Turystyczna Stalowa Wola?

Image

Gmina Stalowa Wola chce wstąpić w charakterze członka zwyczajnego w szeregi związku stowarzyszeń pn. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna. Po co, na co i dlaczego taki pomysł?

Sprawa będzie omawiana i przegłosowana na najbliższej sesji Rady Miasta. Przyjrzyjmy się uchwale.

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT) działa od 2002 roku, jako jedna z 16 regionalnych organizacji turystycznych w Polsce. PROT zrzesza ponad 100 członków, w tym najatrakcyjniejsze turystycznie miasta i gminy, stowarzyszenia, uczelnie wyższe, instytucje kultury czy firmy z sektora turystycznego. PROT działa na podstawie ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej i ustawy Prawo o Stowarzyszeniach. Nadzór nad działalnością PROT sprawuje minister właściwy ds. turystyki.

PROT działa jako stowarzyszenie non-profit. Finansuje się ze składek członkowskich, dotacji, jak również działalności gospodarczej (wydawnictwa, ekspertyzy, szkolenia, itp.). Aktywnie zabiega też o środki z programów pomocowych i dotacji z budżetów administracji publicznej.

Głównym zadaniem Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (PROT) jest wzmacnianie wizerunku województwa podkarpackiego jako miejsca atrakcyjnego turystycznie. Prowadzi działania służące odkrywaniu i rozwojowi nowych produktów turystycznych, rozbudowie systemu informacji turystycznej, integracji środowisk turystycznych, koordynowaniu działań w zakresie planowania imprez turystycznych.

PROT inicjuje, opiniuje i wspomaga plany rozwoju i modernizacji infrastruktury turystycznej, podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadr turystycznych, prowadzenie badań marketingowych, analiz i monitoringu.

Przystąpienie do PROT jest szczególnie ważne dla Gminy Stalowa Wola, głównie pod kątem rozwoju ruchu turystycznego i kreowania pozytywnego wizerunku miasta. Może też zapewnić wysoką konkurencyjność na tle innych gmin, większy zasięg informacyjny, związany z realizacją inwestycji przyjaznych mieszkańcom, w tym m.in. programu budownictwa mieszkaniowego.

Wykorzystanie sieciowych nośników przekazu PROT, ogólnopolskich anten radiowych i telewizyjnych to doskonała okazja do promocji miasta, miejsc szczególnie atrakcyjnych pod kątem turystycznym np. Błonia Nadsańskie, Wodny Plac Zabaw, instytucje kultury. Działania te mogą przyczynić się do pozyskiwania nowych mieszkańców, a tym samym zwiększenia przychodów miasta i rozwoju podmiotów turystycznych działających na jego terenie.

Dodatkowo PROT poprzez swoje działania i kontakty może pomóc w wykreowaniu produktów turystycznych, skierowanych do konkretnych grup odbiorców, związanych z turystyką rodzinną, wypoczynkową, zdrowotną czy biznesową.

Czy Stalowa Wola potrzebuje organizacji PROT?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ubek

Chodorek na przewodnika

~DDe

Naturalny mentalny średniowieczny skansen!

~Tomek

Miasto stało się pośmiewiskiem. To siedlisko pisu, czyli symbol zacofania.

Stalówek123

zostaje jeszcze nasze art-deco ale to juz dla wprawionego oka a takie budynki jak np.była siedziba dyrekcji huty(naprawdę ciężko znależć tak wykończony wewnątrz budynek w tym stylu) czy hotel Hutnik to prawdziwe perełki albo niektóre klatki z oryginalnymi posadzkami,drzwiami czy balustradami.Detale ale bardzo ważne.Wracając do Rozwadowa to ogromnym plusem będzie jeszcze remont dworca a gdyby właściciele kamienic wokół i wzdłuż ulicy prowadzącej do Rynku pomysleliby o remoncie,wynajmie lub rozkręceniu jakiegoś interesu byłoby naprawdę dobrze.No i sposobem szybkiego skomunikowania tej dzielnicy z całym miastem byłyby np.szynobusy które za przysłowiową złotówkę podwoziłyby mieszkańców do tego miejsca z przystanków Stalowa Wola Południe,GłównaumiechCentrum.Jest jeszcze fajny budynek z cegły koło straży w Rozwadowie.Ciekawe co tam się dawniej mieściło i kto jest właścicielem?

~Czeczek

Nie p.erdol Jack. Stalowa to całkiem zgrabne miasto przemysłowe. Oczywiście nie turystyczne ale fajne mimo tak dużej liczby wszelkiej maści głupków tu zamieszkujących. Ale z drugiej strony gdzie ich nie ma? W Krakowie? Warszawie? Poznaniu?

TylkoZKS

W Stalowej Woli można zwiedzać blokowiska, beton i wdychać czyste powietrze z dodatkiem aluminium. Idealne miejsce dla na uzdrowisko dla kuracjuszy z niedoborem metali ciężkich w organizmie.

~nock

A ja musle ze dobry bylby szpital w stalowej do zwiedzania w koncu ludzie zobaczyli by na wlasne oczy co sie tam dzieje ile zarabiaja pielegniarki i lekarze na covidowym a opieki i leczenia nie ma

~Jack

To chyba jakiś żart albo kreci film BAREJA plus, co k.... w tej wsi można zwiedzać to wiocha i wstyd dla prawdziwych miast

e2rds

~kierowca, zapomniałem dodać, zatrudnił byś się jako "ynstruktor nieuki jasty".

e2rds

~kierowca, a może by tak ogłosił, że w Stalowej Woli jest jedyne skrzyżowanie z ruchem okrężnym w Polsce o odwrotnym kierunku ruchu. Może byśmy odwiedzających i ćwiczących odwrotny kierunek jazdy, ruch lewostronny.

~Syli 85

Co tam można znaleźć poza blokami i ruina Huty

~kierowca

Była już jagodowa, to może być turystyczna !!!

~Eds

Twoja wypowiedź czarku jest równie lotna co paski tvp

~Czarek

Niech bedzie i turystyczna , co w tym złego, byle nie była znowu kondominium słusznie minionego.

~gty

Muzeum PEGASUSA pisowkiego zrobic, bedziecie mogli wszystkich podsluchiwac i podgladac .

~Wan Hal

Widzę tu miejsce na stałą wystawę zdjęć Pinokio na rondzie i Napoleon w lasku

~Sas

Albo eksponować popiół z ogniska piosenek patriotycznych z udziałem anżeja narciarza

~Dioptria

Można by też utworzyć muzeum przekazywania danych na potrzeby wyborów sasina

~Grigorij

Nawet twarz do firmowania tych postapokaliptycznych, zmutowanych klimatów by się znalazła smiech2

~Majtan

Podkarpacki Norylsk

~Kamaz

Szansa na wybicie się jest, tylko trzeba iść w największe atuty. Moje typy to pisowska Prypeć albo betonowe bezdrzewie

Stalówek123

Miało być o galerii Karpińskiego a nie Kasprzyckiego chociaż dzięki Niemu miasto zawdzięcza swoja nazwę...

~Qubota

Jeszcze jak były tematy zapowiedziane do realizacji przez Szlezaka to robił zasłonę dymną i udawał że to jego pomysły. Tamten etap mamy już za sobą i teraz widać jakiego mamy menadżeła wizjoneła smiech2 smiech2

Stalówek123

Fajnie Rozcha.Szkoda starej lokomotywowni gdzie mógłby być przystanek na trasie kolejowej.Fajnie gdyby wyremontowali stary budynek Gorzelni przy tprach w strone Pilchowa.Oprócz Rynku Muzeum Kasprzyckiego,Sokół.Mozna byłoby odnowic stara synagogę i zrobić w niej muzeum historii o żydach rozwadowskich.Klasztor Kapucynów,cmentarz,starszy od Łuczakowskiego w we Lwowie plus wojenny.Zrobić jakieś miejsca,izby pamięci o Łazowskim,Nonci,Karbarzu(siatkarzu).W samej Stalówce jedynie industrialne ,,huciane'' tematy razem z powstałym muzeum COP.Można dodać Kochany i nie wiem jak to nazwać,skansen pana Koczwary.

~Aborygen

Jescze ten szmaciarz na hulajnodze co mu kudłaty kupił, jedzie po mieście i przerabia zdjęcia żeby wyglądały ze w Monte Carlo mieszkamy to se suweren pomyśli że faktycznie możemy być atrakcją turystyczną. Zapomnial , ze tu wieśniaki śmieci przez okno wyrzucają i szczają po klatkach

~dwa

A ja jestem za, a nawet przeciw, żeby NATURYSTKI przyjechały do miasta ! ! umiech

~złomiarz

Tjaaaa... Od dawna mówiłem że te nasze błotnia nadsańskie są jedyne w swoim rodzaju :-/ Zwłaszcza dojście ze skarpy tym urwanym chodnikiem. Każdy szanujący się turysta po prostu musi to zobaczyć jezyk Może by tak zawczasu nadrukować biletów i pobierać opłaty za wstęp ?

~rst

przecież stalowa wola to jeden wielki smród co tu można zwiedzać? thoni aluteca albo superiora śmiedziuchy toksyczne

~k.j.mać.

Rada Miasta przyklepie i turyści zjadą się na potęgę!

~Kaznodzieja

Ogarnij się człowieku i nie błaznuj. Co ty chcesz promować? Pisi skansen i zoo na trybunie 4 ligi? Jedź lepiej potrzymać swojemu wodzowi schodki a nie będziesz nas na pośmiewisko wystawiał.