Czytelnicy: Szczepienia obowiązkowe? Nie, nie i jeszcze raz nie

Image

Na Instagramie zrobiliśmy mini sondę na temat szczepień. Zadaliśmy w niej pytanie: Czy szczepienie przeciw COVID-19 powinno być obowiązkowe? Odwiedzasz już nasz Instagram?

Dobijamy już do 60 tysięcy zakażeń SARS-CoV-2 na dobę. W Polsce z powodu zachorowania na COVID-19 zmarło niemal 105 tysięcy obywateli. To jakby z mapy kraju zniknęły 2 miasta wielkości Stalowej Woli. Wciąż jednak nie boimy się na tyle zakażenia by szczepić się tak chętnie jak chociażby w krajach zachodu. Najtrudniej do szczepionek przekonać mieszkańców naszego regionu i w tej sytuacji nie dziwi wynik naszej sondy.

Jedynie 27 procent naszych Czytelników uważa, że szczepienia w Polsce powinny być obowiązkowe, a 73 procent absolutnie się z tą opinią nie zgadza. Póki co możemy sami decydować o swoim losie, o tym czy zdecydujemy się zaszczepić i czym. Podobne badanie, ale rozbudowane w formie, przeprowadził niedawno CBOS (od 3-13 stycznia br.). Wynika z niego, że szczepić obowiązkowo chciałoby się 28 procent Polaków (9 procent więcej niż w sierpniu), 43 procent uznało, że powinna być dobrowolność w tym temacie, a 13 procent, że zmusić powinno się jedynie niektóre grupy społeczne takie jak: służba zdrowia, oświata, pracownicy DPS- ów, wojsko, czy pracujący w handlu.

Wyszczepialność w naszym kraju zależy od wieku, miejsca zamieszkania, majątku i wykształcenia. Jak wynika z badań CBOS 86 procent zaszczepionych mieszka w dużych miastach, a 83 procent ma wykształcenie wyższe.

Zachęcamy do obserwowania nas na Instagramie. Sondy, migawki z miasta i okolicy, aktualne wydarzenia!


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Lucyferianin

@OKI jedna z nielicznych myślących jednostek .Nie idzie za tłumem.Gratuluje analizy i to trafnej.

~Anna

Mój M przyjął 3 dawki i za każdym razem nic, zero, jak woda po gęsi... ale jego to nic nie rusza, mocno odkażony he he he, ja po każdej z dwóch miałam temperaturę ale tylko dwa dni i tylko 38,5. Dziś jestem po trzeciej, zobaczymy jak będzie. Straciłam dwie osoby w rodzinie na covid więc się szczepię, kilka osób chorowało i to niektórzy ciężko ale... gdyby mnie ktoś zmuszał do szczepień broniła bym się, człowiek nie lubi przymusu.

~Zenek

cenzura, cenzura, cenzura, cenzura, cenzura,......cenzura,cenzura,cenzura,

~oki

Niedawno nawet onet podawał, że aktualna szczepionka nie chroni przed obecnym wariantem, to jest omikronem. Nawet na grypę co roku były inne szczepionki, bo wirus mutował, a teraz ludzie biegną po trzecią dawkę TEJ SAMEJ szczepionki, która była przeznaczona na pierwotny wariant covida, a nie na kolejną jego odmianę.
Szczepionka na omikron jest dopiero przygotowywana i ma być gotowa za ok.2 miesiące.

~bogcek

Cenzura, cenzura, cenzura....................

~Wiechu

~`123
te co niechcąca się szczepić to powinny płacić ja zachorują i to by było sprawiedliwie by nie zarażało innych
JUZ PLACIMY SKLADKI ZDROWOTNE WIEC O CZYM TY BREDZISZ POPAPRANCU

~Ewa

Pozytyw: pisięta padają...

~Janusz

To efekt poziomu kształcenia przez KUL i POLITECHNIKĘ.

~`123

te co niechcąca się szczepić to powinny płacić ja zachorują i to by było sprawiedliwie by nie zarażało innych

~xyz

Gdzies niedawno bylo badanie: Kraje populistyczne 8 czy jedenascie miedzy innymi Polska, Czechy, Wegry Indie, Brazylia vs ilosc zgonow na covid. No i zgadnijcie Gdzie wiecej zgonow? Chcecie byc w czolowce krajow rozwinietych czy chcecie sie bratac z Wegrami lub Indiami? 2 razy wiecej nadmiarowych zgonow w krajach populistycznych niz w "normalnych" gdzie nosi sie maseczki, szczepi i przestrzega paszportow. Ale foliarze i plaskoziemcy tgego nie rozumieja.....

~Marita

Do Mirek czy jak ci tam
"Ci co się nie zaszczepili a trafią na intensywną terapię lub do szpitala niech sami płacą za leczenie a ich rodzin pozbawić zasiłku pogrzebowego"


Sami płacimy za siebie, gdybyś nie wiedział. Odprowadzamy składki jak każdy, mamy takie samo prawo do leczenia jak ty. A czy dobrze zrobiłeś szczepiąc się to przekonasz się za 5/10 lat jak będzie Ci dane. Ciebie nikt nie zmuszał i Ty nie zmuszaj!! To że Ty chciałeś brak udział w testach, nie znaczy że każdy musi. Co boisz się ze wyjdzie że popełniłeś błąd i teraz chcesz żeby każdy miał takie same obawy??? Sam zdecydowałeś i pozwol innym. Za kilka lat wyjdzie kto ma rację.

~OBCY

Lolo paszport to możesz wsadzić pomyśl to nie boli jesteś opuzniony nie nadążasz za zeczywistoscia

~Dodek

Kiedy dotrze do ludzi że szczepiąc się popełnili błąd stracili naturalną odporność dlatego chorują po raz trzeci a co dalej nikt nie wie pomału świat zrozumiał dlatego znoszą zaostrzenia a w Stalowej dalej szczepić się są chętni na czwartą daweczke brawo mieszkaniec i inni pajace

~dario105vp.pl

27% uważa że szczepienia powinny być obowiązkowe. Bo teraz wiedzą że popełnili błąd i tego naboju nie pozbędą się ze swojego ciała .Niech sprawdzą po preparacie ile mają przeciwciał .Przed podaniem preparatu mieli 500 wzwyż a teraz około100 .Mam znajomych co już robią w gacie i nie mogą spać po nocach..Pozdrawiam

~MDM

Nawet jeśli to mniej niż 1% ciężkich NOP-ów to nikt by się nie chciał szcze pić.

Oto jeden z przykładów u młodych sportowców:

"rodzic
2021-12-11 16:09:04
Piszę jako rodzić dziecka studiującego na AWF we Wrocławiu. Obecnie pozostało tylko kilku studentów,którzy nie ulegli presji i nie przyjęli preparatu. Presję wywiera uczelnia ponieważ nie dopuszcza tych osób do udziału m.in. w praktykach i obozach sportowych co jest jednoznaczne z niezaliczeniem przedmiotu i brakiem możliwości ukończenia studiów. Dawid w czwartek przyjął drugą dawkę a w sobotę (po dwóch dniach) zmarł na uczelni w trakcie meczu. Informacje na FB publikowała mama i siostra ale wszystko jest usuwane i blokowane. Na temat odejścia Joanny niewiele wiadomo. Szkoda że młodzi nie zmobilizowali się do jakiegoś protestu..."

A piłkarze padają jak muchy.

~MDM

Kraska: Nikt w Polsce nie zmarł z powodu szcze pionki na COVID-19

Na stronie rządowej jest długa lista NOP-ów i dużo przypadków, gdzie śmierć z dużym prawdopodobieństwem jest następstwem podania szcze pionki (bierzemy pod uwagę osoby młode, bo u seniorów szcze pionka zwyczajnie mogła dobić organizm walczący z wieloma innymi chorobami).

A ile jest niezgłoszonych ciężkich NOP-ów?

Na forach, na grupach na Facebooku, w Internecie ludzie opisują przypadki bardzo ciężkich powikłań (zakrzepica, udar, znaczne osłabienie) i śmierci, które wystąpiły u nich lub w rodzinie po szczypawkach, a lekarze zazwyczaj nie zgłaszają tego jako NOP, bo to przypadek i koincydencja. Stąd m.in. opór przed trzecią dawką u osób zaszcze pionych, bo ciężko przechodzili drugą dawkę.

Można by zebrać feedback od wszystkich zaszcze pionych, tylko jak dotąd nikt tego nie zrobił.

Nawet jeśli to

~Lolo

Paszporty na każdym kroku i w każdym sklepie ,knajpie ,komunikacji,.Może z głodu padną co anty umiech

~Sabi

Fajnie że jesteście przeciw,Polska oczyści się z poje...w

~Sabi

Fajnie że jesteście przeciw,Polska oczyści się z poje...w

~cst

Fajne są te chłopaki spod znaku "8 gwiazdek"umiech Wiecowe hasła to się fajnie wypisuje/wykrzykuje, a potem jak przychodzi do wyborów to głosują albo na po albo na pis. I nic się nie zmienia, bo nie chcą przyjąć do wiadomości, że banda 4ga to tylko pozornie różne warianty tego samego socjalizmu (przykład? pis chce "iść na całość" w kwestii szprycy, wzorem Austrii i Niemiec. PO (słowami agenta bnd) chce "iść na całość" w kwestii szprycy, wzorem Austrii i Niemiec. Taka to "opozycja" umiech )
"J..ać" i "wyp...lać" to każdy (nawet Lempart) drzeć ryło potrafi - a jakiś SENSOWNY i OSIĄGALNY CEL ZMIANY to jest? Chyba, że główna zmiana powinna polegać na tym, żeby więcej i lepiej wypić, zakąsić i pogrillować można byłoumiech

~emi

Ci co sie zaszcepili i sa w ciezkim stanie lub umarli pozbawic darmowego leczenia poniewaz przyjeli preparat niewiadomego pochodzenia ktory jest nie soprawdzony klinicznie

~sznela

do mierek, jawol! dać ci hełm niemiecki i karabin? czy wystarczy ci pacyfka?

~Mirek

☆☆☆☆☆ ☆☆☆

~Mirek

☆☆☆☆☆ ☆☆☆

~Mirek

Szczepić się szczepić i jeszcze raz szczepić i ku... sprawdzać na każdym kroku paszporty kowidowe ***** ***

~Mirek

Ci co się nie zaszczepili a trafią na intensywną terapię lub do szpitala niech sami płacą za leczenie a ich rodzin pozbawić zasiłku pogrzebowego

~Mirek

Lucek pie.... się

~Max

Jestem za przymusowym szczepieniem wszystkich politykow, posłów, senatorów, dziennikarzy, lekarzy i tzw autorytetów, którzy chcą tego obowiązku dla obywateli. Tylko to my będziemy wybierać szpryce, którymi was zaszczepić. Nie będzie takich numerów, że sobie weźmiecie jakieś witaminy, czy sól fizjologiczną, tak jak robicie te śmieszne propagandowe teatry gdy premier, prezydent czy niedzielski w świetle fleszy publicznie się niby szczepią. Weźmiemy szpryce z punktów szczepień przeznaczone dla zwykłych ludzi i tym was zaszczepimy !!

~foliarz30

Odezwal sie obywatel teraz jako mieszkaniec .

~święty

ja bym chętnie się szczepił z jakąś panną