Ruszyła maturalna machina. Tym razem bez maseczek

Image

W Polsce niemal 290 tys., na Podkarpaciu prawie 20,5 tys., w Stalowej Woli 865 absolwentów szkół średnich przystąpiło w środę do egzaminu maturalnego. W tym roku w naszym kraju polskie egzaminy maturalne będzie zdawać 41 abiturientów, obywateli Ukrainy, którzy przybyli do nas po 24 lutym 2022 roku, czyli już po ataku Rosji na Ukrainę. Na Podkarpaciu nie zdecydował się na to ani jeden Ukrainiec.

W województwie podkarpackim aż 315 osób stanowią absolwenci szkół średnich z lat ubiegłych, po raz pierwszy przystępujący do matury, a także 1820 tych, którzy matury nie zdali i 1388 poprawiający wyniki.

Matura odbywa się w oparciu o zawężony katalog wymagań w stosunku do lat wcześniejszych (o 20- 30% w zależności od przedmiotu). Maturalny bieg ku dojrzałości potrwa do 23 maja.

Zdający musi przystąpić do 3 obowiązkowych, pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym z: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, a także jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym (w przypadku języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym), czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru. Chętni mogą podejść maksymalnie do 6 egzaminów na poziomie rozszerzonym. Do wyboru są: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne. Egzaminy z przedmiotu do wyboru zdawane muszą być na poziomie rozszerzonym, dlatego można również wybrać takie przedmioty jak: matematyka, język polski i języki obce, które są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Podobnie jak rok wcześniej część ustna egzaminu maturalnego nie jest obligatoryjna i przystąpią do niej tylko ci, którzy potrzebują tego wyniku w postępowaniu rekrutacyjnym na wyższą uczelnię.

A teraz garść statystyk ze Stalowej Woli

Do matury przystąpiło:

• SLO - 200,

• LO im. KEN- 193 (liceum),

• ZS 1- 103: 86 (liceum), 17 (technikum),

• ZS 2- 121: 18 (liceum), 103 (technikum),

• ZS 3- 93 (technikum),

• CEZ- 119 (technikum),

• CKZiU- 36 (liceum).

Ze szkół podległych powiatowi do matury przystąpiło 665 absolwentów. Z SLO, które podległe jest miastu- 200 maturzystów.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~WERI

ŻAD jusz szykuje szmaty na mordę od 1 lipca ,

~Sorki

Ale wy macie zajoba z tymi maseczkami. Aż kulasami przebieracie żeby pinokio znowu kazał nosić smiech2
Wujek Klaus każe czekać do jesieni, teraz trwają przesiedleńcze harce.

~Tygrees 23

Matura to chory wymysl,juz od 2028 ma byc zniesiona no i dobrze

~Ubek

Już za kilka lat w naszym Mieście będzie maturzystów tylu ilu jest dzisiaj studentów.
Rządy miernot z PiS doprowadzą do takiego scenariusza.
Dziękujemy panie nadbereźny, weber, sagatowski, chodorek, i oczywiście omnibusów panu sobierajowi jak również zwracam honor pani trela.

~szkoda

Powiedzcie - czy w Waszych szkołach też nie macie jeszcze nowego planu lekcji? Zapisanie się na dodatkowe zajęcia jest niemożliwe. A gdzie ewentualny ortodonta, praca dodatkowa?

~Stalowa

@Tylko ZKS - niestety masz rację, ale to nie potrwa wiecznie. Kiedyś będą się pisowcy wstydzić, chociaż dzisiaj wydaje się im, że są bezkarni. A dla maturzystów: POŁAMANIA PIÓR

TylkoZKS

Po co wam matura? Wystarczy zapisać się do pisu i zostać prezesem klubu piłkarskiego. Ewentualnie doradcą prezydenta jak Citko. Żeby coś osiągnąć w tym mieście to jednak trzeba dołączyć do mafii pis. Mimo to maturzystom życzę powodzenia!

~............

piszcie i tka co 3 lub 4 nie zdaje w sierpniu popraweczki 24 o 9 po wynikach !!!!!!!!!

~EDI

TYM RAZEM BEZ COVIDOIDIOTÓW I ŚCIEMY POWODZENIA MATURZYŚCI JESTEŚCIE CZYŚCI !!!