Jak płacą Polacy i jak wyjść naprzeciw ich potrzebom?

Materiał zewnętrzny Image

Jak wynika z badania Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2021, blisko 65 proc. mieszkańców naszego kraju jako najczęstszą formę płatności wybiera kartę płatniczą. Jeśli prowadzisz biznes, a wciąż nie oferujesz klientom płatności bezgotówkowych, to najlepszy moment, aby to zmienić. W artykule wyjaśnimy, jakie korzyści przyniesie Twojemu biznesowi wdrożenie płatności bez gotówki. Podpowiemy także, jak w prosty sposób dostać terminal płatniczy za darmo.

Wnioski z badania Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2021 nie pozostawiają wątpliwości. Polacy lubią i chcą płacić bezgotówkowo. Dla niemal dwóch trzecich najczęstszą formą płatności jest karta. Gotówkę najczęściej wybiera jedynie 22 proc. osób. 7 proc. badanych korzysta przede wszystkim z bankowości internetowej, a 5 proc. wykonuje płatności przy pomocy inteligentnych urządzeń: zegarka lub telefonu.

Mimo dynamicznego rozwoju i cyfryzacji sektora bankowego, na mapie naszego kraju wciąż istnieje sporo miejsc, w których opłacenie rachunku kartą nie jest możliwe. 61 proc. respondentów wskazało jako takie miejsca przede wszystkim targi i bazarki. Co trzeci wymienił sklepy spożywcze oraz mniejsze punkty usługowe takie jak: szewc, krawiec, kwiaciarnia czy warsztat samochodowy. Prowadzisz biznes, jednak wciąż nie oferujesz swoim klientom płatności bezgotówkowych? To świetny moment na zmianę.

Dlaczego warto oferować klientom płatności bezgotówkowe?

Wdrożenie płatności bezgotówkowych przyniesie Twojemu biznesowi wymierne korzyści. Zwłaszcza, jeśli Twoi konkurenci wciąż przyjmują wyłącznie gotówkę. Sięgając po terminal:

• zbudujesz przewagę konkurencyjną. Jeśli inni uczestnicy rynku nie korzystają z terminala, przyciągniesz klientów preferujących płatności bezgotówkowe oraz tych, którzy na co dzień nie korzystają z banknotów i monet;

• zbudujesz wizerunek nowoczesnego przedsiębiorcy, który podąża nie tylko za trendami, ale także za potrzebami swoich klientów;

• zwiększysz obroty i zyski. Dzięki terminalowi pozyskasz grupę klientów, którzy płacą przede wszystkim bezgotówkowo. Dodatkowe usługi dostępne w terminalu (cash back, doładowania telefonu czy DCC – płatność w walucie karty) pozwolą Ci wygenerować dodatkowy zysk;

• zamienisz jednorazowych klientów w lojalnych kupujących. Osoby, które znajdą u Ciebie produkty, jakich szukają i zapłacą za nie tak, jak preferują, np. kartą lub BLIK-iem, będą chętniej i częściej robić u Ciebie zakupy. Nie będą miały bowiem powodu, aby odwiedzać konkurencyjne placówki.

Terminal płatniczy za 0 zł? Teraz to możliwe!

Chcesz przekonać się w praktyce, jakie korzyści przyniesie Twojej firmie wdrożenie płatności bezgotówkowych? Dołącz do Programu Polska Bezgotówkowa i odbierz darmowy terminal płatniczy. Jako uczestnik nie zapłacisz abonamentu i opłat prowizyjnych od transakcji do momentu osiągnięcia na nim obrotu w wysokości 42 tys. zł w skali 5 miesięcy. Będziesz mógł także wybrać urządzenie, które najlepiej odpowie na potrzeby Twojego biznesu. Może być to:

• terminal stacjonarny. Zaprojektowany z myślą o przedsiębiorcach prowadzących tradycyjną obsługę kasową. Działa niezależnie od dostępności sieci mobilnej;

• terminal mobilny (przenośny). Mniejszy i lżejszy niż urządzenie stacjonarne odpowie na potrzeby osób świadczących usługi gastronomiczne, kurierskie czy przewozowe. Wytrzymała bateria i kilka metod komunikacji (w tym poprzez sieć komórkową i Wi-Fi) są gwarancją pełnej mobilności, a co za tym idzie, możliwości przyjmowania płatności także poza stacjonarnym stanowiskiem kasowym, w dowolnym miejscu i czasie;

• terminal typu softpos – nowoczesne rozwiązanie o charakterze aplikacji płatniczej. Możesz zainstalować i uruchomić ją na swoim tablecie czy smartfonie (spełniającym określone wymagania techniczne) i poprzez urządzenie pobierać płatności bezgotówkowe. Terminal typu softpos będzie świetnym rozwiązaniem dla freelancerów oraz przedsiębiorców, którzy świadczą usługi mobilne.

Kto może dostać darmowy terminal?

Z Programu Polska Bezgotówkowa może skorzystać przedsiębiorca, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miał terminala płatniczego (nie miał umowy z agentem rozliczeniowym).

Jak otrzymać terminal za 0 zł?

Aby otrzymać darmowy terminal, wejdź na stronę Polcard.pl. Wypełnij znajdujący się tam krótki formularz i poczekaj na kontakt eksperta.

Biorąc udział w Programie Polska Bezgotówkowa w pozbawiony ryzyka sposób sprawdzisz, jakie korzyści przyniesie Twojej firmie wdrożenie płatności bezgotówkowych.

Dowiedz się więcej: Jak umożliwić przyjmowanie płatności BLIK?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~xxx

Płatności bezgotówkowe = Niewolnictwo .