Strażacy ze Stalowej Woli medalistami Mistrzostw Świata Strażaków

Image

Trzech strażaków z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli „majówkę” spędziło w stolicy Portugalii Lizbonie. To tam po trzyletniej przerwie wymuszonej przez pandemię Covid-19 odbyły się jedne z najbardziej prestiżowych zawodów strażackich na świecie - World Firefighters Games 2022.

Krystian Bąk, Marcin Korzonek, Tomasz Wyka, bo to o nich mowa, wraz z Grzegorzem Wójcickim (KM PSP Rzeszów), Pawłem Gielarowcem (KP PSP Leżajsk), Kacprem Lodarskim (KP PSP Mielec), Mateuszem Teleszem (KW PSP Rzeszów), Andrzejem Szpunarem (Lotniskowa Służba Ratowniczo Gaśnicza – Port lotniczy Rzeszów – Jasionka), Mariuszem Wójcickim (KW PSP Rzeszów – emeryt) reprezentowali polskich strażaków podczas konkurencji pływackich oraz biegowych (5km, 10km, CrossCountry – bieg przełajowy 6 km).

Rywalizację na igrzyskach rozpoczęli 1 maja biegacze. W niedalekiej odległości od Parku Parque Ribeirinho do Oriente, na asfaltowej trasie będącej 10 kilometrową pętlą, od godz. 9:45 swoją walkę z czasem na dystansie 21 km rozpoczął Marcin Korzonek, piętnaście minut później wystartował Tomasz Wyka, którego zadaniem było przebiegnięcie 10 km. Po 40 minutach Tomek wbiegł na metę co dało mu 5 miejsce w kategorii do 30 lat. Na Marcina trzeba było czekać troszkę dłużej ale to dlatego, że bieg na dystansie 21 km w pełnym słońcu przy mocnych podmuchach wiatru nie należy do najprzyjemniejszych. 1 godzina 32 minuty to czas w jakim Marcin ukończył półmaraton zostając tym samym MISTRZEM ŚWIATA STRAŻAKÓW w kategorii 45-50 lat.

Kolejny dzień również należał do biegaczy tym razem płaską nawierzchnię asfaltową zastąpił trawiasty, pagórkowaty teren. Tomasz Wyka podrażniony wczorajszym 5 miejscem, od początku wyścigu narzucił mocne tempo i przez 4 półtorakilometrowe okrążenia wciąż je podkręcał. Wysiłek włożony w zawody wynagrodził mu srebrny medal w kategorii wiekowej do 30 lat. Marcinowi Korzonkowi na tej samej trasie zabrakło niewiele. Zajął 4 miejsce w kategorii 40- 49 lat ale po uprzednim dniu, w którym przebiegł 21 km jest to również świetny wynik.

Po zakończonych konkurencjach biegowych, w malowniczym mieście Vila Franca de Xira, oddalonego o ok. 30 km od Lizbony, na basenie olimpijskim o długości 50 metrów, swoje umiejętności sprawdzali pływacy. Od początku uczestnicy zawodów musieli zmagać się z wysoką temperaturą wody sięgającą blisko 30°C i niemniejszą temperaturą powietrza. W zawodach udział wzięło 109 zawodników z 23 państw. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Krystian Bąk wraz z Grzegorzem Wójcickim, Mariuszem Wójcickim oraz z zaprzyjaźnionym strażakiem z Hiszpanii Jesusem Motero Suarezem, w kategorii powyżej 16 lat, w konkurencji sztafetowej 4x100 metrów stylem dowolnym, z czasem 4 minut 48 sekund, zajęli drugie miejsce inkasując w ten sposób srebrny medal Mistrzostw Świata Strażaków. Walka o podium rozegrała się również w konkurencji 4x100 metrów stylem zmiennym gdzie nasi pływacy stanęli na najniższym stopniu podium zawieszając na szyjach brązowe krążki.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Krystian Bąk - Oficer prasowy KP PSP Stalowa Wola

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~HEN

BRAWO CHŁOPAKI, ambicji i kondycji.

~Mieszkaniec

Hej GRZ,ja nie narzekam na pracę(pracuje w stałych godzinach,dobrze zarabiam) i mam się bardzo dobrze

~cola

Serdeczne gratulacje , gratulacje i wielka radość z Waszego sukcesu. Przywoźcie jak najwięcej takich trofeów do kraju. Widać, że potraficie walczyć z ogniem ale też bieg uliczny czy sporty wodne Was uskrzydlają. Fantastyczna sprawa. Jesteście Wielcy!

~jasio

to oni jeszcze nie som emerytami

GRZ

Nie odpisujecie gościowi.

Widać, że wszystkich o swój los wini, tylko nie siebie.

~Do roe

Męda to ty jesteś próżniaku

roe

Praca jak każda inna, zawsze się znajdzie męda która będzie mówić że nieroby. I zawsze i w tej profesji znajdą się nieroby umiech
Gratulacje, a Lizbona podobno piękna umiech

~Mieszkaniec

Przecież oni nic nie robią ,rzadko gdzieś wyjada na akcje ale tak służą żeby sobie krzywdy nie zrobić. Zobaczyli by jak się pracuje u prywaciarza na 4-brygadowce albo na budowie . Do cmm no co Strażacy robią w tych godzinach pracy? Ja Ci odpowiem a no śpią , pływają albo na hali kopią się po czole.

~Detektyw

~Mieszkaniec
Ci to jeszcze z nudów trochę się ruszają, wyobraź sobie pozostałą rzeszę nie robów" w pracy " na łóżkach przed telewizorami utrzymywanych z naszych pieniędzy.

~Jan Sibi

Stalowa to podłe miasteczko.

~Lucjusz

A kiedy wygra Koalicja Obywatelska FC?

~cmn

Do mieszkaniec- to co niby strażacy mają jeszcze w godzinach pracy robić, żeby ktoś taki jak Ty nie nazywał strażaków nierobami. Jak Ci nie wstyd! Nieraz narażają się i są posyłani tam, gdzie nikt inny nie chciałby. A jak zazdrościsz, to spróbuj sam zostać takim "nierobem". Powodzenia

~Marek

Panie Krystianie serdeczne gratulacje dla Pana i pańskich kolegów...cieszę się że to Pan mnie kontrolował????????????. Pozdrawiam i życzę Wam realizacji ambitnych planów.

~Puerto Rico

Grzesiek Gratulacje.
Widać dobrze trenowałeś pod Naszym Okiem na zgrupowaniu.
Nie żałowaliśmy Ci chleba.
Kolejnych sukcesów.

~STALOWA WOLA

GRATULACJE!!!! STALOWA WOLA NAJLEPSZA JEST !!!!