MOPS poszukuje kandydatów na opiekunów tymczasowych dla małoletnich, którzy przyjechali do Polski z Ukrainy

Image

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi nabór kandydatów na opiekunów tymczasowych dla małoletnich, którzy przyjechali do Polski z Ukrainy w związku z działaniami wojennymi, bez opieki osób dorosłych.

Dla kogo może być ustanowiony opiekun tymczasowy?

Opiekuna tymczasowego sąd może ustanowić dla małoletniego obywatela Ukrainy, który przybył na terytorium państwa polskiego bezpośrednio z terytorium Ukrainy, w związku z działaniami wojennymi tam prowadzonymi oraz przebywa na terenie danej gminy bez opieki osób dorosłych, które zgodnie z prawem byłyby za niego odpowiedzialne. Opiekuna tymczasowego można wyznaczyć dla kilku małoletnich. Rodzeństwo powinno być pod opieką tego samego opiekuna tymczasowego.

Kto może być opiekunem tymczasowym?

Opiekunem tymczasowym może być krewny lub powinowaty małoletniego lub inna osoba dająca rękojmię należytego wykonywania obowiązków takiego opiekuna. W przypadku braku takich osób, na wniosek sądu, kandydata na opiekuna będzie wskazywał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, za jego pisemną zgodą na ustanowienie opiekunem tymczasowym.

Jakie uprawnienia ma opiekun tymczasowy?

Opiekun tymczasowy reprezentuje małoletniego oraz sprawuje pieczę nad jego osobą i majątkiem. Dla podjęcia decyzji w ważniejszych sprawach opiekun tymczasowy musi uzyskać zgodę sądu.

Jak ustanawiany jest opiekun tymczasowy?

Opiekuna tymczasowego ustanawia sąd na wniosek lub z urzędu. Wniosek może złożyć m.in. osoba, która sprawuje faktyczną pieczę nad małoletnim.

Po złożeniu wniosku do sądu wyznaczana jest rozprawa w terminie do 3 dni, na której Sąd przesłuchuje kandydata na opiekuna tymczasowego i osobę sprawującą faktyczną pieczę nad małoletnim oraz wysłuchuje małoletniego, jeżeli jego rozwój umysłowy, stan zdrowia i stopień dojrzałości na to pozwala, uwzględniając w miarę możliwości jego rozsądne życzenie.

Sąd może również ustanowić opiekuna tymczasowego bez wyznaczania rozprawy, jeśli kandydat na opiekuna tymczasowego sprawuje faktyczną pieczę nad małoletnim, a okoliczności sprawy nie budzą wątpliwości co do prawidłowego wykonywania tej pieczy i dobro małoletniego się temu nie sprzeciwia.

Postanowienie o ustanowieniu opiekuna tymczasowego jest skuteczne i wykonalne z chwilą jego ogłoszenia, a jeśli ogłoszenia nie było, to z chwilą wydania.

Kto sprawuje nadzór nad opiekunem tymczasowym?

Nadzór nad realizacją praw i obowiązków opiekuna tymczasowego mieszkającego na terenie Miasta/Gminy Stalowej Woli sprawuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Osoby zainteresowane powinny się zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy w Stalowej Woli, ul. Dmowskiego 1, pok. nr 12. Osoba do kontaktu: Katarzyna Krawiec tel.15 842 50 97 wew. 46.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~KYNOLOG

KORKI TO BĘKART bandery ale jaki posłuszny , zawistny i mściwy typowe dla tej rasy.

~HEN

Voxpress, nie muszę pisać komentarza,wyjąłeś mi to z ust.
CHOĆ JEDEN KUMATY.

~Voxpress

~kalia Tych ludzi z terenów objętych działaniami wojskowymi na terenach zachodniej Ukrainy zwyczajnie nie chcą w tej części gdzie nie ma działań wojskowych. Uważani są za wrogów tych Ukraińców, którzy rozpętali pomarańczowy zamach stanu i są finansowani przez bandycki usrael. Prym w tym pogromie ludności ze wschodniej Ukrainy wiodą oddziały Azowa. Nie mniej jednak ta gnębiona ludność jest wykorzystywana do celów propagandowych przez Kijów, który usilnie pokazuje jak tzw. Agresor z Rosji niszczy ludność Ukraińską. To diabelska polityka USraela, którą realizuje również Polin.

~ekolog

~korki I co kund lu Banderowski zamillkłeś? Ł achu niewydarzony, swastyką w D ładowany.

~Zzzzz

do korki A kim ty jesteś że obsmiewasz Putina? Widziałeś jak klęczał i przepraszał mośków? No właśnie, pewnie napełniłeś swoje szare komórki ściekowym g i stąd wiesz? Jeśli przeprosił to widocznie miał w tym swój interes.

~ekolog

korki ty Banderowska szmto. Sprawdź tym swoim ograniczonym mózgiem co mówi Wikipedia o Pułku Azowa, dowiesz się przy okazji z czyjego powodu cierpią ci przyjezdni i czyimi ofiarami są oni. Ruski dobrze robi że tępi to barachło bo niebawem i w Polsce się pojawi. Korki ty kundel Banderowski jesteś, już raz ci napisałem i powtórzę: Dół z wapnem... Pierwszy popapraniec rp ad wspiera faszystów na Ukrainie. Zobaczymy kogo jutro w dzień zwycięstwa będzie opluwał. Powinien tych samych co wspiera na Ukrainie.

~Venecja

Badał ktoś czy za ukraińskiego małoletniego jest inna stawka zasiłku opiekuńczego niż za polskiego?

~bandera

poco im opiekuny banderowska rasa oni maja w krwi zabijanie

~bandera

poco im opiekuny banderowska rasa oni maja w krwi zabijanie

~Bdksodb

Frajerów szukają.. Ponoć te dzieci miały być tylko tu na kilka dni i dalej jechać w stronę Niemiec.. Chyba, że o inne dzieci chodzi? A tak z innej beczki to typ Korki ma już popalone korki w mózgu.. Gościu chyba Ci te szczepionki za mocno weszły, zluzuj majty po Cię coś ciśnie ewidentnie.

~ruski

Koki to lewicowiec ,najgorsza propaganda leci od niego.Wolyn wedlug niego nie istnieje.

~Tatko

Dareczku syneczku jest praca dla ciebie

~Kalia

Jesteś chory na głowę człeniu, korki. Wskaż jeśli potrafisz jakie mamy wspólne cele z Ukrainą. Jak na razie widzę tylko wspólnego wroga, a to za mało żeby się łączyć w ukropoliny. Jest XXI i każdy powinien mieć swoje państwo.

korki

Do Ruski 3 i kalia------ten wasz ukochany mordujący ludzi putin, ostatnio kajał się na klęczkach przed żydami, przepraszał za swojego kundla ławrowa . W 4 językach . Wielki władca putin skomlił przed malutkim Izraelem.

~Maria

Chodorek i Trela razem z Buwajem i Korniakową , zapomniałem o Uszyńskim za wybitne osiągnięcia zawodowe dostają nagrody a ktoś proponuje mieszkańcom Miasta Wolontariat, żenada Pisowska.

~hubert

powodzenia...

~ruski3

O i korki wypelzl z nory płaz.Ten troll pisowski za kasę wczesniej namawial na wyszczepienie sie .A takze nakazywal nie wspominac o Wolyniu.Tak po prostu Wolynia wedlug niego nigdy nie bylo.

~Nikita

Bylam opiekunem prawnym 13 lat do dwoch chorych osob 3 rok staram sie o wynagrodzenie w polskim sadzie, a pracownik domu dziecka pracujac w tym domu dostal bez problemu . Kto sie zgodzi niech sie zastanowi .

~Kalia

Po Polsku rozumiem. To polińskiego nie rozumiem, wy zryte berety. Ktoś weryfikował kto wjeżdża? A wyjazdy na święta, to tych co wojna wygoniła?

~Jdhd

Fajny ten wolontariat jedni pracują za darmo a inni otrzymują niezle wynagrodzenie

~Do kalia

Widzę że więcej niż jednego nie "rozumięsz"Polskiego nie rozumięsz

korki

Do ~Kalia - jednego nie rozumiesz ? I nie zrozumiesz, mózg masz zryty faszyzmem i nacjonalizmem od bosaków, braunów ,winnickich .Dodatkowo jesteś pewnie antyszczepem , męczysz się i miotasz w świecie którego nie nienawidzisz. Chcesz wszystkich pouczać a otoczenie ma na ciebie wy------ne.

~oki

Małoletni Ukraińcy mieli tu nie zostawać, lecz zatrzymać się na 1-2 dni i jechać dalej do Niemiec. Na te dwa dni nie trzeba chyba szukać dla nich tymczasowych opiekunów?

~Ubek

Starosta żebrak niech poprosi urzędników że starostwa, a Burmistrz Miasta pracowników z UM.
Dostali nagrody to się wykażą.

~do poniżej

Wyłącz tvn i przestań oglądać kurwizję .To są przesiedleńcy.Uchodżcy wojenni to powinni siedzieć w obozach.

~Monika

Kalia, to lepiej sobie doczytaj: Ile osób mieszkało na terenach objetych wojną. ile osób jest na tzw. wewnętrznej emigracji, doczytaj na temat bombardowań Lwowa i innych miast teoretycznie bez wojny i czy Ty egoistko również tak chętnie narażalabys się i swoje dziecko na potencjalny najazd hord tych dzikusów i ataki bombowe??
Ale najpierw tumanku, naucz się polskiego. Może wówczas lepiej przyjdzie Ci zrozumienie.

~Tygrees

Niech szuka,idiotow nie brakuje to i znajdzie

~Kalia

Jednego nie rozumię. Wojna na Ukrainie toczy się w jej niewielkiej części (północny-wschod, wschód i południowy wschód , a akcja pomocy i zachęty do przesiedleń na terytorium Polski wygląda jakby cała Ukraina była objęta działaniami wojennymi. Czy gdyby Polska toczyła boje np o woj. Dolnośląskie z Niemcami, to powodowałoby to masową emigrację i potrzebna by była pomoc humanitarna dla wszystkich regionów? Poliniakom dziękuję za wypociny.