Stalowowolski policjant ze stopniem mistrzowskim w karate kyokushin

Image

Funkcjonariusz z komendy w Stalowej Woli, asp. sztab. Grzegorz Utnik po 18 latach treningów w Stalowowolskim Klubie Karate „Bushido”, podczas udziału w międzynarodowym obozie IKO Poland Summer Camp w Lublinie zdał jeden z najważniejszych egzaminów dla każdego karateki - na pierwszy stopień mistrzowski w karate kyokushin – 1 Dan. Egzamin na stopnie przeprowadził Dyrektor Międzynarodowego Departamentu International Karate Organization Kyokushinkaikan - Shihan Katsuhito Gorai.

Po kilku tygodniach oczekiwania, z Honbu w Tokio dotarła wiadomość o zdaniu egzaminu i tym samym uzyskaniu stopnia mistrzowskiego "Shodan" przez Grzegorza Utnika. Czarny pas i certyfikat z Japonii został uroczyście wręczony 28 grudnia 2021 r., podczas treningu w siedzibie Lubelskiego Klubie Karate przez Branch Chiefa Shihan Jacka Czerniec. Zdobycie stopnia mistrzowskiego, to efekt wieloletnich treningów w Stalowowolskim Klubie Karate "Bushido", pod okiem Sensei Zbigniewa Głuchowskiego.

Pomimo trudów codziennej służby policjant znajduje czas na treningi w Stalowowolskim Klubie Karate "Bushido", gdzie prowadzi treningi z młodszymi adeptami tej sztuki, przekazując im swoją wiedzę. Ponadto, z uwagi na wykształcenie pedagogiczne, poza służbą realizuje się jako nauczyciel prowadzący zajęcia na kierunkach związanych z ochroną fizyczną osób i mienia oraz komunikacją interpersonalną. Angażuje się również w zajęcia z rekreacji ruchowej dla seniorów przy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Azymut” w Stalowej Woli.

Grzegorz Utnik jest żołnierzem rezerwy Wojska Polskiego. Służył w 10 Batalionie Desantowo-Szturmowym JW 4116 w Krakowie, gdzie zdobył „Złotą odznakę sprawności fizycznej” oraz odznakę i tytuł „Skoczka spadochronowego Wojsk Powietrzno - Desantowych”.

W Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli od wielu lat jest instruktorem taktyki i technik interwencji oraz strzelań policyjnych, prowadzi szkolenia i egzaminy dla policjantów. Nadal rozwija swoje zainteresowania i aktywnie bierze udział w zawodach strzeleckich służb mundurowych, niejednokrotnie stając na najwyższym podium.

Rozwijanie sportowej pasji funkcjonariusza jest możliwe dzięki życzliwości i zrozumieniu jego przełożonych, którzy bez przeszkód umożliwiają i wspierają go w treningach oraz realizowaniu swoich pasji zawodowych i prywatnych.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~MarekS

Jesteś żywym przykładem? Kto?

~MarekS

Po.co te nerwy? Ja szanuje policję i nie przeszkadza mi że tam trenuje policja.

~Karany

Przepraszam za te pytajniki.
Nie rozumiem dlaczego tak wyświetliło mój komentarz.
W miejscu pytajników były brawa.
W każdym razie gratulacje dla Grzegorza Utnik i Zbigniewa Głuchowskiego!

~Karany

Gratulacje dla Grzegorz Utnik za zdobycie stopnia mistrzowskiego 1 Dan????????????????
Brawo dla sensei Zbigniew Głuchowski ????

~Do marek s

Śmieciu który nie zastanawia się, a strzela z dupska!
Nie, to nie policyjny klub - jestem żywym tego przykładem.

~MarekS

Gratulacje. Ten klub bushido to taki policyjny klub?

~Monika_

Gratulacje Grzegorz! 尊敬

~Taho

Coś ci się pod grzywka zagotowało edeks jeśli uważasz że do obowiązków policji należy egzekwowanie zapisów ze slajdów pinokia na temat szmatkowej tresury? Działanie na podstawie rozporządzeń z d.py wziętych uważasz za robienie porządku? smiech2

~Edeks

Ktoś musi robić porządek z tymi co się źle zachowują, szacun !!!

~ElosCKO

Szacun za to co robi, reszta zazdrości lub trzęsie portkami przed konfrontacją

~Sep

Brak szacunku tylko ich wysłać do Galerii niech biegają za ludźmi bez miseczek Marna pensja marna praca Jestem za obniżenie wynagrodzenia

jusek

Do@Yrek
Komu zrobił krzywdę?Za co ciebie zamknął?Podskocz do niego cwaniaku z pryszczem w d...Jesteś bohater w necie,ciota w świecie.Sam trenuję.Sprawdzimy się gimbusie?
Nie znam gościa,ale szacun!

~Yrek

Bandyta w mundurze.

~Max

Te umiejętności na pewno się przydadzą do rzucania ludzi bez kagańców na glebę, ekspersowego zastosowania wobec nich gazu, pałki czy paralizatora. Nie mam do policji i SM żadnego szacunku za ostatnie dwa lata wysypu tego typu występów na terenie całego kraju, które miałem nieprzyjemność zobaczyć. Woleliście łamać prawo i nadal to robicie, bo brakuje wam odwagi, żeby sprzeciwić się swojemu dowódcy, który wydaje wam takie rozkazy. Przestraszeni bandyci w mundurach wyładowują się na ludziach. Dla mnie jesteście facetami bez jaj, czyli nie jesteście facetami umiech

~Romek

Aneta może zacznij UŻYWAĆ słownika ????????????

~franca

Ciekawe czy bil pala teleskopowa kobiety w Warszawie?

~Aneta

Policjia często urzywa siły......powinna częściej używać rozumu tak jak za granicą

~Diego

Czar pryśnie jak go oddeleguja do biegania po galeriach za ludźmi bez maseczek.

~Jagoda

Gratulacje, życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam.

~Beata SK

Grześ umiech gratulacje i kolejnych sukcesów.

~Januszz

Pewnie bije niewinnych ludzi....

~Ewa

Ale tym z placu zabaw Poniat 25 nie da rady po 21.oo...

~Ewa

Ale tym z placu zabaw Poniat 25 nie da rady po 21.oo...

~Kinga

Małe zarobki ,brak szacunku dobrze że muj chłopak prowadzi własny biznes nigdy nie przepadałam za chłopcami w mundurach Dla mnie liczy się tylko $$$$

~Marzena

Gratuluję,

~J 23

Brawo. Od profesjonalistów tylko się uczyć umiech

~jasio

to chyba jusz wiadomo kto kopniakami urywa lusterka łod samopojazdow

~Jack

Grzegorz Pozdrowienia serdeczne od emeryta, tak trzymaj, byłeś i jesteś Gościem.