Czytelnicy: Szczepienia obowiązkowe? Nie, nie i jeszcze raz nie

Image

Na Instagramie zrobiliśmy mini sondę na temat szczepień. Zadaliśmy w niej pytanie: Czy szczepienie przeciw COVID-19 powinno być obowiązkowe? Odwiedzasz już nasz Instagram?

Dobijamy już do 60 tysięcy zakażeń SARS-CoV-2 na dobę. W Polsce z powodu zachorowania na COVID-19 zmarło niemal 105 tysięcy obywateli. To jakby z mapy kraju zniknęły 2 miasta wielkości Stalowej Woli. Wciąż jednak nie boimy się na tyle zakażenia by szczepić się tak chętnie jak chociażby w krajach zachodu. Najtrudniej do szczepionek przekonać mieszkańców naszego regionu i w tej sytuacji nie dziwi wynik naszej sondy.

Jedynie 27 procent naszych Czytelników uważa, że szczepienia w Polsce powinny być obowiązkowe, a 73 procent absolutnie się z tą opinią nie zgadza. Póki co możemy sami decydować o swoim losie, o tym czy zdecydujemy się zaszczepić i czym. Podobne badanie, ale rozbudowane w formie, przeprowadził niedawno CBOS (od 3-13 stycznia br.). Wynika z niego, że szczepić obowiązkowo chciałoby się 28 procent Polaków (9 procent więcej niż w sierpniu), 43 procent uznało, że powinna być dobrowolność w tym temacie, a 13 procent, że zmusić powinno się jedynie niektóre grupy społeczne takie jak: służba zdrowia, oświata, pracownicy DPS- ów, wojsko, czy pracujący w handlu.

Wyszczepialność w naszym kraju zależy od wieku, miejsca zamieszkania, majątku i wykształcenia. Jak wynika z badań CBOS 86 procent zaszczepionych mieszka w dużych miastach, a 83 procent ma wykształcenie wyższe.

Zachęcamy do obserwowania nas na Instagramie. Sondy, migawki z miasta i okolicy, aktualne wydarzenia!


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Domik

Wygląda że 27% to komuniści i zdziczałe lewactwo.

~mieszkaniec

Szczepienia jak nic powinny być obowiązkowe .

~kosab

Bedziemy ryzat politykow a oni nas szczepic.

~EDI

WASZE ŻYCIE WASZA SZPRYCA A OD NIEZASZCZEPINYCH WARA PRAWDA I WOLNOŚĆ WSZYSTKICH WYZWALA !!!

~andrzej

nie można nikogo zmuszać do szczepienia, nawet lekarzy, albo ktoś potrzebuje pomocy od lekarza albo nie , to jest uczenie ludzi hipokryzji mówiąc im ,że to jest dobrze kiedy prosisz kogoś o pomoc i jednocześnie masz go w du..., zastanówcie się ludzie nad zasadnością i moralnością takiego oczekiwania od kogoś czegoś wbrew czyimś zasadom ,poglądom.to jest gwałcenie czyiś praw na za pomocą hipokryzji , a prowadzić może nawet do śmierci kogoś.

~Moher beżowy

A ja sie szczepię. Na złośc rydzykowi.

~lucek

zanim zaszczepisz sie poszukaj w internecie co jest w szczepionkach

~lucek

czytelniku,wejdz na prison planet tam jest prawda

~luce

czytelniku,wejdz na prison planet tam jest prawda

~lucek

dlaczego mam usuwac link,ktory oswieci czym sa szczepionki

~cst

do cst. Obsrywatel ostatnio już pisał takie brednie, tak sączył jad i posuwał się do tak niskich zagrywek, że wyglądało, jakby mu "gula" wyskoczyła i był w stanie okołoterminalnymumiech Więc kto wie?umiech

~Do cst

Czyżby Obsrywatel zachorował na covid że jeszcze tu nie nadaje?

~cst

To jest tak oczywiste, że nie powinna być obowiązkowa, że aż trzeba robić sondaż? Ale ok, skoro ludzie bardziej lubią patrzeć, jak myślą inni, niż myśleć głównie samodzielnie, to i tak rozumiem i popieram, bo wychodzi na jedno i to samo.
A czy wśród tych 27% nie było czasem 1 psychicznego trolla, który głosował pod 100tką nicków (i może z 10tek różnych kont?umiech) i który sam robił sztuczny tłum, głosując jako inni? Da się tak na insta (pytam bo nie mam i nie potrzebujęumiech )