"Strefa Młodych" w "Strefie Spotkań"

Materiał zewnętrzny Image

Masz 13-30 lat? Szukasz w Stalowej Woli przestrzeni, w której możesz spotkać ciekawych ludzi, razem z nimi się rozwijać i tworzyć ciekawe projekty? Może więc zainteresuje Cię informacja, że w Miejscu Aktywności Lokalnej „Strefa Spotkań” powstała „Strefa Młodych”.

To właśnie dla Was zaplanowano szereg aktywności. Po pierwsze – cykl warsztatów, który pobudzi kreatywność oraz pomoże w planowaniu i realizacji autorskich pomysłów, przy wykorzystaniu istniejącego zaplecza MAL (sal, sprzętu i wyposażenia).

Wszyscy wiemy, że ważnym tematem dla młodych jest ekologia. W ramach projektu zaplanowano więc organizację eventów, na których poruszać będziemy tematy związane z eco life (sprzątaniem bez chemii, tworzeniem naturalnych kosmetyków), zero waste i edukacją globalną.

W ramach „Strefy Młodych” uruchomiono również Punkt Informacji Europejskiej EURODESK, który ma na celu zachęcenie do aktywności i mobilności w formie staży, praktyk czy wolontariatu zagranicznego. Dzięki swobodnemu dostępowi do rzetelnej informacji staniecie się bardziej aktywni, mobilni oraz świadomi swoich praw i możliwości.

Kolejnym działaniem, realizowanym w „Strefie Młodych” są „kawiarenki językowe”. Częstym problemem w procesie uczenia języków obcych jest przeładowanie programu teorią i gramatyką. Tymczasem brak jest okazji do ćwiczenia języka w mowie. Pomyślano więc o stworzeniu „kawiarenek językowych” - spotkań językowych, które opierają się na konwersacjach prowadzanych w językach obcych. Uczestnicy rozmawiać będą na różnorodne tematy, proponowane przez prowadzącego, dzięki czemu szlifować będą swoją znajomość języka i przełamią lęk związany z mówieniem w obcym języku.

Na zakończenie warto wspomnieć o studiu nagrań, które powstanie w najbliższych miesiącach, dzięki wyremontowaniu pomieszczeń w piwnicach MAL. Studio będzie pełniło funkcję sali prób, miejsca do nagrywania dźwięków i tworzenia filmów (w tym teledysków). Będzie w nim pracował animator, posiadający wiedzę muzyczną (związaną z tworzeniem piosenek), filmową (związaną z tworzeniem teledysków) oraz techniczną (związaną z obsługą sprzętu). Korzystanie ze studia będzie przypominało „bank czasu” – w zamian za nieodpłatne korzystanie ze studia będziemy wykonywać pracę na rzecz społeczności lokalnej (np. pomagać w organizacji wydarzeń, prowadzić warsztaty muzyczne dla młodszych dzieciaków itp.).

Zapraszamy do obejrzenia spotu Strefy Młodych:

Materiał video


Szczegółowe informacje i terminy spotkań znajdują się na stronie:

https://strefaspotkan.pl/nasze-strefy/strefa-mlodziezowa


Bądź na bieżąco - zerknij na:

Facebook https://www.facebook.com/strefaspotkanmlodziezowa/

Instagram instagram.com/strefaspotkan

Obrazek

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona