnie, nieschludnie, a nawet zaniedbane.

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest ustalenie przyczyny.

Świeży makijaż permanentny. W przypadku leczniczego makijażu permanentnego łuszczyca brwi jest normalną reakcją skóry na uraz spowodowany mikropigmentacją. Nie trzeba z tym walczyć — skorupki zejdą same po kilku dniach.

Nieodpowiedni barwnik do brwi. Farbowanie brwi barwnikami niskiej jakości lub preparatami przeznaczonymi do włosów na głowie może powodować podrażnienia i łuszczenie się skóry brwi.

Agresywne formuły w pielęgnacji skóry i kosmetykach kolorowych. Narażenie na promieniowanie UV.

Nadmierne korzystanie z kąpieli słonecznych i opalanie się w solarium może wyrządzić spustoszenie w skórze: promieniowanie ultrafioletowe aktywnie ją wysusza i powoduje szybkie złuszczanie się zrogowaciałych komórek.

Nieracjonalne diety i złe nawyki żywieniowe. Czy spożywasz wystarczającą ilość tłuszczów nasyconych w diecie? Czy dostarczasz sobie wystarczającą ilość witamin i minerałów? Czy pijesz wystarczającą ilość wody dziennie? Jeśli w organizmie występują niedobory jakiegoś składnika, może to mieć widoczny wpływ na skórę, w tym na okolice brwi.

Łuszcząca się skóra na brwiach — przyczyny i charakter zmian chorobowych

Skóra na brwiach łuszczy się w różnych miejscach. Dzięki identyfikacji miejsc, w których skupiają się zmiany, można dokładniej określić ich przyczynę. Na przykład łuszczenie się skóry pod brwiami jest zwykle oznaką reakcji alergicznej na makijaż. Jeśli jednak problem dotyczy rzęs, prawdopodobnie jest spowodowany przez demodex.

Skóra nad brwiami jest chroniona przed szkodliwym działaniem kosmetyków, ponieważ zawiera dużą ilość gruczołów łojowych. Jest ona jednak bardziej podatna na suche powietrze, nagłe zmiany temperatury i trudne skutki stresu, które mają wpływ na skórę. Stres i niewłaściwe odżywianie mają zauważalne skutki w tym obszarze.

Jak radzić sobie z łuszczeniem na brwiach?

Ignorowanie tego nieprzyjemnego objawu jest niemożliwe, nawet jeśli problem wydaje się tylko kosmetycznym defektem. Oto lista kroków, które można podjąć w pierwszej kolejności:

Przyjrzyj się swojej diecie Czy obejmuje ona fast foody, kawę, napoje gazowane lub alkoholowe? Czy jest bogata we wszystkie witaminy i mikroelementy, których organizm potrzebuje do normalnego funkcjonowania? W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek niedoborów należy dostosować dietę.

Zrób sobie przerwę od pielęgnacji i makijażu. Spróbuj zrobić sobie przerwę od pielęgnacji brwi i makijażu na kilka lub trzy dni. Zobacz, jak zmienia się stan Twojej skóry. Być może niektóre z produktów, których używasz na co dzień, nie są dla Ciebie odpowiednie.

Sprawdź swoją kosmetyczkę. Jeśli problem dotyczy tylko produktów do pielęgnacji skóry lub produktów koloryzujących, sprawdź najpierw, czy nie minął termin ich przydatności do użycia lub, czy nie zawierają szkodliwych składników. Postaraj się także zmienić zawartość kosmetyczki — kosmetyki na bazie alkoholu zastąp delikatnymi olejkami, a zwykłe środki dekoracyjne — środkami o hipoalergicznej formule.

I żadnych peelingów, procedur wybielających, agresywnych peelingów chemicznych i złuszczania — uszkodzona skóra powinna się prawidłowo i w pełni zregenerować. Wyjątkiem jest przygotowanie brwi do farbowania henną. Jest to peeling kwasowy, który pomoże doskonale usunąć łuszczącą się skórę.

Więcej dowiesz się na stronie https://www.febumed.com.pl/Luszczyca-brwi-przyczyny-leczenie-zdjecia-blog-pol-1510307675.html

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =