13 mieszkań socjalnych przejdzie remont

Image

Do remontu i modernizacji przewidziano łącznie 17 lokali mieszkalnych. Miasto zdecydowało, że czas na zmiany i poszukało wykonawcy zadania. Na pierwszy ogień idzie 13 mieszkań socjalnych.

Zadanie podzielono na 3 części. I część obejmie kapitalnym remontem 6 mieszkań położonych w Stalowej Woli przy ulicy 1 Sierpnia 22, w wyniku którego zostaną zmodernizowane lokale mieszkalne stanowiące mieszkaniowy zasób gminy o powierzchni użytkowej odpowiednio: 33,74 m2, 15,50 m2, 33,49 m2, 33,05 m2, 33 m2, 33 m2.

W II części przedmiotem zamówienia jest kapitalny remont 3 lokali mieszkalnych położonych w Stalowej Woli przy ulicy: Hutniczej 13, Popiełuszki 40A (2 mieszkania) oraz remont 1 lokalu mieszkalnego przy ulicy Orzeszkowej 7 o powierzchni użytkowej odpowiednio: 47,64 m2, 16,30 m2, 16,97 m2, 73,83 m2.

Część III przewiduje kapitalny remont 3 mieszkań przy ulicy Staszica 3A, o powierzchni użytkowej odpowiednio: 36,18 m2, 25,07 m2, 37,05 m2.

- Łączna wartość projektu to około 777 tys. zł, natomiast dofinansowanie, które uzyskaliśmy, to jest 623 tys. zł. To bardzo wysokie, bardzo optymalne dofinansowanie. Oprócz kosztów kwalifikowanych na pewno w toku prowadzonych prac jeszcze zostaną wykonane dodatkowe działania. Rządowy fundusz dopłat, którego operatorem jest BGK, umożliwia ubieganie się o dodatkowe środki, więc jeżeli tylko będzie taka możliwość, ale również, jeżeli przetarg wykaże inne wartości, bo w tej chwili jest ogłoszony, to na pewno będziemy chcieli skutecznie ubiegać się o dodatkowe środki- mówił w kwietniu br. prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Mieszkania będą więc modernizowane w oparciu o fundusze zewnętrze. I i III część zadania zrealizuje krakowska firma (9 mieszkań- za nieco ponad 408 tys. zł), II część- firma z Dąbrowy Rzeczyckiej (4 mieszkania za ok. 189 tys. zł). Wciąż nie ma rozstrzygnięcia IV części zadania, gdzie pod kilof o szpachelkę pójdą 4 lokale mieszkalne z ulic: Mickiewicza 16, Popiełuszki 7, Wolności 16 i Wyszyńskiego 21A. [p]W ramach planowanych prac remontowych m.in.: będzie wykonane szpachlowanie, malowanie, wymiana instalacji, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.

Odnowione lokale będą przekazane decyzją Komisji Mieszkaniowej osobom z listy oczekujących na mieszkania socjalne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~~?!?

Do ~??? To co piszesz jest nieprawdą z tego co się orientuję będzie to rodzina 5 - cio. Z bardzo trudna sytuacją rodzinna. Więc nie pisz głupot. Pozdrawiam. PS.
Moim zdaniem w kraju w którym tyle przeszedł jeśli chodzi o historie mieszkania powinny być przyznawane każdemu obywatelowi a jak nie mieszkania to odpowiednią pomoc finansową do kupna lub budowy bez żadnych kredytów czy oszczędzania.

~RYCHU

PEOWCE NIC NIE DAWALI LUDZIOM WIECIE CZEMU BO DAWALI SWOIM I SOBIE HAHAHAHAHAHA

~UM

Komisja Mieszkaniowa z radnym Sibiga doczeka się NIK.

~???

No cóż na Wyszyńskiego jest mieszkanie puste 3 pokojowe. Ma być przeznaczone dla 2 osób. Więc to przyznawanie takich mieszkań socjalnych jest bardzo ciekawe. Kogoś nie stać na 1 czy 2 pokoje dostaje 3 pokoje i kolejne dopłaty bo go nie stać na utrzymanie tak dużego mieszkania i jeszcze remont od podłogi po sufit. Na koniec jak u nas na Jana Pawła wykupuje po roku za marne grosze.

~Dodek

Będą mieli co podpalać dalej rozdawnictwo a miasto tonie w długach super

~Login

Do Jasio- za 777 tys to możesz sobie garaż zbudować, ty nie zdajesz sobie sprawy człowieku o czym piszesz, odleciałeś na maksa

~Marta

Oki, ja wiem komu przydzielą, według schematu od lat stosowanego , 2,3 może 4 mieszkania dla naprawdę potrzebujących o pozostała reszta dla dzieci , rodzin znajomych lub pociotków. Cała prawda , całą dobę.

~oki

Ciekawe komu naprawdę przydzielą te mieszkania? Oby nie okazało się tak jak w Krakowie gdzie mieszkania dla ubogich rodzin z programu "Mieszkanie+" oddano Ukraińcom, a nie Polakom, dla których były przeznaczone. Tłumaczono co prawda, że Ukraińcom dają "tylko" na 6 miesięcy, ale czy ktoś wierzy w zapewnienia, że potem ich wyrzucą i dadzą naszym?

~Vierchy

No dobra, a jaka jest prowizja dla pisowskich konsultantów?

~jasio

za 777 tys to mozna zbudowac blok dzie tak malutkich mieszkan to moze byc z 50

~toż to szok

No tak. Trzeba wyremontować mieszkania wyborcom. Panie "prezydencie" - brawo. Nie jest panu po ludzku wstyd????????Jak impreza u prezydenta? Pewnie super. Bo to fundusz "reprezentacyjny". Jak już będzie czas rozliczeń pośmiejemy się wspólnie.

~Marta

Nie ma żadnej pomyłki.

~Pepe

Do Marta nie ta kasa nie mylić z klasą

~Marta

I mieszkanka dla znajomych przed wyborami. A propos ZAB nie dostanie remontów do realizacji , a nie ta klasa inwestycji . Za trudne dla tych nieudaczników.