ZUS: bon turystyczny można wykorzystać do końca września

Image

Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu turystycznego, mogą to zrobić do końca września 2022 roku. Bonem można zapłacić na przykład za pobyt w hotelu, pensjonacie czy gospodarstwie agroturystycznym.

Bon turystyczny to 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł. Przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego 500 plus w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 roku a 31 grudnia 2021 roku.

- Polacy chętnie korzystają z bonów turystycznych. Z najnowszych danych wynika, że już ponad 3,3 mln osób aktywowało bony na łącznie około 3 mld złotych - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jak dodaje szefowa Zakładu, płatności bonami turystycznymi przyjmuje około 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce.

- Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu turystycznego, mogą to zrobić do końca września tego roku. Mogą nim zapłacić na przykład za pobyt w hotelu, pensjonacie czy gospodarstwie agroturystycznym. W niektórych przypadkach opłacą nim także jednodniową wycieczkę – mówi profesor Uścińska.

Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, jest na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej – www.pot.gov.pl.

Realizacja tego świadczenia odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, z której korzysta już ponad 10 mln osób. Od 1 sierpnia 2020 r. rodzic dziecka do 18. roku życia może aktywować bon. Wystarczy, że po wejściu na PUE ZUS uzupełni swoje dane kontaktowe, a następnie aktywuje bon. Następnie rodzic otrzymuje kod, który należy pokazać podmiotowi turystycznemu podczas dokonywania płatności bonem. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym w SMS-ie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~nigis

Taka prawda, to ty pierwszy rzucasz epitetami we wszystkich bo masz się za nieomylnego. Radzę ci skorzystać z własnej rady o myśleniu. Jest wielu takich, którzy nie mogą mieć dzieci na przykład. A to co ktoś, kto nie ma dzieci zrobi ze swoim dorobkiem to jego indywidualna sprawa. Jak komuś tak pasuje to na starość sobie z tych swoich pieniędzy opłaci pomoc i tobie nic do tego.

~taka prawda

Do nigis , po co te epitety nie obrazisz mnie bo ja takich jak ty ja olewam ciepłym moczem. Przez ciebie przemawia całkowity brak doświadczenia życiowego. Uważasz , że tylko ci powinni mieć dzieci których na te dzieci stać [ wychowanie i środki na ich życie]. No dobrze to ci powiem , że jest wielu takich jak ty i dziś bardzo żałują bo jak był czas na dzieci to odkładali a potem jak chcieli mieć dzieci to już nie mogli mieć. Ale pomyśl tak inteligentnie jeśli potrafisz kiedy się czegoś dorobisz w życiu to komu ten dorobek zostawisz i kto na starość jak będziesz leżał cały dzień i nie mógł z łóżka wstać kto ci poda szklankę herbaty. Myśl w życiu bo myślenie naprawdę nie boli.

~nigis

Taka prawda, z Tobą szkoda dyskutować bo masz tak łeb sprany pisowskim szambem, że nic i nikt do Ciebie nie dociera. Nie zamierzam,, robić" dzieci bo mam świadomość ile kosztuje utrzymanie i wychowanie dziecka i żadne plusy tego nie rekompensują. Poza tym dzieci to nie maszynka do robienia pieniędzy z socjalu matole. Ukraińcom współczuję, zwłaszcza tym biednym, którzy musieli zostać i ginąć przez głupotę bogatych i rządzących.. Życzę sobie i wszystkim myślącym, aby Ukraińcy jak najszybciej wrócili do domu. I nie zgadzam się żeby nasz nierząd dbał o ich interesy bardziej niż o swoich obywateli! . PiS i PO to takie samo dziadostwo ale wszyscy wiedzą, że jesteś naczelnym czopkiem partii rządzącej i będziesz skakał jak pan Ci zagra pisowski frędzlu.

~taka prawda

Do nigis, gdyby rządzący liczyli na pieniądze od ludzi to zostali by bezdomnymi. POLACY to utrzymują tą poj..baną opozycję ale ty o tym nie gęgasz. Bo rząd to prowadzi potężną gospodarkę i zarabia na wszystkim miliardy co miesiąc więc nie musi liczyć na takich mat.ołków jak ty. Natomiast ty utrzymujesz opozycję bo oni co miesiąc miliardy dostają a nic nie robią.

~taka prawda

Do nigis, cieciu czego ty UKRAINCOM zazdrościsz , że mają wojnę u siebie. Czy ty chcesz mieć wojnę w POLSCE bo jak UKRAINA nie da rady się obronić to ty będziesz bronił POLAKÓW na froncie. Cały świat pomaga UKRAINCOM a ty się martw aby nam POLAKOM cały świat nie musiał pomagać. A na ulice to POLACY codziennie wychodzą bo popierają rząd PIS. Ty się martwisz , że nie pojedziesz na wakacje a UKRAINCY pragną tylko powrotu do swojej ojczyzny ,do swego domu. Kto ci broni zrobić kilka dzieci i kasować co miesiąc nawet parę tysięcy na dzieci. Oj głupiutki ty głupiutki.

~nigis

A kiedy ludzie pracujący, bezdzietni dostaną coś za to, że utrzymują rządzącą kastę i wszystkie plusy? I do tego jeszcze teraz doszły świadczenia dla Ukraińców..to już jest przegięcie! A jak mnie nie stać na wakacje to nie jadę albo odkładam.. Czas wyjść na ulice bo to się robi chore.

~taka prawda

Do socjal, w STANACH ZJECDNOCZONYCH nie ma żadnego socjalu a inflacja jest 100 razy większa niż w POLSCE. Co ma socjal do inflacji ?, inflację to za wysokie zarobki uruchomiły na całym świecie. Jak za peło POLACY za 4 złote pracowali to i inflacja była o parę procent niższa bo była na 7 procentowym poziomie co roku, oficjalnie a nie oficjalnie ponad 14 procentowa co roku.

~Socjal

Zatrzymajmy tych socjalistów bo infancja nigdy nie ustąpi

~taka prawda

Do mieszaniec, pajacu emerytom w POLSCE to najlepiej się żyje bo kasa idzie co miesiąc na konto a emerytury w dzisiejszych czasach to wyższe niż wynagrodzenie za pracę tak dobrych czasów się doczekali emeryci dzięki PIS. Zresztą emeryci to najważniejszy elektorat PIS bo 95 procent emerytów zawsze na PIS głosuje.

~ekolog

Czy nie za dużo tych wszystkich prezentów od rządu PIS w tak ciężkich czasach dla rządzących.?

~Norbert

Do mieszkaniec...przecież są na wypracowanej emeryturze i odpoczywają????

~Mieszkaniec

Chyba że wydłużą o kolejny czas gdzie można skorzystać.

Szkoda że Państwo miało daleko gdzieś min. np Emerytów którzy w tamtym roku mieli dołączyć do grona osób które mogliby skorzystać z dofinansowania do wyjazdu np na Wakacje ale stanęło to w Sejmie i stwierdzono że mają to tam gdzie słońce nie Dochodzi.

Odpoczynek dla takich osób się nie należy Patologia i Margines.
Wystarczy że są na Mizernej i głodowej Emeryturze i niech jakoś tam sobie żyją