Kiedy „szwedzkie” przedszkola znikną z przestrzeni miasta?

Image

Na terenie Stalowej Woli znajduje się kilka przedszkoli typu szwedzkiego. Czas zastąpić je budynkami trwałymi. W pierwszej kolejności nową siedzibę zyska Przedszkole nr 12. Kiedy kolejne obiekty tego typu zmienią się na nowe?

Temat przedszkoli typu szwedzkiego, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, przywołał radny Dariusz Przytuła. Zwrócił on uwagę na to, że na terenie osiedla Centralnego znajdują się 3 takie obiekty (Przedszkola nr 9, 10, 12), które są w bardzo złym stanie. Podkreślił, że zgłaszano mu problem cieknącego dachu. Radny zwrócił się do prezydenta z pytaniem dotyczącym remontów w tych placówkach.

Prezydent wyjaśnił, że w budżecie miasta na remonty przedszkoli zaplanowano 600 tys. zł. Prace będą wykonywane w czasie letnim, kiedy to w placówkach nieprowadzone są zajęcia. Wtedy m.in. zostanie wykonana naprawa dachu.

Włodarz miasta przedstawił też plan dotyczący wyburzenia placówek typu szwedzkiego.

- Będziemy wchodzić w taki kaskadowy harmonogram dlatego, że wybudowanie nowego żłobko- przedszkola przy ul. Komisji Edukacji Narodowej będzie powodować wyburzenie Przedszkola nr 12 przy wewnętrznej ul. Okulickiego. Rozpoczniemy proces budowy kolejnego przedszkola, może również z funkcją małego oddziału żłobkowego. Kolejne takie działanie będzie dotyczyć Przedszkola nr 9, które jest w następnej kolejności z tych przedszkoli szwedzkich do wyburzenia. Będziemy jak gdyby działać na zakładkę, czyli dzieci, które są w danym przedszkolu, będą przenoszone do przedszkola nowobudowanego- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreślił prezydent badane są możliwości pozyskania środków na ten cel. Włodarz miasta chciałby, aby w perspektywie najbliższych 12 lat miasto wybudowało 4 nowoczesne placówki, które zastąpią wysłużone obiekty typu szwedzkiego. Ostatnim przedszkolem, które zyska nową siedzibę, będzie Przedszkole nr 15, które mieści się przy ul. Obrońców Westerplatte. Jest ono obecnie w najlepszym stanie technicznym, a ponadto w ostatnim czasie wykonywane były tam dość duże prace remontowe, m.in. dotyczące kuchni.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~mały

piłkarzykom dają 500 tyś a na remont przedszkoli dają 600 tyś. niezłe jaja

~Werok

.niech stawiają żłobki i przedszkola Tylko żeby każde dziecko mogło z tej placówki skorzystać. Dlaczego rodzice którzy Nie pracują mają dziecko w placówce? A rodzic który pracuje musi szukać opiekunki żeby pójść do pracy?

~ruski

1000

~Hehe

Po co jak nie będzie komu tak chodzić

~fsaa

może i są paskudne,ale maja swój urokumiech)

~Grgg

Za kochanej opozycji jak rządziła dyrektorki miały być zwalniane, katering masowo do przedszkoli przypominam.

zło

... zastał Stalową Wolę murowaną, zostawi sprzedaną... niech żyje wielki budowniczy, gazowniczy...

~MottodlaElyty

Nad wszystkim czuwa gospodarz domu ... Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!