Bezrobocie. Jest czy go nie ma?

Image

Z szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że na koniec roku w pośredniakach było zarejestrowanych 895,7 tys. osób bezrobotnych. Jak sytuacja wygląda u nas?

Szacowana przez Ministerstwo stopa bezrobocia rejestrowanego na 31 grudnia 2021 r. wyniosła 5,4%, co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca pozostała bez zmian, a w zestawieniu z końcem 2020 r. była niższa o 0,9%. Stopa bezrobocia rejestrowanego końcem 2021 r. kształtowała się w przedziale od 3% w województwie wielkopolskim do 8,6% w warmińsko- mazurskim. W przypadku Podkarpacia jest to 8,2%.

Pod koniec grudnia 2021 r. w stalowowolskim pośredniaku zarejestrowane były 2204 osoby pozostające bez zatrudnienia, w tym 1188 kobiet. To o 11 więcej niż miesiąc wcześniej.

Prawo do zasiłku przysługiwało 339 bezrobotnym (w tym 179 kobietom). 118 osób zostało zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy (61 k.). Bez zatrudnienia pozostawało: 570 osób (301 k.) bez kwalifikacji zawodowych, 417 (251 k.) bez doświadczenia zawodowego, 889 (478 k.) zamieszkałych na wsi. Do pracy nie wróciło 370 kobiet po urodzeniu dziecka.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na miejsce zamieszkania na terenie gmin powiatu stalowowolskiego, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1248 bezrobotnych (673 k.), Bojanów: 160 (86 k.), Pysznica: 205 (108 k.), Radomyśl nad Sanem: 152 (84 k.), Zaklików: 185 (185 k.), Zaleszany: 254 (129 k.).

Spośród wszystkich zarejestrowanych osób w stalowowolskim urzędzie pracy, w szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostaje 1868 z nich (1034 k.) To: 590 osób (372 k.) do 30 roku życia, 1023 (597 k.) długotrwale bezrobotnych, 622 powyżej 50 roku życia (226 k.), 126 korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej (62 k.), 465 (393 k.) posiadających dziecko lub dzieci do 6 roku życia, 3 (2 k.) mających na wychowaniu dziecko niepełnosprawne oraz 210 osób niepełnosprawnych (89 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jan

Do kierowca , masz 100 procent racji tylko hejterzy nigdy nic nie gęgają jak mamy bardzo dobrze tylko zawsze szukają uja do życi.

~kierowca

Zobaczcie mieszkańcy a zwłaszcza kierowcy jakie mamy teraz tanie paliwo na stacjach benzynowych. Na stacji RiA benzyna po 5 złotych za litr a na MZK grubo poniżej 5 złotych benzyna.

~xyz7

rząd zabiera pieniądze pracującym a daje na darmozjadów. Co to za rząd który nie szanuje PRACUJĄCYCH tylko inwestuje w nierobów....

e2rds

b.l.u.e. gro osób nie pracuje bo im się nie opłaca, po co jak państwo da, a w zasadzie to ci pracujący na nich płacą. Część niepracujących lepiej żyje jak ci pracujący na najniższej krajowej, tu sensu brak.

b.l.u.e.

Tomek nie zgodzę się z tobą, ile takich osób znasz co wola pracować na czarno. Ja znam co na umowie mają najniższa a resztę pod stołem. Ale na czarno się już nie opłaca pracowac.

b.l.u.e.

Tomek nie zgodzę się z tobą, ile takich osób znasz co wola pracować na czarno. Ja znam co na umowie mają najniższa a resztę pod stołem. Ale na czarno się już nie opłaca pracowac.

b.l.u.e.

Nie pracują już ci co nie chcą.

~Tomek

Pieniędzy na zatrudnianie brakuje natomiast są pieniądze na zasiłki. Wszystkie osoby które są zarejestrowane pracuja na czarno bo mają większe pieniądze a w bezrobociu ubezpieczenie. Tak się kończy podnoszenie podatków przedsiębiorcom a obniżanie dla nierobów

~kasikk654

Bezrobocia nie ma bo jestem z dziewczyną w Belgii.Pozdrawiam.

~k.j.mać.

Do taka prawda. Nie jesteś rzecznikiem mieszkańców naszego miasta, więc nie wypowiadaj się w naszym imieniu.

e2rds

Witam stałego zasrańca~Czesia knura.
~Czesiu nie kwicz knurze, do chlewika i cisza bo żreć nie dostaniesz.

~Czesiu

Erdees napletku znowu bredzisz i nie wiesz o czym piszesz

~Lekarz

Nie z.e.s.r.a.j się szurku, sezon przeziębień był od kiedy człowiek chodzi po tym świecie ;D

~Konfa

Foliarze walczyli z lockdownem swoich biznesów a tu życie ich zaskoczyło podwójnie.
Masa ludzi na chorobowym siedzi po domach.

Nosił Wilk razy kilka...

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, ale ty mi nie musisz wierzyć, to nie kwestia wiary tylko rządowych informacji i matematyki. Przecież ja nie każę ci wierzyć, naucz się czytać, szukać i myśleć, to nic trudnego. Ja opieram się na danych rządowych.
A z długu miasta to ja śmieję się, to ty będziesz spłacał, tylko idiotę z siebie robisz wpisami, po co ci to.

~taka prawda

Do e2rds, emerycie to ja mam uwierzyć emerytowi a nie wierzyć GUS. Do czego jeszcze oszołomie się posuniesz ze swoimi bredniami. Skąd wiesz czy dla rządu nie jest korzystniej takie informacje do unii podawać. Ty jesteś tak naiwny , że dyskusja z tobą to strata mojego cennego czasu. Skąd wiesz czy rząd PIS nie ujął w tych długach , długi wszystkich miast w POLSCE? A wiadomo , ze długi miast będą spłacać tacy jak ty mimo , że nie jesteś już najmłodszy.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie widzisz, kto tu jest największym kłamcą i mat.łem w Stalowej Woli, a o tych 70 tys. mieszkańców Stalowej Woli to jeszcze będzie czas ci dołożyć, tylko musisz poczekać, ten wpis znajdzie się w moim archiwum i będzie czekał jak inne twoje kłamstwa. A ty z tych swoich laików (laików pisze się przez i, a nie j zapamiętaj) to cieszysz się jak "sraluch" z "fury".

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, poczytaj sobie poniżej, cyt:
Jakie było zadłużenie Polski w 2015?
1. Państwowy dług publiczny (PDP, zadłużenie sektora finansów publicznych po konsolidacji) na koniec 2015 r. wyniósł 877.275,5 mln zł
Kwiecień 2021 rok.
Rząd ujawnił Brukseli dług Polski. To... 1,5 bln zł.
Na koniec roku zadłużenie Polski osiągnie 1 bln 478,8 mld zł - wynika z pisma wysłanego do Komisji Europejskiej przez nasz rząd. W dwa lata rząd PiS zwiększył zadłużenie o ponad 400 mld zł.
PKB, dług publiczny,inflacja
– 433 mld zł – o tyle wzrośnie zadłużenie Polski na koniec 2021 roku w porównaniu do 2019 roku. Ten ogromny przyrost długu nie wynika jedynie z tarcz antykryzysowych. W dużej mierze to efekt politycznych obietnic bez pokrycia w trwałych dochodach, jak na przykład obniżenie wieku emerytalnego, 500 plus, 13. i 14. emerytura.
Długi mamy już zachodnie, pensje cały czas wschodnie. A teraz wyliczenie:

1 478,8 mld zł w 2021 roku (minus) 877,2 mld z 2015 roku to różnica 601,6 mld zł. O tyle więcej PiS zadłużył Polskę za swoich rządów, czyli za 6 lat. Naucz się czytać i myśleć pseudointeligencie i nie pisz głupot. Pozdrawiam.

~taka prawda

Do e2rds, właśnie czytałem na ten temat nawet w interii a to nie jest medium PIS a wręcz atakujące rząd PIS. Tylko ja lubię czytać tą propagandówkę PO bo ludzie o poglądach prawicowych w komentarzach ośmieszają tą interie. Poczytaj jak masz dużo czasu komentarze na tym portalu interii a zmądrzejesz troszkę. Tam nawet każdy komentarz jest przez forumowiczów oceniany a ja lubię się ocenie poddawać. Uwierz mi zawsze mam najwięcej lajków co mnie bardzo cieszy bo docieram do wszystkich ludzi w całej POLSCE.

e2rds

~taka prawda cyt: "wypociłeś ,że PIS powiększył ten dług o 600 miliardów." bo to prawda, poczytaj sobie głąbie na ten temat i nie rżnij głupa.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, pisałem, nie pisz tych wypocin w godzinach pracy.

~Xavier

Czym Oni się tam zajmują? Szukasz pracy wezwą Cię na 3 minuty i do widzenia. Pytasz o coś to one nie wiedzą. Wszędzie tylko rozłożone ciasto na talerzykach i kawa. 8 godzin rozmów prywatnych przez telefon, bo kiedy cię jedna przyjmuje druga rozmawia z kimś z rodziny przez telefon.

~taka prawda

Do emeryta e2rds, nie jąkaj się emerycie , wszyscy mieszkańcy naszego wiedzą ,że ty masz kompleks inteligenta dlatego bez przerwy obrażasz wszystkich mieszkańców naszego miasta. Próbujesz narzucić swoją idi..tycznę narrację z której wszyscy mądrzy ludzie mają ubaw. Co do tego ronda to wiadomo , że w natłoku zajęć się pomyliłem ja nie mam cały dzień wolny i się nudzę jak ty i możesz przemyślać cały dzień jak obrazić swego oponenta. Co do bezrobocia to mimo pandemii KORONAWIRUSA mamy najniższe bezrobocie w całej unii europejskiej. Już skończył się co 10 roczny spis powszechny i wszyscy się dowiedzą , że w STALOWEJ WOLI mieszka przynajmniej 70 tysięcy mieszkańców. Ty dziadku nie wypisuj tu na tym portalu propagandy TVN24 bo wszyscy się z ciebie śmieją. Niedawno wypociłeś , że POLSKA ma bilion 600 miliardów długu a co się okazało według GUS [ od razu ci powiem co to jest bo na pewno nie wiesz GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY]. Mamy obecnie bilion 138 miliardów długu z czego PO zostawiła PIS bilion złotych długu a kiedy PO doszło do koryta to mieliśmy 465 miliardów długu. A rząd PIS przez prawie 7 lat powiększył ten dług o 130 miliardów a ty największy kłamco w STALOWEJ WOLI wypociłeś ,że PIS powiększył ten dług o 600 miliardów. Piszę tu o wielkiej różnicy bo 600 miliardów a 138 miliardów to kosmiczna różnica. Tak , że najlepiej zrobisz jak bajek nie będziesz tu wymyślał bo nikogo twoje bajki nie interesują. W koło ty ty dziadku po tym głupim łbie dostajesz.

e2rds

Urząd Pracy w Stalowej Woli zatrudnia blisko 60 osób, ale i teren działania tez jest duży, czy to dużo, czy mało nie mnie oceniać.

e2rds

Nie dziwcie się, że ten truteń pseudointeligent podszywa się pod różne stanowiska i jest wszystkim i niczym, ale tak mają naczelni hejterzy i trolle Palca i Sznura, więc nie bierzcie tego co pisze dosłownie. To ma na celu tylko zgnojenie tego trolla i hejtera piszącego w godzinach pracy.

Arti1957

Czy komuś urząd znalazł pracę? Przecież one są tam tylko od zarejestrowania bezrobotnego. Później idziesz dają Ci numer telefonu albo mówią że jest nowa oferta a wszystko jest też na stronie i sam sobie możesz sprawdzić. To powinno się dla mnie inaczej odbywać. Jest oferta, mam kandydatów to umawiam ich na rozmowy. Bezrobotny ma się stawić na rozmowę jak olewa to żegnam i koniec z ubezpieczeniem. Koniec z utrzymywaniem nierobów którym nie chce się pracować, bo im się nie opłaca. Mi też się nie opłaca żeby moje podatki szły dla darmozjadów.

e2rds

Poprawiam, bo literówki były.
W UP zatrudniony jest Wódz vel ~driver vel kierowca vel pseudointeligent i jeszcze ponad 100 nicków i skąd ten urząd ma dobrze pracować jak to ma w głowie tylko hejt i trolling całe 8 godzin. Dowody, poniżej cyt:
13 Sierpnia 2021 13:45:04~lekarz
TAK PIETER , JA PRACUJĘ W URZĘDZIE PRACY I NIE ZNAM TEMATU.

30 Sierpnia 2021 10:48:00 Wódz
Mam swoich pracowników którzy pracują a ja jestem ich szefem
To też jego niciki, już dzisiaj od rana nie może wytrzymać i pisze głupoty, bo wczoraj ośmieszyłem tumana jako ~driver vel kierowca, nie mógł spać i pisze i znów po tym głupim łbie dostanie i tak wkoło. Pozdrawiam, tylko nie odpowiadaj w godzinach urzędowania za kasę podatnika, bo to by była kradzież kasy.

e2rds

W UP zatrudniony jest Wódz vel ~driver vel kierowca vel pseudointeligent i jeszcze ponad 100 nicków i skąd ten urząd ma dobrze pracować jak to ma w głowie tylko hejt i trolling całe 8 godzin. Dowody, poniżej cyt:
13 Sierpnia 2021 13:45:04~lekarz
TAK PIETER , JA PRACUJĘ W URZĘDZIE PRACY I NIE ZNAM TEMATU.

30 Sierpnia 2021 10:48:00 Wódz
Mam swoich pracowników którzy pracują a ja jestem ich szefem
To też jego niciki, już dzisiaj od rana nie może wytrzymać i pisze głupoty, bo wczoraj ośmieszyłem tumana jako ~driver vel kierowca, nie mógł i pisze i znów po tym głupim łbie dostanie i tak wkoło. Pozdrawia, tylko nie odpowiadaj w godzinach urzędowania za kasę podatnika, bo to by była kradzież kasy.

~Mimi

Nie no w starostwie chociaż coś z samochodem idzie załatwić, a urząd pracy to jeden wielki shit. Jakby nie ubezpieczenie to by raczej nikt się tam nie rejestrował. Strata czasu i tyle.

~Mieszkanka

Zgadzam się z poprzednim komentarzem, tym bardziej że bezrobocie spada a i tak każdy szuka pracy na własną rękę.
Urząd pracy to w obecnej sytuacji przeżytek.