Duże rodziny mają lepiej w Stalowej Woli. Garść statystyk

Image

Rodziny wielodzietne mogą liczyć w naszym mieście na wsparcie i ulgi. Radni stalowowolscy otrzymali właśnie raport w sprawie działalności programu im dedykowanego.

Program przygotowała naczelnik Wydziału Świadczeń Rodzinnych Mieczysława Pędlowska. Wynika z niego, że z programu „Stalowowolska Duża Rodzina” do 31.12.2021 r. skorzystało i nadal może korzystać 2 040 rodzin, czyli 6 365 osób, w tym 3 635 rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu troje dzieci oraz 3 236 dzieci, którym przyznano kartę.

Ulgi dla osób objętych programem to:

• 50% zniżki na bilet wstępu na basen Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W roku 2021 ze zniżki na basen skorzystało:

- pływalnia kryta - ogółem 5 774 osób w tym 2 905 dzieci,

- lodowisko miejskie - ogółem 1 606 osób w tym 1 443 dzieci.

• bezpłatne przejazdy na podstawie biletu dla dzieci z rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie miasta Stalowej Woli do ukończenia 18 roku życia, a w przypadku pobierania nauki w szkole lub w szkole wyższej nie dłużej niż do końca 25 roku życia.

Od 1.01. 2021 r. do 31.12.2021 r. wydano 241 biletów wolnej jazdy.

Program, który został zatwierdzony przez Radę Miasta 13 listopada 2015 r. i obowiązuje od dnia 1 stycznia 2016 r. ma na celu promocję rodziny wielodzietnej i jej pozytywnego wizerunku. Istotną rolą programu jest przeciwdziałanie wykluczenia rodzin mających liczne potomstwo przez obniżenie kosztów uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych, w życiu sportowym.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~taka prawda vel pseudointeligent vel idiot, cyt: " PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY nie dawno wybudował 2 bloki na ulicy ORZESZKOWEJ i kończy trzecie blok komunalny. " osobiście wybudował, oj du.owłazie przestał byś robić z siebie kretyna.

~taka prawda

Do ja , czy ja komentowałem , ze mieszkania na ORZESZKOWEJ tylko rodzinom z małymi dziećmi przysługują ja tylko powiedziałem , ze mili pierwszeństwo ci z małymi dziećmi. Jakie wspaniałe miejsce do życia tam mają ci co tam mieszkają lasy w koło , wielkie parkingi wszędzie , żyć nie umierać.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligent vel du.owłaz nadal swoje durdymały wykłada w godzinach pracy na garnuszku podatnika.

~Ja

Na orzeszkowej dostali mieszkania bo małe dzieci maja ? A co jak ktoś ma większe szieci nie może mied już szansy na takie mieszkanie ? Najlepiej narobić gromadkę i wyciągać łapę daj bo mi się należy bo mam małe dzieci . A co
Z tymi co
Pracują uczciiwe maja duze dzieix im się nic nie należy . Gdzie tu sprawiedliwość?

~Ja

Na orzeszkowej dostali mieszkania bo małe dzieci maja ? A co jak ktoś ma większe szieci nie może mied już szansy na takie mieszkanie ? Najlepiej narobić gromadkę i wyciągać łapę daj bo mi się należy bo mam małe dzieci . A co
Z tymi co
Pracują uczciiwe maja duze dzieix im się nic nie należy . Gdzie tu sprawiedliwość?

~taka prawda

Do rodzynek, PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY nie dawno wybudował 2 bloki na ulicy ORZESZKOWEJ i kończy trzecie blok komunalny. Te mieszkania były bardzo tanie średnio po 3 tysiące za metr kwadratowy. Ale pierwszeństwo do tych mieszkań mieli ci co posiadali dzieci bo małe dzieci są najważniejsze. Widocznie ty do tej grupy nie należysz bo miał byś szansę na kupno tych mieszkań w tak doskonałej lokacji. Już ci na liście nie mogą się doczekać na oddanie do użytku tego trzeciego bloku tam obecnie kończonego. A już na wiosnę zaczynamy budowę całego nowego osiedla w parku w CHARZEWICACH. To nie prawda , że młodzi uciekają z naszego miasta bo nie ma mieszkań . Młodzi uciekają za euro na zachód albo do dużych miast bo myślą , ze tam jest lepiej ale uwierz mi tam jest najlepiej gdzie się człowiek urodzi. Dlatego na starość wszyscy wracają na swoje śmiecie. Zobacz jak za komuny ludzie ze wsi uciekali do naszego miasta a dziś wszyscy z powrotem uciekają na wieś zastanów się dlaczego tak jest jeśli masz odrobinę rozumu. Młodym ludziom to wiele rzeczy się wydaje bo nie mają doświadczenia życiowego i dlatego w młodości robią straszne błędy za które do końca życia będą płacić.

~taka prawda

Do rodzynek, po co te brednie wypisujesz i czemu to ma służyć. Co do mieszkań to wybudowano 2 nowe bloki koło naszego CENTRUM SPORTOWEGO i inwestor czeka na chętnych do kupna tych mieszkań. A jeśli ty szukasz tanich mieszkań to takich już nie ma i nie będzie. Bo dziś już nikt na budowie nie pracuje za tysiąc złotych na miesiąc a i materiały budowlane zdrożały . Co do wynajmu za normalne pieniądze jak piszesz to kup mieszkanie i wynajmij za 500 złotych na miesiąc komukolwiek to się dowiesz czym to się skończy. Dziś za wynajęcie garażu trzeba 300 złotych miesięcznie zapłacić a ty chciałbyś tanio mieszkanie wynająć. Wyjedź na zachód EUROPY to się dowiesz jakie pieniądze ludzie płacą za wynajęte mieszkanie , po kolka tysięcy euro miesięcznie minimum 10 tysięcy miesięcznie w przeliczeniu na złotówki. Po za tym zamiast pisać takie brednie to znajdź sobie dodatkową robotę i będziesz więcej zarabiał i wtedy najem mieszkania będzie dla ciebie tanie. Bo im więcej zarabiasz tym wszystko dla ciebie tańsze. Ale najłatwiej głupio narzekać i czekać na taniochę a taniej to już było jak POLACY za 4 złote na godzinę pracowali. Przecież wszyscy wiedzą , że koszty pracy regulują ceny gotowego produktu. Ja kiedyś na rynku narzekałem do handlarzy , że wszystko sprzedają drożej a oni mi mówią [ producenci] że nawet takiemu co przyjdzie zrywać owoce to 20 złotych na godzinę muszą płacić i stąd te ceny. A ja wam już kiedyś tłumaczyłem , że jeszcze za tymi niskimi wynagrodzeniami będziecie marzyć. Bo nie sztuką jest więcej zarobić ale sztuką jest mało za wszystko płacić. A wynagrodzenia regulują ceny na rynkach zbytu co do e2rds, to masz 100 procent racji. Dziada zamiast się cieszyć , że POLACY wszyscy pracują na jego emeryturę i 13 i 14 to zawsze głupio gęga. Bo przecież jego pseudo składki na emeryturę już dawno starsi emeryci przejedli. Rusz inteligencją i weź się za uczciwą robotę a na pewno ci będzie lepiej.

e2rds

§ rodzynek, czy kolejny raz zaczepiając mnie chcesz po tym tępym łbie dostać. Co prawda zgadam się z tym co piszesz o tym degeneracie pisowskim "~taka prawda", ale nie znaczy byś mnie do jednego wora z nim wkładał "ciu.u niemyty". Ja podatnika nie okradam pisząc w godzinach urzędowania za kasę podatnika.

skoda100

A że zabrano 50% zniżki dzieciom z kartą "Dużej Rodziny" na opłatę za wywóz śmieci od 2021 roku to nie wspomnicie???

rodzynek

taka prawda ,ty jednak jak e2rds masz coś z głową . Sam jesteś patologią . Masz dzieci ? Popytaj dlaczego 20 latkowie wieją ze Stalowej Woli . Tu perspektyw nie ma i na razie nie bedzie . Masto się niby to wyludnia , a wciąż brakuje mieszkań - ciekawe nieprawda ? Nie chodzi tu o rozdawnictwo , a możliwość godnego życia . Brak jest mieszkań komunalnych , lub takich które by można wynająć w normalnych pieniądzach - tu kłania się brak mieszkań komunalnych .

~taka prawda

Do wójt, vel paris vel suma sumarum, gdzie ja kogokolwiek obraziłem ty ty obrażasz każdego kto ma inne poglądy niż ty. A mnie to już tysiące razy hejterzy obrażali przy każdej okazji ale ja ich olewam ciepłym moczem. Ja wam nie bronię mieć idi..tyczne poglądy i was nie obrażam jako ludzi jedynie wasze głupie poglądy krytykuję. Każdy kto głupio gęga musi się liczyć , że zostanie skrytykowany przez mądrzejszych. Po twoim wpisie wiem , że potrzebujesz leczenia w przychodni na WYSZYŃSKIEGO.

~suma sumarum

Widzę że spadł nam z księżyca mega wytrawny ekspert niejaki taka prawda. Od jakiegoś czasu czytam opinie i komentarze tej osoby i jestem dalece przekonany że to musi być ktoś niespełna rozumu. Tytanik tonie, a ta osoba zachęca by tańczyć bo fajnie gra muzyka... Odnośnie mieszkań o, których wspomina ten prześmieszny błazen i komuny to odsyłam go na dach najwyższego budynku Stalowej Woli i niech obejrzy miasto z góry, zobaczy widok nie specjalny bo wszędzie same bloki. Ale te bloki były budowane za komuny. Bo komuna dbała o to by każdy miał swój dach nad głową czego dotychczasowe rządy na czele z obecnym z rozmysłem nie czynią. Dzisiaj rząd ma w D obywatela i wspiera deweloperów i banki. Chcesz mieszkanie? Kup, weź kredyt i kup. To polityka banków które pazernie się wzbogacają a którym rząd wspaniałomyślnie w tym dopomaga. Tak właśnie wygląda polityka mieszkaniowa obecnego rządu, ale minione także ją uprawiały. Drogi błaźnie taka prawda jesteś chory i żałosny za razem. Powinno mi być ciebie żal ale nie jest bo żeś głupi.

~Paris1968

Do taka prawda Patologie to tworzy obecny rząd Morawiecki, Duda, Kaczyński i pozostali. Ich polityka to kurs na patologię, jej wspieranie i tworzenie. Na zachodzie są ludzie bardziej światli, tam ich nikt nie przekupuje , aby mieli potomstwo. Ludzie majętni, światli, tolerancyjni, którzy współtworzą bogate społeczeństwo rozważnie i odpowiedzialnie planują rodzinę. W kraju zwanym Polską rząd pompuje miliardy w patologię, aby ją od siebie uzależnić i mieć tym samym tzw. Suwerena, który podczas wyborów nie zawiedzie. Ty biedaku twoje miejsce jest w psychiatryku na oddziale zamkniętym, a twoich idolów w kryminale, albo przed plutonem egzekucyjnym. Miejmy wszyscy nadzieję. Z takimi jak ty powinno się walczyć jak z terrorystami za pomocą tych samych środków.

~Wójt

Do taka prawda Nagminnie obrażasz ludzi swoimi komentarzami. Co ty możesz wiedzieć o komunie gnojku jeden? Wycierasz sobie nią swój pisowski niuszek, twierdzisz, że za komuny była patologia bo ludzie mieli dostęp do pracy, że system zabezpieczał potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa? Ty obłąkany, nikczemny degeneracie, ty i obecny rząd na czele z pierwszym pajacem niszczycie to wszystko co tamten system stworzył wraz z historią i pamięcią o tych co go tworzyli. Ty kund(lu) przez takich upadłych psychicznie jak ty ten kraj się kończy. Będziesz miał za to zapłacone, nie schowasz się za żadnym nickiem. Jak ciebie mogą tolerować wałasni rodzice? Matka lepiej by zrobiła gdyby tyłek sobie wyskrobał niż urodziła taką knalie która opluwa i znieważa ludzi którzy uczciwie i ciężko tyrali, ale do czegoś dochodzili. Ty s synie odszczekasz te kalumnie. Nie bronie komuny, ale ty i obecny rząd jesteście czymś o wiele bardziej obrzydliwym, złym i szkodliwym. Kiedyś się spotkamy masz to jak w banku.

nivea

Rzeczywiście taka prawda żyjemy w strasznej degrengoladzie. Wtóruję Tobie i trzymaj się stary.
Masz poparcie na te swoje tezy, czy są to dane wujka z instytutu z Du py?
Róbcie skriny z tym co ten koleś wygaduje za kilka lat będziemy się z tego razem śmiać.
MILIARDY XD

~taka prawda

Do rodzynek , jeszcze jedna ważna rzecz gdyby rodziny jak ty wypociłeś miały wszyscy mieszkania i godną pracę to większość tych rodzin by się zdegenerowała . Obrócili by się w patologię bo więcej pieniędzy to więcej alkoholu i innych używek o narkotykach nie będę komentował bo czytają ten portal dzieci.

~taka prawda

Do rodzynek , za komuny była godna praca , mieszkania od ręki a i tak nie rodziły się dzieci. W krajach gdzie ludzie więcej zarabiają niż w POLSCE wcale dzieci się nie rodzą. Dlatego POLACY tam wyjeżdżają na zmywak i na podcieranie tył..ka starym ludziom bo nie ma kto tam pracować. Nie masz zielonego pojęcia o niczym a próbujesz coś gęgać. Mamy dziś miliardy rodzin na całym świecie które dziś jak jest za późno bardzo żałują , że nie mieli dużo dzieci jak był na to czas. Obudzili się dopiero wtedy jak już nie mogli mieć więcej dzieci. Każda rodzina w POLSCE to powinno być rodzice plus 4 dzieci bo dzieci to największy majątek dla ludzkości. W krajach arabskich rodziny mają po kilkanaście dzieci i wszyscy dobrze żyją i nikt się nie martwi co do gęby będą mieli.

rodzynek

Aby młodzi ludzie chcieli tworzyć związki i mieć dzieci w naszym mieście, potrzeba mieszkań i godnej pracy . Basen , to chyba jakaś potrzeba z samego końca.

~Marcin

Oddajcie mi mój telefon.

~Natalia

PiS kocha spółki skarbu państwa.

~korki

~taka prawda Już widać że pod kopułą ci się porobiło, kogo chcesz do odpowiedzialności pociągnąć, albo twoi bożyszcza? Trzy czwarte Polaków? Hejterem to jesteś ty pacjencie psychiatryka bo wypisujesz ku chwale swoich dobrodziejów bzdury, których ze spokojem normalny człowiek nie jest w stanie czytać. Propaganda za Stalina to był mały pikuś do tego co ty i ta klika rządząca wygłasza. Te trzy czwarte dobierzesz się wam do d...

~kolega

Do taka prawda co ty ćwoku sobie myślisz, że będziesz ludzi gnido zastraszał? Terrorystów w D dmanyy. Uważaj bo ty odpowiesz i to już niebawem. Nie chcę cię pisać z im i nazw. , ale przyjdzie na to pora. Trybunał stanu się kłania tylko poczekaj dopiero ty się będziesz kajał. I nie nazywaj ludzi którzy mają inne zdanie że są hejterami bo to co napisałem mogę ci w pysk powtórzyć. Napisz kiedy i gdzie.

~Vinetu

Co ty rdek pie.dolisz. Gdzie ty widziałeś patusów w pracy, a głównie ci się na program łapią. Jedyne co zyskujemy to ich uśmiechy jak piją harnasie przepalają chesterfieldami.

~toż to szok

@Taka prawda - edek - każdy z nas sam sobie pracuje na swoją emeryturę. Wiesz, że za te wpisy odpowiesz? Tak jak już odpowiadają hejterzy z ministerstwa sprawiedliwości? Oni dzisiaj przed kamerami kajają się. Mówią, że musieli, coś mówią o awansach.................

stalowa1996

Niesamowicie maja, benefity ze hoho. Walnijcie się w łeb pisowskie pomioty, niszczycie ten kraj niedługo będzie bieda jak skur.ysyn

~Jan Sibi

Dobrze to mają radni PiS

~Jan Sibi

Dobrze to mają radni PiS

~Wojtek

~taka prawda Akurat pod tym tytułem nie powinieneś eunuchu zamieszczać wpisów gdyż nie stanowisz rodziny jako podstawowej komórki społecznej, dzieci też nie posiadasz. Oczyma więc chcesz pisać? Za mocno cię słonko przygrzało. Napisz coś o mega inflacji do jakiej doprowadziło PiS, o tym jak poprzez to Ludzie tracą majątki, jak tabuny przesiedleńców z Ukrainy zalewają Polskę, moją i naszą, ale nie twoją karykaturo.

~kolega

Do taka prawda Ty CH p(iso)wki jeżeli wyznacznikiem dobrobytu dla ciebie są blaszane puszki i resztki jedzenia na śmietniku to ja tobie i wszystkim wyznawcą sekty (pis)owskiej takiego dobrobytu życzę. Ale zakładam żeś gł)upi i sam do końca nie zdajesz sobie sprawy z głupot jakie wypisujesz. Dalsze rządzenie twoich idoli niechybnie doprowadzi do tego że niejeden będzie musiał zadowalać się tym bogactwem śmietnikowym. Zdumiewa mnie twój idi(oty)zm, myślę, że jest to zdiagnozowana jednostka chorobowa. Przestań dla dobra ogółu występować tutaj ze swoimi wariactwami na temat PiSu i jego szczodrości, nie zmieniaj nicków bo po jednej zgłosce wiadomo żeś ten sam idiota. Jedź na Żoliborz karłowi dobrze robić, choć tyle pożytku z ciebie będzie.

~taka prawda

Do tomek, o jakiej biedzie ty gęgasz bieda to była jak przy korycie siedziało peło. Zobacz ile jedzenia przy każdej pergoli się wala a puszek aluminiowych nikt już nie zbiera. Takiego dobrobytu jaki mamy teraz to nigdy wcześniej w POLSCE nie było.