Afrykańskie klimaty w MBP

Image

Sześciolatki ze stalowowolskich przedszkoli wzięli udział w Miejskiej Bibliotece Publicznej w koncercie afrykańskim, który zagrali: Agnieszka Zdziech i Piotr Brymas.

Uczestnicy koncertu śpiewali piosenki autorstwa naszych gości „Kto zamieszkał w [p]Baobabie”, „Tańczy, tańczy słoń” i „To Afryka jest”, a także poznali instrumenty afrykańskie, takie jak: djembe, afrykańska kora, balafon, klawesy i kalimba. Muzyka „Pieguni i Brynia” to przede wszystkim odgłosy natury, co zachwyciło naszych uczestników.

Była również okazja spróbować swoich sił w radosnych tańcach afrykańskich, a także poznać ciekawostki o Afryce. Piotr Brymas wiele lat spędził na Czarnym Lądzie i dzielił się z najmłodszymi tym, co przeżył jako mały chłopiec w Afryce. Niemałą atrakcją było rozbijanie bajkowej piniaty ze słodkościami, na bibliotecznym patio.

Agnieszka Zdziech to pedagog muzyczny, autorka piosenek i spektakli dla dzieci, pasjonatka tańca i muzyki afrykańskiej oraz Piotr Brymas – bębniarz, mistrz gry na instrumentach perkusyjnych, autor wierszy i opowiadań dla dzieci.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =