Za nami turniej szachowy

24.04.2022 roku rozegrany został Turniej Szachowy o puchar Prezesa Nadsańskiego Banku Spółdzielczego, którego organizatorem był Katolicki Klub Lekkoatletyczny STAL Stalowa Wola.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 12 minut + 2 sekundy na ruch dla każdego zawodnika. W rozgrywkach wystartowało 50 uczestników ze Stalowej Woli, Zaklikowa, Zabrnia, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Łętowni, Sandomierza, Kielc, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja, Rzeszowa, Przeworska, Sędziszowa Małopolskiego oraz z klubu LKS Parnas Stara Wieś i Polonia Wrocław. Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci gry szachowej. Pozostałą grupę stanowili seniorzy.

Pojedynki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00, a zakończyły się o godz. 14:00. Zawodnicy za zajęcie czterech najwyższych miejsc w grupie OPEN otrzymali nagrody pieniężne, juniorom z podziałem na grupy wiekowe wręczono nagrody rzeczowe, a dodatkowo trzech najlepszych z każdej grupy wiekowej otrzymało również puchary.

Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie Open został Maciej Marszałek z klubu LKS Parnas Stara Wieś, 2 miejsce zajął zawodnik TKSzach Tarnobrzeg – Adam Biesiadecki, z kolei 3 miejsce zdobył Jerzy Strzałka z Biłgoraja, zaś 4-te miejsce zajęła Izabela Tokarz z KSz Gambit Przeworsk.

W klasyfikacji wiekowej: 2002- 2008 pierwsze miejsce zajął: Mateusz Różycki z Łętowni, 2 Emilia Sprzęczka z UKS Gim Dwójka Tomaszów Lubelski, 3 Wiktor Partyka z LUKKS Kielce, a 4 był Jakub Białek z TKSzach Tarnobrzeg.

W klasyfikacji wiekowej: 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1 – Gabriela Tokarz z KSz Gambit Przeworsk, 2- Michał Rzeszowiak z TKSzach Tarnobrzeg, z kolei 3 był Kamil Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 4- Wojciech Partyka z Wiktor Partyka z LUKKS Kielce, a 5- Kornel Jakubowski z TKSzach Tarnobrzeg.