Czy będzie jak na memach?

Image

Już prawie połowa maja. Na lokalnym targu pojawiły się truskawki, te nasze, te polskie, od lokalnych hodowców. Ile w tym roku będziemy za nie płacić? Czy będzie nas stać jeść świeże owoce?

Truskawki, bo o nich tu mowa, to jedne z najbardziej uwielbianym przez nas owoców. Te pojawiły się właśnie na rynku i póki co, nie kosztują tyle, ile zapowiadali, że będą kosztować. Obecnie za 1 kg dorodnych owoców trzeba zapłacić od 18 do 25 zł. Truskawek już jest sporo, więc pewnie będą szybko tanieć. Jeszcze tydzień temu kilogram kosztował 35 zł. Czereśni- największych bohaterów memów, nie było jeszcze wcale. Zapewne te, które się pojawią, będą pochodziły z cieplejszych krajów. Mamy nadzieję, że nie będą kosztować majątku, bo przecież w naszej okolicy nie brakuje sadów, a w nich drzew czereśniowych.

Jak myślicie, czy ceny owoców w tym roku będą podobne jak w zeszłym? Czy w związku z tym, że wszystko drożeje, za truskawki i czereśnie będziemy musieli wydawać krocie?

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~mądry

Czy ktoś wie co się stało z emerytem e2rds?

~ekolog

Do dieggo, gdybym liczył na twoje pieniądze to już dawno byłbym bezdomnym biedakiem.

~Dieggo

Nie pie.dol edek. Chyba masz inne obowiązki w UM za które ci płacimy?

~ekolog

W porównaniu do całego świata to w POLSCE mamy bardzo niską inflację dzięki temu , że w POLSCE rządzi PIS.

~taka prawda

Do krysz , cieciu tak mamy pisowską inflację to się ciesz bo gdyby teraz przy korycie siedziało peło to inflacja w POLSCE by była większa niż w TURCJI. Jeszcze ci powiem jaka jest ta inflacja w TURCJI bo wiem , że taki idi..ta jak ty tego nie wie a więc ponad 60 procentowa.[ rok do roku]. Tak debi..lu dali sobie rządzący z PIS podwyżki , cieciu podwyżki dostali wszyscy politycy z wszystkich partii a najwięcej ci z pelo. A dlaczego z peło bo najwięcej prezydentów miast w POLSCE to są pseudo politycy z peło. Ale ty za głupi jesteś aby to wiedzieć a wcześniej wszyscy politycy mieli obniżone diety i wynagrodzenia bo im obniżył PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI i to bardzo dużo.

~krysz

Tak Liliana, potanieją, zwłaszcza że mamy pisowską inflację smiech2 Popatrz ile sobie dali w pisie podwyżek. Także tego, zapnij pasy i rozglądaj się za szczawiem i mirabelkami, bo zaczyna się jazda bez trzymanki.

~Liljana

Myślałam, że o tej porze będzie znacznie gorzej. Do czerwca jeszcze potanieją...

~taka prawda

Do maryjan, tak w sezonie jak truskawki były po 4 złote za kilogram a fajki średnio po 15 złotych to i na 1 kilogram cukru ci starczyło i śmietanę też. Bo dziś śmietana to kosztuje średnio 2 złotych cukier 3 złotych za kilogram lepsze fajki 18 złotych czyli tylko te 3 rzeczy 23 złotych.

~Marian

kabi, za 25 zł za Tuska to miałeś kilo truskawek, śmietanę, cukier i jeszcze na paczkę fajek starczyło.

~handlarz

Do marian, po co takie brednie produkujesz i się ośmieszasz na całe miasto truskawki są co roku po 4 złote ale w czerwcu w środku sezonu. Zawsze wszystkie owoce na początku sezonu są trochę droższe. Choćby jabłka jak się zaczynają to są po 4 złote a w środku sezonu to po 2 złote a nawet po złotówce te mniejsze. Tak w ogóle to z jabłkami to jest fenomen bo od 30 lat cena jabłek to 2 złotych za kilogram na naszym rynku jakoś inflacja ich nie może dopaść.

~taka prawda

Takie ceny owoców i warzyw o tej porze roku mamy już od ponad 30 lat jak wiadomo każdemu. Ja te rzeczy kupuję w sezonie i płacę za truskawki 4 złotych za kilogram a pomidory po 2 złotych za kilogram. W jednym z hipermarketów w naszym mieście truskawki z GRECJI od jutra po 8 złotych za kilogram więc bardzo tanio. A polskie są ze szklarni więc wiadomo , że są droższe bo trzeba w szklarni przez całą noc ogrzewać a węgiel i drewno mamy dość drogie. Tylko idi..ci by chcieli tanie truskawki ze szklarni.

~Gienek

Pietruszka bedzie darmowa przy cenach truskawki. Czerwone nie wypuści gdy złapie..

~Hehek

W faktach na TVN pokazali że truskawki są tańsze niż w poprzednim roku.

kabi

Marian,
kiedy była po 4 zł? Co ty wypisujesz? Posadź, uprawiaj a ja od ciebie kupie po 4 zł, jeszcze sobie narwę na twoim polu żebyś nie musiał płacić najemnikom.
10 lat temu w tym okresie były po 20- 25 zł. Widać że teraz są tańsze więc cena jest ok. Sam będę już kupować bo lubię sobie zrobić ze śmietana i cukrem.

~Marian

Za Tuska truskawka była po 4 zł, ale dalej chwalcie te pisowskie po 18

~jan

...... ,,truskawka polska" , ciekawe skąd .... koszyczki ganz-nówki od razu widać że to import .....

~siwy

ja mam swoje na dzialce i sie smieje z mieszczuchów

wyborca

Drogie, ale smaczne. Te z Centrum.

~Rowerek

Ja mam swoje za darmo.

~Hehe

Czereśnie już są 260 zł za kilo wczoraj w rmfmaxxx mówili

~jasio

ktos morze wie jak nocom pujsc na rtruskafki do somsoada i znalec te czerwone