Wrocław - tutaj warto zamieszkać

Materiał zewnętrzny Image

Zastanawiasz się nad przeprowadzką do dużego miasta i zastanawiasz się czy Wrocław może być właśnie tym miejscem, w którym rozpoczniesz nowy rozdział swojego życia? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy zalety życia w pięknej stolicy Dolnego Śląska - Wrocławiu.

Wielu młodych ludzi stawiających pierwsze kroki w samodzielności szuka miejsca, które nie tylko pomoże im w sukcesywnym rozwoju zawodowym, ale będzie także po prostu przyjemne do życia. W ostatnich latach mnóstwo osób decyduje się zamieszkać we Wrocławiu doceniając liczne walory tego rejonu.

Wrocław w światowych rankingach

Jeśli rozważasz Wrocław jako miejsce do życia, warto zdobyć nieco wiedzy na temat tego, jak miasto to jest postrzegane przez osoby z Europy i całego świata. Co ciekawe Wrocław znajduje się w ostatnich latach w różnych ciekawych rankingach miast. Potencjał stolicy województwa dolnośląskiego został doceniony np. w rankingu “Cities in Motion Index 2020” 100 najinteligentniejszych miast świata. Wrocław uplasował się aż na 15 miejscu w najnowszej edycji „Global Cities of the Future 2021/22” w kategorii “miasta średnie i małe”. Celem rankingu jest ocena miast pod kątem przyciągania inwestycji zagranicznych. Miasto jest doceniane między innymi za dostępność dobrze wykształconej społeczności specjalistów oraz relatywnie niewielkie koszty prowadzenia biznesu. Wrocław przez kilka lat plasował się także w pierwszej setce miast najlepszych do życia według rokrocznie opracowywanego przez firmę doradczą Mercer prestiżowego zestawienia. W roku 2016 miasto było Europejską Stolicą Kultury, a od 2019 jest Miastem Literatury UNESCO. Wzrost widoczności miasta w tego typu zestawieniach ukazuje zrównoważony systematyczny rozwój aglomeracji na różnych płaszczyznach.

Rozwój zawodowy we Wrocławiu

Osoby na stałe mieszkające we Wrocławiu doceniają ten rejon między innymi za dobre warunki gospodarcze sprzyjające rozwojowi kariery zawodowej. Zarówno w samym mieście jak i w jego bezpośrednich okolicach funkcjonuje wiele znanych, światowej klasy firm, w których występuje zapotrzebowanie na specjalistów z różnych branż, należą do nich między innymi: IBM, SAMSUNG, LG, HP, Volvo, Toyota, Google, Amazon, itp. Nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na pracowników z sektora IT, budowlańców oraz całej branży kulinarnej.. Ze względu na wielokulturowość i biznesową różnorodność jest to miejsce, w którym można nawiązać wiele niezwykle wartościowych kontaktów z ludźmi z całego świata. Nic zatem dziwnego, że mówi się, że we Wrocławiu to praca szuka człowieka.

Rozrywkowo i kulturalnie

We Wrocławiu się dzieje. Podobno Rynek nigdy nie zasypia. W centrum miasta znajduje się wiele lokali oferujących najróżniejszego typu rozrywki. Młodych ludzi przyciągają liczne kluby muzyczne oraz dance kluby. Inni mogą do woli przebierać w ofertach licznych kin i teatrów. Dzięki zaangażowaniu w program miasta jako Europejskiej Stolicy Kultury w ostatnich latach znacząco rozwinęła się między innymi infrastruktura muzyczna. Odbywają się tutaj liczne koncerty muzyków z całego świata. Cyklicznie organizowane też są muzyczne festiwale takie jak „Jazz nad Odrą”, „Avan Art Festival”, „Wrosound” czy chociażby organizowany przez Wrocławską Akademię Muzyczną Festiwal Klarnetowy „Clarimania”.

Wynajem mieszkania we Wrocławiu

Ceny wynajmu mieszkań osiągają bardzo dużą rozpiętość. Bez problemu można wynająć najwyższej klasy apartamenty w prestiżowych lokalizacjach jak i ekonomiczne mieszkania czy pokoje na osiedlach peryferyjnych miasta. Przeglądając oferty mieszkań na wynajem warto nie kierować się wyłącznie ceną. Ponieważ Wrocław jest miastem o dużej powierzchni, warto brać pod uwagę także lokalizacje, których dotyczą ogłoszenia. Oczywiście oczekiwania co do wynajmowanych mieszkań są bardzo różnorodne; dla większości studentów liczyć się będzie przede wszystkim dobra komunikacja z uczelniami oraz cena, z kolei dla rodzin z dziećmi najistotniejszym aspektem może być duża powierzchnia oraz dobry dojazd do przedszkoli lub szkół.

Co ciekawe w ostatnich latach wśród mieszkańców Wrocławia daje się zauważyć wyraźny trend przeprowadzania się na obrzeża miasta. Wiele osób docenia ciszę i spokój, a także sąsiedztwo urozmaiconych i zadbanych terenów zielonych. W bezpośrednim sąsiedztwie miasta, tuż za jego granicami powstaje wiele inwestycji mieszkaniowych, które charakteryzują się bardzo atrakcyjnymi cenami zakupu. Wiele osób poszukujących niedrogiego mieszkania na wynajem we Wrocławiu decyduje się na zamieszkanie w takich miejscowościach jak chociażby Smolec. Trasa do ścisłego centrum Wrocławia z miejscowości Smolec to tylko 10km. Funkcjonuje także rozwinięty transport publiczny.

Poszukujesz niedrogiego mieszkania na wynajem we Wrocławiu? Serdecznie zapraszamy na stronę internetową KimoRent.pl, gdzie oferowane są zarówno wykończone pod klucz kawalerki jak i w pełni wyposażone mieszkania dwupoziomowe. Oferta KimoRent wychodzi także naprzeciw klientom biznesowym.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =