Stalowowolanie mistrzami kraju w dogtrekkingu

Image

W miniony weekend w Sanoku odbywały się XIII Mistrzostwa Polski w dogtrekkingu. W kategorii zespołowej na szesnastokilometrowej trasie pierwsze miejsce zajął stalowowolski zespół Ujadające Okratki w składzie: pies Erka i Ewa Skubida, Hubert Puka.

Dogtrekking to bieg terenowy z psem z elementami nawigacji. Ten coraz popularniejszy sport zdobywa sobie coraz większe grono sympatyków. W minionych latach dwa dogtrekkingi odbyły się w Stalowej Woli, z psem można też wystartować w zimowym biegu WOŚP.

[p]Główna bohaterka, Erka, to schroniskowy kundelek. Uwielbia biegać, ma "serducho" do tego sportu, co pozwala jej nawiązać walkę z psami rasowymi. Ewa Skubida startuje w zawodach dogtrekkingowych od czterech lat. Do tej pory zajmowała miejsca na podium w mniejszych imprezach. Mistrzostwo kraju jest jej największym sportowym sukcesem. Poza sportem realizuje się jako wolontariuszka w "Psiej Przystani".

Hubert Puka znany jest ze startów w ultramaratonach na orientację. Ma ich w dorobku ponad sto. Wcześniej był medalistą mistrzostw Polski w rogainingu, 24-godzinnym biegu na orientację.

Wyniki zmagań: TUTAJ.

Więcej na ten temat możecie przeczytać na FB.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =