Turystyczna Stalowa Wola?

Image

Gmina Stalowa Wola chce wstąpić w charakterze członka zwyczajnego w szeregi związku stowarzyszeń pn. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna. Po co, na co i dlaczego taki pomysł?

Sprawa będzie omawiana i przegłosowana na najbliższej sesji Rady Miasta. Przyjrzyjmy się uchwale.

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT) działa od 2002 roku, jako jedna z 16 regionalnych organizacji turystycznych w Polsce. PROT zrzesza ponad 100 członków, w tym najatrakcyjniejsze turystycznie miasta i gminy, stowarzyszenia, uczelnie wyższe, instytucje kultury czy firmy z sektora turystycznego. PROT działa na podstawie ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej i ustawy Prawo o Stowarzyszeniach. Nadzór nad działalnością PROT sprawuje minister właściwy ds. turystyki.

PROT działa jako stowarzyszenie non-profit. Finansuje się ze składek członkowskich, dotacji, jak również działalności gospodarczej (wydawnictwa, ekspertyzy, szkolenia, itp.). Aktywnie zabiega też o środki z programów pomocowych i dotacji z budżetów administracji publicznej.

Głównym zadaniem Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (PROT) jest wzmacnianie wizerunku województwa podkarpackiego jako miejsca atrakcyjnego turystycznie. Prowadzi działania służące odkrywaniu i rozwojowi nowych produktów turystycznych, rozbudowie systemu informacji turystycznej, integracji środowisk turystycznych, koordynowaniu działań w zakresie planowania imprez turystycznych.

PROT inicjuje, opiniuje i wspomaga plany rozwoju i modernizacji infrastruktury turystycznej, podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadr turystycznych, prowadzenie badań marketingowych, analiz i monitoringu.

Przystąpienie do PROT jest szczególnie ważne dla Gminy Stalowa Wola, głównie pod kątem rozwoju ruchu turystycznego i kreowania pozytywnego wizerunku miasta. Może też zapewnić wysoką konkurencyjność na tle innych gmin, większy zasięg informacyjny, związany z realizacją inwestycji przyjaznych mieszkańcom, w tym m.in. programu budownictwa mieszkaniowego.

Wykorzystanie sieciowych nośników przekazu PROT, ogólnopolskich anten radiowych i telewizyjnych to doskonała okazja do promocji miasta, miejsc szczególnie atrakcyjnych pod kątem turystycznym np. Błonia Nadsańskie, Wodny Plac Zabaw, instytucje kultury. Działania te mogą przyczynić się do pozyskiwania nowych mieszkańców, a tym samym zwiększenia przychodów miasta i rozwoju podmiotów turystycznych działających na jego terenie.

Dodatkowo PROT poprzez swoje działania i kontakty może pomóc w wykreowaniu produktów turystycznych, skierowanych do konkretnych grup odbiorców, związanych z turystyką rodzinną, wypoczynkową, zdrowotną czy biznesową.

Czy Stalowa Wola potrzebuje organizacji PROT?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Buba

W związku z udziałem w programie turystycznym, do miasta Stalowa Wola zostanie sprowadzone Morze Bałtyckie i jeden ze szczytów Tatr Wysokich. Prawdopodobnie będzie to słowacki szczyt Łomnica ponieważ posiada już gotową kolejkę na szczyt. By zaspokoić bazę noclegową prowadzone są rozmowy ze znanym przedsiębiorcą z branży hotelarskiej Tadeuszem Gołębiewskim, w celu przeniesienia jego hoteli wraz z całą infrastrukturą na teren gminy.

~mieszkaniec

hahahahahhahaha tyle mam do powiedzenia

~Eryk

Żadnych armat, żadnych czołgów. Chcę żyć w pokoju.

~Drożyzna

Lotnisko, potrzebne jest międzynarodowe lotnisko w końcu taka perlka turystyczna musi mieć dobra komunikację ze światem,by te tłumy turystów mogły tu przybywać.

rodzynek

Przed siedzibą huty na Kasprzyckiego jest na pomniku "Gożdzik " . Szkoda że nikt nie pomyślał aby przy byłej dyrekcji huty na Kwiatkowskiego , postawić pomnik z haubicą wz.1914/19 ( wystarczy replika ) , która porodukowano przed wybuchem wojny 1939 . Skwerek przed budynkiem jest - zabrakło pomysłu .

~Kefir55

Szlak turystyczny im. meneli, beneficjentów 500+ i stałych bywalców MOPSu pracą nieskalanych

~huciak61

A jest chocby jakis jeden wyrob z Huty Stalowa Wola w muzeum??? bo raczej nie ma .Stalowa jest znana tylko z produkcji maszyn budowlanych i nic wiecej.Kiedy bedzie muzeum z pojazdami jak w wiekszych miastach są?

~Rozcha

Zróbcie skansen kultury szlacheckiej w Charzewicach (park jest). W konsultacji z historykami odtwórzcie cały zespół parkowo-pałacowy (budynki są). Podepnijcie do tego lokomotywę ze składem wagonów na trasie Charzewice-Rozwadów (tory są). Wysiadamy na odnowionym dworcu (dworzec jest) i ruszamy odnowionymi uliczkami na odnowiony rynek (również już jest).
Jedyne miejsca w gminie warte uwagi turystów.

~Radny

Po co zaraz toaleta? W domu się załatw przed wyjściem.

rodzynek

W gminie Stalowowolskiej atrakcje turystyczne są . Kwestia wyznaczenia szlaków . Kiedyś były nawet na Ciemnym Kącie , pieszy i rowerowy ( tabliczy chyba jeszcze gdzieś ta wiszą ) , szlak nadsański . W samym mieście też kilka perełek by się znalasło "Stary kościół" ze Stanów , szlakiem arhitektóry Art deco, w Rozwadowie .

~jan

..... pan(i) redaktor pojechał po bandzie.... nie ma że artykuł sponsorowany, więc tym bardziej tekst dziwi ... ,, Błonia Nadsańskie, Wodny Plac Zabaw, instytucje kultury" , no tak w Sandomierzu z zadrości obgryzają paznokcie, jakby nie Ojciec Mateusz pewnie tabuny turystów wpadały by do nas, tylko wcześniej po drodze musieliby zaliczyć lasek albo jakieś krzaki z liściami dające osłonę ....

~Tuŕysta

Gdzie tu toaleta!?

~Tuŕysta

Gdzie tu toaleta!?

~Zimny

Trzeba zaproponować jeszcze inhalacje krystalicznie czystym powietrzem na strefie, wzbogaconym o związki aluminium i innych metali.

~papus

ja proponuję potencjalnym turystom poranne zwiedzanie błoni szczególnie po weekendach gdzie zobaczą co powyrzucali miejscowi użytkownicy i będą podziwiać resztki zdewastowanych urządzeń na placach zabaw.

~Allk

Prot to był taki kot

~Artek

Co to za piękny pomysł mało się nakradli kasy to muszą mieć pomysł skąd ja wziąść więc wizję mają zwiedzać stalowa wolę latem jak jest pięknie pełno butelek po małpkach kosze po wekedzie porozwalane dziurawe ulice drzewa powycinane i tak dalej i dalej poprostu kiedyś była ładna stalowa wola miała piękne drzewa jak się nie mylę z ul to chyba Popiełuszki wzdłuż komendy i ten park też wytną koło torów tylko patrzeć jak drzewa pójdą w ruch tak ja na tej ulicy były ładne drzewa to poszły pod Pile i się dziwią ze mieszkańcy uciekają z miasta

~Dziadek

Ludzie sama nazwa mówi Stalowa Wola ....to przecież przemysł nie uzdrowisko. To dobrze że jesteśmy na skraju Puszczy Sandomierskiej i blisko Lasów Janowskich. Nie taki był cel powstawania miasta a jeśli to tylko pamietam jak Lipa coś tam sie zaczynało kręcić na uzdrowisko, ale cisza zapadła.

~Olo

Zwiedzić to babki będą chałupę na górce i modlić się że takiego włodarza to nigdy nie było i ile to nie zostało zrobione dla miasto (oprócz długów)

~no nie moge

moze kuzwa jeszcze sanatorium i uzdrowisko?

~nock

Tak niech lucek saprosi kuracjuszy na nowy plac zabaw w charzewicach na jasminowej i na wodny park rozrywki oraz na ogródek jorddanowski od 5 lat w rebudowie i moze na nowy plac na alejach przy przedszkole 11 bedzie mial sie czym pochwalic juz widze tlumy

~stalowiak

Przecież mamy wspaniały komunistyczny basen letni,piękny park i przy każdej ławce mnóstwo butelek. wspaniałe zaorane hotele art deco hutnik czy stal ,czyste powietrze z domieszką aluminium i staliwa ,wspaniałe restauracje i bary nabite masą ludzi, nowoczesne kluby nocne posypane stoliki cukrem pudrem , przepiękne deptaki i miejsca do odpoczynku i zwiedzania

~!!!

~emerytka Pani tak na poważnie? To jest miasto jak dziesiątki innych, które nigdy nie przyciągną turystów. Hotel Hutnik się sypie, kamienice w Rozwadowie się sypią , park w Stalowej coraz bardziej ogołocony z drzew, Park w Charzewicach jak park żadna atrakcja dla turysty, muzea i to takie gdzie są zdjęcia, plansze, jakieś odtwarzania filmików to jest coś co jest w intrenecie i nie ma co specjalnie przyjeżdżać oglądać i za to płacić dla zwykłego turysty, osiedla robotnicze jak ktoś chce pooglądać to jest Śląsk, Kraków a nie kilka bloków na krzyż u nas. Stalowa nigdy nie będzie miastem ani jagodowym ani turystycznym. Jedyna szansa to świetnie rozwinięty ośrodek nowoczesnych technologii, ze świetnymi płacami do którego będą ściągać młodzi dobrze wykształceni do pracy, ale do tego trzeba mieszkań, szpitala na bardzo dobrym poziomie, miejsca gdzie można iść po pracy czyli dobrej knajpy, kina, koncertów, konkretnego basenu, i paru innych rzeczy.

~`123

Lucek dalej się ośmieszaj pokarze jakie wybudował place zabaw z powycinanymi drzewami . turyści przyjadą będą się opalać na placu i moczyć nogi w Fontanie. HA HA ,super pomysł

~heryu

Lucus powiesi hamaki dla kuracjuszy przed fabrykami aluminiowymi i stalownia i beda sie inhalowac oparami .Halas nocny bedzie im towarzyszyl az do rana i wstana usmiechnieci i zadowoleni.

~emerytka

~Kobra O tym co jest ciekawego w Stalowej Woli mogłabym dużo napisać ale cudze chwalimy swego nie znamy s. Nie mamy rynku i starówki ale mamy kompletne przedwojenne osiedla robotnicze, urzędnicze, dyrektorskie, budynki w stylu Art deco, piękny MDK, ciekawe kościoły, w obrębie miasta jest też zabytkowy Rozwadów i Charzewice itp

~Edi

Do naszego uzdrowiska zjadą tlumy kuracjuszy z niedoborem alumunium i innych metali ciężkich w organizmie..

~Kobra

Stalowa Wola jako miasto turystyczne? Przepraszam bardzo a co tutaj jest do oglądania same blokowiska i odlewnie.W tym mieście nie ma nic wyjątkowego.