Finał akcji to wiele ton makulatury

Image

I w tym roku akcja „Drzewko za makulaturę” odniosła spektakularny sukces. Po przerwie pandemicznej ruszyliśmy po sadzonki niosąc ze sobą papierowe śmieci.

Akcja zakończyła się sukcesem, mieszkańców powiatu chętnych by wymienić makulaturę na sadzonki, nie zabrakło. W tym roku można było dostać takie roślinki jak: bez, borówka amerykańska, cis, dereń, hibiskus, morwa biała, świerk srebrny, a także dodatkowo sadzonki drzew rodzimych, takich jak: buk, dąb szypułkowy, dąb bezszypułkowy, sosna, jodła, świerk, olsza, modrzew, klon jawor, klon zwyczajny, brzoza – przekazane przez Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Gościeradów.

Wiadomo już ile makulatury przynieśliście do dwóch punktów zbiórki, czyli Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli – Rupieciarni przy ul. 1 Sierpnia i Zakładu Mechaniczno- Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego. Mieszkańcy oddawali różne ilości makulatury. Za każde pięć kilogramów dostawali kupon na sadzonkę drzewa lub krzewu, a z nim udawali się na plac obok Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli.

Podczas tegorocznej akcji mieszkańcy oddali aż 19 ton makulatury, co świadczy o tym, że wydarzenie to nieustannie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu.

Zobacz również: Drzewko za makulaturę. Tradycji stało się zadość..

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wspólnota

Jeśli tak wyglądają piwnice i części wspólne wspólnoty to zarządca powinien ponieść odpowiedzialność. Również karną. Ktoś korzysta - a tylko część członków wspólnoty płaci. Uczciwi mieszkańcy nie mają możliwości korzystać, ale muszą płacić. Bo zarządca przysyła rachunki. Nie zdaje sobie sprawy z odpowiedzialności, chociaż powinien wiedzieć, że poniesie konsekwencje. Państwo z zarządu - działacie na szkodę członków wspólnoty i to jest karalne.

~Wyszyńskiego

Oj, przecież to zdjęcie wygląda na to zrobione w schronie, z którego wspólnotą Urząd Miasta podobno podpisał porozumienie. Ale kto otworzył schron do zrobienia zdjęcia? Bo sąd nie potrafi od lat. LN, radni, policja, sanepid, itp. nie pomagają, nawet nie próbują. Chociaż fakt, tam jeszcze było więcej śmieci. To może tylko pomieszczenie obok schronu? Te wszystkie pomieszczenia wspólne? Ale wciąż ciekawe, kto je otworzył?

~hupj

Teraz napiszcie ile ta akcja kosztowala ?Moze bez tej hucpy byloby taniej za darmo rozdac te sadzonki

~jasio

ale bałgagan na tyj foci

~Hancg

To już po pandemii? A tyle było gadania, ze jak nie zaczepimy 90% to pandemia się nie skończy… ech znów eksperci nie mieli racji, ale jak się to mówiło to „foliarz, szur”…