Powiat unieważnia przetarg na rozbudowę ul. Mickiewicza i Żwirki i Wigury w Stalowej Woli

Image

Tylko jedna firma przystąpiła do przetargu ogłoszonego przez powiat stalowowolski. Oferta nadesłana przez konsorcjum firm (Kraśnik- Sandomierz) była dużo wyższa niż się tego spodziewano. Postępowanie przetargowe trzeba będzie powtórzyć.

W ramach tej inwestycji planowane było wykonanie projektu, a następnie rozbudowa istniejącej drogi powiatowej nr 1025R - ul. Mickiewicza i Żwirki i Wigury w Stalowej Woli, wraz z przebudową istniejących skrzyżowań na odcinku o długości około 1 km. Modernizacją miał być objęty odcinek od przejazdu kolejowego aż do ronda im. rotmistrza Witolda Pileckiego.

- Przebudowa polega na rozbiórce istniejącej nawierzchni asfaltowej ulicy, ciągów pieszych z kostki brukowej, przebudowie kanalizacji deszczowej dla odprowadzenia wód opadowych i roztopowych, przebudowie istniejących kolizji z sieciami uzbrojenia podziemnego, oświetlenia ulicznego wraz z budową kanału technologicznego i na wykonaniu nowych nawierzchni jezdni, ciągów pieszych i rowerowych- mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Powiat stalowowolski na realizację tego zadania chce przeznaczyć kwotę około 21,5 mln zł. Jedyna oferta jaka wpłynęła w ramach przetargu opiewa na prawie 35 mln zł. Kwota ta przekracza możliwości finansowe powiatu i właśnie z tego powodu przetarg został unieważniony. Zostanie on powtórzony.

Przypomnijmy, że na to zadanie powiat uzyskał dofinansowanie w wysokości 11,4 mln zł z Polskiego Ładu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
TylkoZKS

Ekolog durniu, Nowy Jork ci się pomylił z Nową Sarzyną.

~EDI

W NASZYM MIEŚCIE MODERNIZACJA TO DEWASTACJA!!! NISZCZENIE PRZYRODY I SMRODY !!! ZATRUCIE LUDZI I ŚRODOWISKA ZEWSZĄD TRYSKA !!!

~Taka Prawda

Wszystko zdrożało ,firmy też podniosły zarobki pracownikom to normalne że jest drożej i jeszcze będzie drożej ,dofinansowania unijne też wezmą w łeb bo dużo kasy idzie na pomoc Ukrainie ,tak że możemy zapomnieć o większych inwestycjach w mieście .

~ekolog

Do tylko zks, cieciu ulica POPIEŁUSZKI to najpiękniejsza ulica w naszym mieście takie ulice to ja ostatnio widziałem w NOWYM JORKU. Teraz jak tam wyrosła trawa i zasadzono nowe drzewa to wygląda jak park miejski. Takie powinny być wszystkie ulice w naszym mieście aby nie było wstydu przed gośćmi co przyjeżdżają do naszego miasta. Pomału znika las z naszego miasta i tak ma być bo nie mieszkamy w lesie a w mieście.

~verso

będzie po nowemu? najpierw drzewa pod topór,a potem jakoś to będzie

Stalówek123

oki,mówisz że Żwirki jest normalnej szerokości ale stoją tam auta na ulicy i wcale nie jest łatwo czasami manewrować gdy z naprzeciwka jedzie jakieś auto a obok twojego jedzie np.rower czy motor(koło sklepu Społem to jest dramat).Nie wiem co masz do ulic przebudowywanych ostatnio w mieście nie licząc tego że wycinają drzewa które niestety muszą zniknąć a na nowe trzeba będzie poczekać.

~Ubek

Kabi
Nie 30% a 70% licz do góry a nie w dół.
21mln * 70 % = 35 mln jak w mordę strzelił.
Weber załatwi , to zdolna bestyja.

~Iza

Skoro zostało 21 baniek to może starosta odkupi dworzec Pks od Kołka i postawi tam obiecany supermarket?

~oki

Bardzo dobrze się stało. Wszystkie przebudowywane ulice w Stalowej Woli są zwężane i coraz trudniej się po nich jeździ. Niech się ostanie chociaż jedna Żwirki i Wigury o normalnej szerokości! Przebudowa skrzyżowania koło liceum na rondo to też poroniony pomysł, utrudniający życie kierowcom i pieszych narażający na niebezpieczeństwo przebiegania pomiędzy samochodami. Na tak ruchliwym skrzyżowaniu powinny pozostać światła. Nie psujcie tego co jest dobre!

TylkoZKS

Pluję też na kibiców-hipokrytów, tworzą plakaty z luckiem jako wrogiem ZKSu, a potem siadają na jednej trybunie na derbach. Wam pluć w twarz, to mówicie że pada. Bojkot do czasu dymisji drwala!

TylkoZKS

Popiełuszki zniszczyli, teraz czas na kolejną ulicę. Jeszcze 5 lat władzy grabarza Stalówki, to będziemy całkowicie betonową pustynią z klubem w okręgówce, zniszczonymi wszystkimi placami zabaw i zadłużeniem 400 milionów złotych, które jest niemożliwe do spłacenia.

TylkoZKS

Ta przebudowa ma jeden cel - lucjusz łapami stalowowolskiego starostwa chce wyciąć wszystkie drzewa i zabetonować zieleń. Dlaczego on tak nienawidzi terenów zielonych? Czy jak był dzieckiem spadł z drzewa? Nasz prezydent to drwal i grabarz. Je.bać pis!

as1234

ostatnio była informacja, że powiat przeznaczy pieniądze, które oszczędzi na przetargach na jakiś tam cel, nie pamiętam co to miało być, ale wobec takich wiadomości, których zapewne będzie więcej, zastanawiam się co oni ćpają, żeby przy inflacji dwucyfrowej oczekiwać oszczędności na przetargach?

kabi

dopytam jeszcze o te drzewa co na Popiełuszki miały być posadzone

kabi

z jakiego roku ta kalkulacja panie starosto że 30% różnicy? Nie potraficie prostej kalkulacji sporządzić?

~Wykonawca

A może by tak zarząd powiatu unieważnić skoro nie jest w stanie skalkulować inwestycji

~Tymcio2708

Ta drogą nie jest jeszcze najgorsza

~Fideo

D.u.p.a a nie polski ład. Po co się zadłużać na miliony jak droga jest w dobrym stanie. Żeby wyharatać drzewa?

~ekolog

Tak bo Ci którzy budują to na pewno z PISu są, w lodówce PIS, w konserwie PIS, tylko ja jestem wolny i prawilny

~Ubek

Starosta żebrak już myśli gdzie zapolować na resztę brakującej gotówki.

~Ubek

Starosta żebrak już myśli gdzie zapolować na resztę brakującej gotówki.

~ekolog

Jedyna ulica w miescie co sie jeszcze ustrzegla betonozie pisowskiej

jasio

Dzięki Bogu, ładnie zazieleniona drzewami ulica przetrwa jeszcze kilka miesięcy.

~Mieszkaniec

Tak się oszczędza, ciekawe na co przeznaczą tą nadwyżkę.