Drzewko za makulaturę. Tradycji stało się zadość

Image

To już kolejna edycja bardzo popularnej akcji, którą mieszkańcy powiatu stalowowolskiego wręcz pokochali. Chętnych na wymianę makulatury na drzewka nie zabrakło, zwłaszcza, że przez pandemiczne 2 lata powiat zmuszony był zrobić sobie przerwę.

Już przed 9:00 rano, czyli przed startem, pojawili się pierwsi chętni. Najpierw trzeba było udać się jednak do jednego z dwóch punktów miasta tj. albo do Rupieciarni przy ul. 1 Sierpnia, albo do miejsca zbiórki znajdującego się na terenie Zakładu Mechaniczno- Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego. Tam otrzymywało się specjalny kupon, który upoważniał do odbioru drzewek i krzewów. Małpi gaj, czyli darmowy sklep zorganizowano jak zawsze przy Starostwie Powiatowym.

A w tym roku wydawano takie roślinki jak: bez (lilak pospolity), borówka amerykańska, cis, dereń jadalny, hibiskus bylinowy, morwa biała, świerk srebrny- w łącznej ilości ponad 3 tys. sztuk. Warto przypomnieć, że w poprzednich latach, łącznie w ramach tej akcji, Powiat Stalowowolski rozdał około 40 tysięcy sadzonek drzew i krzewów, za które uczestnicy akcji przekazali do recyklingu ponad 150 ton makulatury. Nie trzeba chyba nikomu uświadamiać jak ważne jest dla środowiska naturalnego dbanie o recykling.

W przedsięwzięcie, wzorem lat poprzednich, włączyły się, jako partner, również Lasy Państwowe poprzez Nadleśnictwa: Gościeradów, Rozwadów, a także Nowa Dęba. Nadleśnictwo Gościeradów przekazał do rozdania mieszkańcom około 4 tys. sztuk sadzonek drzew rodzimych, takich jak: buk, dąb szypułkowy, dąb bezszypułkowy, sosna, jodła, świerk, olsza, modrzew, klon jawor, klon zwyczajny, brzoza.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~las

ekolog i drzewko borówki amerykanskiej.....ciekawe, ciekawe....borówka na drzewku?

~borowka

ekolog - kilka lat temu tez sie cieszyłem z otrzymanych za makulature sadzonek, ale to byle co, ciekawe co Ci wyjdzie z Twoich.

~ekolog

Wspaniała akcja byłem tam i dostałem kilkanaście drzewek borówki amerykańskiej bo to bardzo zdrowe pożywienie dla każdego. Oby miasto co roku takie akcje przeprowadzało bo to wspaniała promocja władzy w naszym mieście.

~Sikret

Kacza rewolucja smiech2 Po co się tak wysilać z tymi patykami. Potłuc kilka butelek i wymieniać książki na kolorowe szkiełka.

~Kolo

No niektórych książek żal...

~jasio

pozyczylem w biblotece tyle ksionzek ile udzwiglem i tam wynioslem

~Longina

Tu masz kulturę wyższą, bo i epizody z książką są. Reszta wyborców PiSu wyznaje kulturę harnasia i czesterfilda, tlenionego łba i klejonego tipsa. Tam już nie ma wysiłku z noszeniem, tylko dej i dej.

~toż to szok

Cieszą się, że wrzucają do kontenera książki? Ludzie - jak można? To według wyborców PIS-u jest makulatura? Nie wstydzicie się? Szok.

~ogrodnik

Wyleczyłem sie z tego....dostałem w poprzedniej akcji sadzonki borówek ale już wyrzucone, , drób....wole kupić porządne, z nazwą podaną....

~Kibic

Szkoda że nic nie napisaliście o udziale MZK, co odwaliło całą robotę za Starostwo.