Bezbarwna Stal remisuje

Image

W słoneczne, niedzielne popołudnie podopieczni trenera Surmy rozgrywali wyjazdowe spotkanie w Sieniawie, gdzie mierzyli się z zespołem Sokoła. Gospodarze tego meczu potrzebowali punktów jak tlenu. Po 27 kolejkach zdołali wywalczyć ich jedynie 29 i zajmują ostatnią, bezpieczną pozycję w ligowej tabeli.

Od pierwszego gwizdka arbitra gra była wyjątkowo wyrównana. Żadna z drużyn nie była w stanie zdominować przeciwnika i narzucić swojego stylu gry. Zadania piłkarzom nie ułatwiała „słynna” już murawa na boisku w Sieniawie. Ani jedni, ani drudzy nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki, mimo że mecz prowadzony był w całkiem przyjemnym dla oka tempie. Wraz z upływem czasu walka zielono- czarnych wyglądała coraz słabiej, a inicjatywę na boisku przejęli gospodarze, jednak gra nadal toczona była głównie w środkowej części boiska. Do przerwy nie zobaczyliśmy goli i drużyny do szatni schodziły przy bezbramkowym wyniku.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla zielono- czarnych. W 53 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Zięba, który osłabił w głupi sposób swój zespół. Stal od tego momentu całkowicie się pogubiła. Zawodnicy popełniali coraz więcej szkolnych błędów, nie będąc w stanie często wymienić kilku prostych podań. W porównaniu do zespołu gospodarzy, złożonego z zawodników głównie z regionu, którzy nie mają bajońskich kontraktów, podopieczni trenera Surmy wyglądali jak początkujący trampkarze. Mimo to Stal dała radę utrzymać bezbramkowy remis do ostatniego gwizdka arbitra.

Stal Stalowa Wola, po bardzo słabym meczu, przywozi z Sieniawy jeden punkt. Patrząc na grę oraz składy, w jakich występują zawodnicy ze Stalowej Woli, wygląda na to, że trener Surma testuje już zawodników pod kątem przyszłego sezonu, oceniając kto według niego powinien pozostać w naszym zespole.

Niestety, nadal nie wiemy kto, ani na jakich zasadach zostanie wybrany na nowego prezesa Stali. Taka sytuacja na pewno nie działa w żaden sposób na ustabilizowanie sytuacji w klubie.

08.05.2022 Sieniawa godz. 16:00

Sokół Sieniawa 0:0 Stal Stalowa Wola

Stal: Smyłek, Skrzyniak, Stępniowski, Hudzik, Olszewski, Zięba, Kiełbasa, Stelmach, Jopek ©, Kacprzycki, Świderski

Rez: Wietecha, Khorolskyi, Wojtak, Biskup, Grabarz, Szifer, Lebioda

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =