Jakie hale namiotowe warto kupić lub wynająć?

Materiał zewnętrzny Image

Myślisz o wynajęciu lub zakupie hali namiotowej? W takim razie koniecznie sprawdź, na co warto zwracać uwagę, aby wybrać idealną. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że dziś tak wiele osób wykorzystuje hale namiotowe jako magazyny, działalność produkcyjną, a także do organizacji imprez, atrakcji sportowych oraz uroczystości rodzinnych. Kluczowe jest zatem to, aby wiedzieć, na co trzeba zwracać szczególną uwagę podczas wybierania idealnej hali namiotowej.

Rozmiar hali namiotowej

Obecnie będziesz mieć możliwość zakupienia lub wynajęcia hali namiotowej o różnych wielkościach. Ważne jest zatem to, aby wcześniej dokonać dokładnych obliczeń i ocenić, jaka powierzchnia spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Szczególnie zwróć uwagę na szerokość hali namiotowej, gdyż zazwyczaj w ofercie znajdują się powierzchnie o szerokości od 8 do 25 metrów. W przypadku długości to zwiększa się ona skokowo co 5 metrów i bez problemu znajdziesz również halę namiotową o większej długości niż 30 metrów. Nie zapomnij też zwrócić uwagi na jej wysokość. W tym przypadku dostępna może być hala już od 2,5 metrów aż do 5 metrów wysokości.

Dostosowanie hali do sposobu jej wykorzystania

Pamiętaj, że istotne jest to, aby podczas wybierania hali namiotowej kierować się również tym, w jaki sposób będzie ona wykorzystywana. Gdy chcesz przeznaczyć ją jako halę magazynową, to dobrym wyborem będzie hala, która będzie miała bramę przeznaczoną do TIR-ów oraz np. do wózków widłowych. W takim przypadku najlepiej też zdecyduj się na ściany z blachy, a do tego dach oraz ściany powinny być odporne na działania mechaniczne, a przy okazji również ognioodporne.

Zupełnie inne potrzeby będą ważne w przypadku hal namiotowych wykorzystywanych na różne imprezy, uroczystości czy inne atrakcje, takie jak np. lodowisko. Wtedy duże znacznie będą miały okna czy porządne oświetlenie, a także bardziej estetyczny wygląd.

Bezpieczeństwo i solidność

Najpopularniejszą grupą hal namiotowych są stalowe oraz metalowe konstrukcje. Dzięki temu, że wybierzesz takie modele, zyskujesz gwarancję wysokiej jakości i wytrzymałości. To z kolej wpływa na bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, gości czy pracowników.

Dla jeszcze większej pewności i stabilności najlepiej zdecyduj się postawić na hale namiotowe, które posiadają dodatkowe wzmocnienia z profili aluminiowych. Stosując takie rozwiązanie, zyskujesz zapewnienie o wyjątkowej wytrzymałością, która będzie w stanie udźwignąć obciążenie, wynoszące nawet 200 kg/m2. Dopiero gdy zdecydujesz się na tego typu hale namiotowej, będziesz mieć pewność, że wybrałeś naprawdę bezpieczne rozwiązanie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =