Wiosną nowe nasadzenia drzew i krzewów

Image

Miasto wspólnie z powiatem stalowowolskim zajmie się posadzeniem drzew i krzewów przy ul. Popiełuszki w Stalowej Woli.

Decyzja o wycince drzew wzdłuż bloków przy ul. Popiełuszki spotkała się z krytyką mieszkańców. Jak podkreśla starosta Janusz Zarzeczny wycinka topól była konieczna.

- Drzewa zostały usunięte z uwagi na to, że były w pasie drogi i nie było możliwości ich zostawienia. Teraz nie nasadziliśmy żadnych drzew, bo to jest niemożliwe w tym okresie. Przystąpimy do nasadzeń w okresie wiosennym. Rozmawiałem z panem prezydentem. To będzie nasza wspólna koncepcja. Będziemy się dogadywali jakie drzewa, jakie krzewy, w którym miejscu, gdzie się da zasadzić. Na pewno to nie będą drzewa typu topole, czy jakieś wielkie, potężne drzewa, ale raczej takie, które będą mogły rosnąć przy drodze- mówił w czasie konferencji prasowej starosta powiatowy.

Wykonanie nasadzeń, w tym także wysianie traw, planowane jest na wiosnę. Piszcie, jakie drzewa Waszym zdaniem, powinny zostać posadzone wzdłuż ul. Popiełuszki.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Romek

Ubrani w garnitury wsadzą w ziemię kilka patyków w asyście obiektywów. Zrobią konferencje, Rafał wręczy koledze tekturki, a ochów i achów nie będzie końca. Wszystko zniszczą są jak plaga szarańczy za co się zabiorą to zepsują. Zaraz zaczną karczować 1000 ha lasu, wszystko po to aby żyło się lepiej, ale tylko im za kasę ze sprzedaży drzewa.

~Dixi

Postawić tabliczki z mordami afer pisowatych.

~heheszka

dzban ekolog pseudointeligent znów popisy daje. fajnie czasem sie pośmiać choć w tym temacie tylko płakać.

~franca

Podobno sam jarek k ma p[rzyjechac sadzic drzewa. Przynajmniej cos pozytecznego zrobi w swoim parszywym zyciu

~ekolog

Do kazan , pajacu pragniesz sosny w mieście to jedź pod ALUTEK tam mamy tysiące jeśli nie miliony sosen. Przecież STALOWA WOLA zaczyna się od BURDZÓW a tam wszędzie lasy sosnowe.

~ekolog

Wycinka tych drzew na POPIEŁUSZKI to była najmądrzejsza decyzja STAROSTY od początku powstania STAROSTWA. Gdyby nie wycięto tych drzew to ta rewitalizacja by musiała być powtórzona za 2 lata a na to nie ma zgody mieszkańców. Bo te drzewa zniszczyły wszystko pod ziemią całą infrastrukturę. Dziwię się bardzo , że zostały te drzewa w stronę ulicy STASZICA bo ludzie mieszkający w tym bloku mają ciemno w domu przez cały dzień i rosnące korzenie tych drzew znowu zniszczą wszystko pod ziemią. Mieszkańcy tych bloków przy których wycięto drzewa są bardzo szczęśliwi bo nareszcie mają w domu tak jak inni mieszkańcy naszego miasta. A te nowe drzewa co zasadzą na wiosnę będą nowoczesne i przepiękne.

~kazan

POPIERAM "SOSNA" CORAZ MNIEJ TYCH DRZEW W STALOWEJ WOLI I IM WIECEJ SOSNY TYM WIECEJ JODU OGOLNIE PIEKNIE SIE PREZENTUJA CALY ROK I PONOC SA ALBO JUZ(!) RACZEJ BYLY SYMBOLEM STALOWEJjezykOWINNY BYC SADZONE WSZEDZIE GDZIE MOZLIWE

~Aroon

Bonsai albo groch tyczkowy , bo co tam innego się zmieści???

~Info

W tytule brakuje informacji iż te nowe zasadzenia osobiście zasadzi bez-radny Przytuła wraz z Butrynową....przy dopingu innych lewackich kiboli.

~Janusze

Uprzedzili skomlakow z opozycji, powoli ale jednak sie uczą na błędach.

Tak trzymać panowie bo po zimie z ruskimi cenami za gaz to Zielonych usłyszysz tylko na drzewach.

~skarpa,ogr

Fajna ta nuta z Czterech pancernych.

TylkoZKS

Deszcze niespokojne potargały kraj,
My na wojnie z pisem ładnych parę lat!
Do domu wrócimy, drzewa nasadzimy, obalimy pis!
Przed nocą zdążymy, tylko zwyciężymy, bo to ważna gra!

~xxx

Najpierw wycinka. potem betonoza, a na końcu będą się ":wsłuchiwać w głosy mieszkańców " Hipokryzja w pełnej krasie.

~Sosna

Najlepiej Sosny, wśród których wyrosło Miasto i które były jego nieodłączną charakterystyczną częścią przez kilkadziesiąt lat i ktkre nie zrzucają liści

~Obywatel2

Ja pierdziu! Jeden wielki bełkot!!Po co w ogóle je wycinali!!?? Bo w pasie drogi!? Kuźwa!,urzędnicy puknijcie się w główkę.Tyle lat rosły poprzednie drzewa i było ok.Wystarczyło je podciąć i na bieżąco przycinać.Nagle zaczęły przeszkadzać przy remoncie drogi (dziwne!!) i debatujecie jaki drzewostan posadzić!!??Jedźcie na południe Francji do jakiegokolwiek miasteczka.Tam każde drzewko jest na wagę złota,pielęgnowane a nawet podlewane w okresie letnim!!

~andrzej

ja bym posadził wierzbę płaczącą ,po to żeby nam przypominała jak bardzo wielu ludzi płakało po wycięciu tych drzew. :( ponadto posadziłbym jakieś odmiany sosny , one dobrze znoszą wysokie temperatury , może sosnę kanadyjską, może himalajską, może sosna Schwerina, ognista trzemielina Alatus płonący krzew, może sosnę bośniacką, świerk pusch o różowych szyszkach. sosnę hakowatą. kolumnowa sosna Green Tower. sosna Pinus. jest mnóstwo odmian pięknych sosen ,a nie tylko ta jedna pospolita którą wszyscy znają z naszych terenów.

~Nnn

Ciekawe, gdzie na tych wąskich pasach ziemi co zostawili, zmieszczą się jakieś drzewa. Przecież tam nie ma miejsca na drzewa.

las

Wszystko po kolei a gdzie lampa którą zdemontowali i ciemno jak w du...ie .na przejściu obok Katarzynki.

~RST

JAKIE drzewa sam jeszcze niewiem..............

~abc

sztuczne wysokie palmy .

~Abzuz

100 dużych dębów na 100 lecie odzyskania niepodległości. Ale już widzę jakie będą nasadzenia jak żeś się "retaktoże" rozdymał pisząc trawy, mało nie popuszczając przy tym bąka. To zdradź więcej szczegółów jakie to będą trawy, olimpijskie?

Kutcha

Czyli zasadzą 5-6 drzewek, które trzeba będzie jednak wyciąć za jakiś czas, bo teren nie jest dostosowany, ale za to posadzą piękne krzewy i tym się będą chwalić jak Kurski Sylwestrem.

~Janusz30

Teraz to najbrzydsza ulica w miescie ,wstyd,Grazynka nawet omija ta ulice ,sam beton betonem pogania.Kompromitacja betonu partyjnego.

~Ewa

Oleandry...

~Lucjan

Palmy

~Swój

A co z drogą koło sądu i poczty?

drobny81

Jakie drzewa? Z krzewami będzie problem! Byliście tam na miejscu budowy? W pasach zieleni jest tyle betonu i tras kablowych, że tylko trawa tam powinna być.

ZAINSTALUJCIE LATARNIĘ PRZY PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH NAPRZECIW PKO BP OD STRONY ZUS!!!!

~kombinacja

Może przemieszać takie drzewa co szybko rosną z drzewami rosnącymi wolno. Jak te drugie podrosną, to wyciąć te pierwsze i dosadzić tych drugich.

~Iskra

Powinno być wiele nasadzeń w postaci wysokich ,dających cień drzew. I to nie tylko przy tej ulicy. W dobie ocieplenia klimatu to niezmiernie ważne. Drzewa powodują między innymi obniżenie temperatury w mieście. Wiele miast już to zrozumiało i ucieka od betonozy . Porównajcie przejście latem chodnikiem gdzie obok są krzaczki i mini-drzewka a gdzie chodnik jest mocno zacieniony przez duże drzewa. I jeszcze jedno - prośba o postawienie wzdłuż ulicy paru ławek , gdzie można chwilunie odpocząć. Temat znany szczególnie starszym osobom

~ekolog

Będą tam już niebawem rosły takie drzewa jak rosną po drugiej stronie tej ulicy od policji do ulicy OFIAR KATYNIA drzewa przepiękne. Każdy komu mało drzew i zieleni to niech się przeprowadzi do PYSZMNICY. Tam ludzie marzą o brukowych chodnikach ale tak to jest z hejterami , że najpierw gęgają czego nie ma chodnika tu czy tam a potem jak zrobimy to gęgają ,że wszędzie beton.