Kiedy przy drodze na ul. Popiełuszki pojawią się nasadzenia?

Image

Po przebudowie odcinka ul. Popiełuszki, otoczenie drogi straciło swój zielony klimat. Topole, które tam rosły mocno wpisały się w krajobraz miasta. Bez drzew zrobiło się pusto i szaro. Brakuje też cienia, dzięki któremu w gorące dni piesi mogli się schronić przed słońcem. Wkrótce ta sytuacja ma się poprawić, pojawią się nowe drzewa i krzewy.

Jak zaznacza starosta temat związany z nasadzeniami jest cały czas w toku. W tym zakresie starostwo współpracuje z magistratem. To jakie drzewa i krzewy pojawią się w sąsiedztwie drogi zostało pozostawione miejskiemu urzędnikowi, który wybierze takie gatunki, które najlepiej sprawdzą się w tym terenie.

- Mamy możliwość zasadzenia dużych drzew w niewielkiej ilości z uwagi na media, które tam przebiegają, dlatego nie chciałem robić tego jakoś pochopnie, chciałem, żeby to było przeanalizowane. Każde duże drzewo stwarza pewne zagrożenia dla biegnących przewodów, szczególnie elektrycznych czy światłowodów itd. Będzie to zrobione fachowo i będzie to zrobione w najbliższym czasie. Będzie parę drzew, będzie parę krzewów. Trzeba też popatrzeć na to pod kątem bardzo praktycznym, że np. jeżeli jest chodnik, no to nie może być zasadzony krzew, który będzie np. kaleczył, gdy dziecko podejdzie i złapie go rączką. Musi to być przemyślane- mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Jak podkreśla włodarz powiatu ul. Popiełuszki to centralna ulica Stalowej Woli. Starosta chciałby, żeby była wesoła i rozkwiecona.

Część środków związanych z wykonaniem nasadzeń pochodzi z zadania dotyczącego przebudowy ul. Popiełuszki.

- Do tych nasadzeń był zrobiony projekt od razu przy projekcie drogi, ale ten projekt nas, że tak powiem, nie zadowalał za bardzo, więc robimy to jak gdyby dodatkowo. Część pieniędzy będzie pochodziła również z niego, bo tam był przeznaczone pieniądze na te nasadzenia- wyjaśnia starosta.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~RYCHU

najbardziej ekologiczny jest teraz PUTLER ekologi peowskie ruskich pouczac brawo panie prezydencie NADBEREŻ NY robi pan super robote w STALOWEJ WOLI

~RYCHU

najwięcej drzew jest w dubaju

~RYCHU

ulica popiełuszki jest super a najwięcej krzyczą ekologi peowskie

~RYCHU

teraz to jest najladniejsza ulica ulica okulickiego jeżdzą samochodami trują powietrze i krzyczą gdzie drzewa ekologi peowskie

~Stanley

Mam nadzieję że to kłamliwe towarzystwo które rządzi w mieście już niedługo się zmieni.Kłamstwami zarazili się od premiera i myślą że wg.nich ciemny lud to kupi co obiecują

maszynista

Znamy tego typa ekolog i wiemy co to za jeden jest .Pisze glupoty nyle kase za to wziąć.

~EDI

A MIAŁO BYĆ TAK EKOLOGICZNIE HIGH TECHNOLOGY A TU NAJWIĘKSI SUPER TRUCICIELE ,KTÓRYCH NIKT NIE CHCE U SIEBIE SZWABY I KOREA ZAGŁĄBIE ALUMINIUM I MIEDZI NO I TARTAK IKEA KTÓRA RŻNIE CO TYLKO POPADNIE , RŻNĄ NAS NIE TYLKO NA KASIE ALE ODBIERAJĄ SYSTEMATYCZNIE ZDROWIE I ŻYCIE MIESZKAŃCOM STALÓWKI, PSEUDO ROZWÓJ PRZEZ DEGRADACJĘ ŚRODOWISKA CZYTAJ NIEDOROZWÓJ
TO .ÓWNO KTÓREGO U SIEBIE NIE CHCIELI DO STALOWEJ WOLI WYPCHNĘŁI ONI .ÓWNA SIĘ POZBYLI A MYŚMY TO .ÓWNO KUPILI !!! NA PEWNO RADNA PROSZOWSKA POMOŻE MIEJ NAS W OPIECE DOBRY PANIE BOŻE !!!!!

e2rds

24 Lutego 2022 11:03:15 ~ekolog
Do e2rds, emerycie ulica POPIEŁUSZKI to się (fragment usunąłem bo za dużo głąb napisał) Przy sądzie rośnie potężna akcja jeszcze chyba z przed czasów 2 wojny światowej więc o jakiej hejterze pustyni ty gęgasz. Pustynię to ty masz w swojej łepetynie a już za miesiąc cala ta rewitalizowana ulica zostanie zazieleniona i wszędzie będą nowe drzewa i przepiękne trawniki. Ta ulica od torów do STASZICA to będzie widokówka naszego miasta. A mieszkańcy bloków przy ulicy OKULICKIEGO na wysokości tej nowej pięknej zieleniny będą siedzieć cały dzień przy oknie i podziwiać tą rewitalizację.
~ekolog, głąbie, twoje wynurzenia chorego umysłu już obecnie widać na Popiełuszki, a miało być tak wspaniale.

~ziutek skarpa

Taka p-rawda-ekolo-g to hejter pisowski ,bierze kase i wypisuje pochwalne bzdety na pis.

e2rds

~taka prawda i znów kretyn zasługi 500+ przypisuje, że PiS-da-ł. To podatnicy głąbie dają tak jak i tobie trutniowi za to kretyńskie pisanie. PiS-da-ł sobie do kieszeni, też z podatnika.

~lewica99

Najbrzydsza ulica w miescie to teraz jest.Za pisu to zrobili i nie moga teraz przejsc w wyborach trzeba zatopic glupkow.

~taka prawda

Do gucio 99 , dzieciaku najpierw matce za mleko podziękuj jeśli masz teraz 22 lata czy 23 . A PISowi za to, że jeszcze niedawno przez 4 lata po 500 złotych co miesiąc kasowałeś za darmo oczywiście twoi rodzice. Dostałeś przynajmniej 24 tysiące i zero wdzięczności z twojej strony widocznie z takiej rodziny pochodzisz.

~taka prawda

Do zorka, ty nawet butów pastować nie zasługujesz temu wielkiemu komentatorowi.

~taka prawda

Do lsd, tak ale ta rzeka tam jest bardzo szeroka i mogłeś co najwyżej prze tą rzekę MANHATTAN z JORSEY CITY widzieć. A ulice w NOWYM JORKU to nie tylko są w MANHATTANIE bo też w BRONX, BROOKLINIE , QUNISIE czy pozostałych dzielnicach NOWEGO JORKU. A sam JERSEY CITY to też jeden wielki syf. Czy byłeś choć przejazdem kiedykolwiek jak tam mieszkałeś w FRANKLIN LAKE mieście gdzie mieszkają amerykańscy oligarchowie?[ droga 208 na północ od JERSEY CITY].Chyba nie myślisz , ze ty jedyny ze STALOWEJ WOLI byłeś w STANACH. Bo STALOWA WOLA to miasto amerykanów już od 50 lat.

~zorka

to gupi edek, analny zorro. Ignorować smiech2

~LSD

~taka prawda
Ponad 10 lat spędziłem w mieście Jersey City po drugiej stronie rzeki Hudson na przeciw New York Pisowski trollu z UM. Misiewiczu pojedź a później wypowiadaj bełkotem swoje wypociny.

~gucio99

Ekolog to wstretny typ jest. wysrywa te wpisy w godzinach pracy co widac .Pis zalozyl farmę troli i to jeden z nich jest.

e2rds

~ekolog, widzisz, ja to samo piszę o tobie na podstawie twoich kretyńskich wpisów, cyt: " Ty jesteś typowy burak z ciemnogrodu co w du.pie był i czarne gów.. no widział." tylko ja bym okreslił ciebie nie burak, tylko kretyn. I mam jeszcze taką uwagę, a ty widziałeś kiedy "czarne gó.no", czy to tylko twój kretyński umysł to wymyślił.

~Iga

O jakich drzewach jest tu mowa, paseczki zieleni maja nie więcej jak 70 cm więc żadne drzewo długo tu nie wytrzyma. Bratki nasadzą i tyle.

~???

~taka prawda zapomniał jeszcze wspomnieć, że wieczorami ludzie się boją wyrzucać śmieci bo szczury wielkości dobrze wypasionych kotów buszują po śmietnikach i ulicach.

maszynista

Ekolog to troll za kase tu pisze .Wychwala pisiorstwo pod niebiosa.

~ekolog

Do e2rds, po co dziadku gęgasz jeszcze ci mało forumowicze po tym twoim głupim łbie potłukli. Ty jesteś typowy burak z ciemnogrodu co w du.pie był i czarne gów.. no widział.

~taka prawda

Do lsd, pajacu ty nawet w telewizji NOWEGO JORKU nigdy nie widziałeś. A skąd ja to wiem po twoich wypocinach. Ulice w NOWYM JORKU to jeden wielki syf wszędzie brud i ubóstwo. 90 procent ludzi na tych ulicach zachowują się jak małpy [ przepraszam te prawdziwe małpy bo one mają więcej rozumu od tych ludzi na ulicach NOWEGO JORKU.] NOWY JORK to też BRONX czy byłeś tam choć jeden raz pajacu.

~JASIO

U DECYDETÓW DRZEWA TO ZAGROŻENIE !!!
ZAGŁABIE ALUMINIUM I MIEDZI I PERMANENTNE TRUCIE NISZCZENIE ZDROWIA I ŻYCIA MIESZKAŃCÓW JEST NIE ISTOTNE !!!!

~Jacek

Pytamy gdzie są ścieżki dla pieszych przy zrewitalizowanej drodze Popiełuszki, chyba mieszkańcy mają skakać przez przystanek i wejść w budynek mieszkalny.

~EDI

NA ŚW DYGDY CZYLI NIGDY PRZECIEŻ MIASTO MA BYĆ ZATRUTE I ZABETONOWANE !!!

~EDI

ROZLICZYĆ PSEUDOEKOLOGÓW I MIEJSKICH DRWALI CZAS NAJWYŻSZY

~EDI

ROZLICZYĆ PSEUDOEKOLOGÓW I MIEJSKICH DRWALI CZS NAJWYŻSZY

jabar

do popis,

masz całkowitą rację ale oni sobie specjalnie takie prawo uchwalili że za nic nie odpowiadają. Bo po zakończeniu kadencji byłoby coś na przykładzie zmiany cezara w Rzymie.

~popis

Oni klamią od samej góry do dołu.To wina nie Tuska a systemu bowiem gdyby takiemu staroście za wycięcie chociażby jednego drzewa przy tej ulicy przyszło zapłacić karę to innym razem obchodziłby drzewo szerokim łukiem. Tak się nie dzieje i dlatego mamy do czynienia z... rzezią drzew nie bacząc na gatunek. Winę ponosi także pan prokurator bo gdyby na bazie społecznego niezadowolenia(mniemam, że czyta portale internetowe!) wezwał jednego czy drugiego decydenta i odpowiednio zareagował to nie mielibyśmy tego co mamy. Prokurator jako sługa partii? Nikt w tym kraju poza małą grupką ludzi nie interesuje się wyczynami nieodpowiedzialnych decydentów. To nic, że mamy ponoć najlepsze ustawodawstwo w Europie w zakresie ochrony przyrody skoro jej niszczenie jest zjawiskiem nader pospolitym.Dzisiaj starosta opowiada dyrdymały, że korzenie mogą uszkodzić linie energetyczne i światłowodowe(wcześniej mówił o 50 metrowych korzeniach topól mających rzekomo uszkadzać rury kanalizacyjne!) dlatego nie będzie sadził drzew, będzie teraz "analizował". Nie jest za późno by przesłuchać tego urzędnika pod kątem oszustwa mieszkańców. Trzeba tylko chcieć uczynić jeden krok by taki Zarzeczny nie rżnął głupa.