W mieście wielkie koszenie traw

Image

Wiosna daje nam coraz więcej radości. Zrobiło się ciepło. Wszystko wokół pięknie kwitnie. Zielenią się drzewa, krzewy, pąki kwiatów wyciągają łebki ku słońcu. Rośnie też i trawa. W mieści trwa więc wielkie koszenie.

Wraz ze wzrostem temperatur w Stalowej Woli nastąpił wzrost traw. Zdecydowano więc, że czas na „golenie” trawników. Czy to dobry pomysł, czy nie, oceńcie sami. Dużo się mówi ostatnio o kwiatowych łąkach, o dobrodziejstwach płynących z posiadania w mieście bujnych trawników, dzięki którym wyłapywane są spaliny i kurz. U nas też, wzorem lat ubiegłych- mamy taka nadzieję- powinny pojawić się niczym wiejskie dywany, kwiatowe łąki.

Tymczasem trwają pierwsze w tym roku miejskie „postrzyżyny”. Do skoszenia jest 170 ha trawników i różnego rodzaju terenów zielonych. W mieście po trawnikach szusują już na swych maszynach, a także podążają pieszo, pracownicy dwóch firm: Miejskiego Zakładu Komunalnego, pod skrzydłami którego jest około 100 hektarów ziemi, a także spółka Prometeusz, która sprawuje pieczę nad 70 hektarami terenów zielonych. W Stalowej Woli koszenie będzie odbywać się co najmniej 2 razy. Obszary znajdujące się w częściach najbardziej uczęszczanych, widocznych, będą koszone nawet i 6 razy.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kaniamunda

Nie pie.dol edek, ty dobrze wiesz co się za drewno na deski dostaje.

~ekolog

Do korniszona i metala, miękiszony po co robicie ze siebie de.bilów . Przecież mieszkamy w mieście a nie w lesie. Jak wam mało drzew to wyprowadzka na CIEMNY KĄT pod namiot i możecie tam mieszkać w tych namiotach cały rok. Mamy 21 wiek i ludzie chcą mieć koło bloku czy domu piękne chodniki i wyasfaltowane ulice . Nawet po wioskach dziś wszędzie wycinają drzewa i w ich miejsce powstają chodniki dla mieszkańców wsi. Nawet las jest wycinany po to aby zrobić ścieżki rowerowe , przejedź cieciu jeden z drugim choćby w kierunku NOWOSIELCA i zobaczysz jak wycięto las aby zrobić ścieżki rowerowe.

~Korniszon

Od ma nasadzeń do jest wojna W Ukrainie smiech2
Czy w pisie są same ofermy? 7 lat a miasto się stacza do miana betonowego placu.

~Metal

Zielenią się drzewa na Popiełuszki haha.A tak poważnie:mamy maj.GDZIE OBIECANE NASADZENIA!!!!!!!!!!

halohalo

Apelujemy, dajcie spokój trawie, niech rośnie, w piłkę na trawnikach nie gramy

~Liljana

Na pewno nie takimi gigantami. Ile się muszą namachac żeby te wąskie pasy zieleni, ile nakręcić, paliwa spalić, ciepła nadprodukowac...

~maryjanop

oprocz koszenia traw to hluba chyba jest rozwalanie i latanie dzior w asfalcie w samo poludnie kiedy ruch jest spory czy takich prac nie mozna wykonac wieczorem i zakonczyc nie zostawiajac na niewiadomo jaki termin

~Turbo

Łyso jak Szrekowi.

~Auć

Jprdl co ten płezydęt z kłębkiem na głowie za cyrki odstawia. Jakieś g.wno artykuliki o wielkim koszeniu.
Opie, to jest twój za.rany obowiązek za który płacimy z podatków. Także wio do roboty i nie marudź.

~Wypad

Ekolog. Ty nawet jak będziesz porządnie podstrzyżony to i tak na mądrego nie będziesz wyglądał.

~ty ekolog

ale ześ wypotki dal... jakbys choc troche sie znal bys wiedzial ze to zabija owady, pszczoly, trzemiele bo co maja zjadac jak obcinasz im kwiaty i nie ma co jesc... poza tym scieta trawa to podwyzszona temperatura w miescie, to smrod i huk, żadne porzadne miasto nie scina juz traw tylko ma łaki kwietne... moze ty z tych co by wszystkie drzewa wyrabali? u siebie na wsi Kłyzowie mozesz se trawe scinac na podwoku zeby ci kury sr aly... u nas wolimy zbey byla wieksza to i psy nie łaza i pańcie z nimi tez nie pod balkonami

~ekolog

Po co takie debi.. izmy z tymi łąkami wypocil.iście. Czy człowiek starannie wystrzyżony lepiej wygląda czy z długimi kła.kami? Więc sobie porównajcie i głupot tu nie wypisujcie , trawa co miesiąc powinna być strzyżona bo krótko przycięta najlepiej wygląda.

~Tygrees

Wow ale sie dzieje na wielowsi