Wymagania do uzyskania pożyczki online

Materiał zewnętrzny Image

Ten, kto chce pożyczyć pieniądze szybko, powinien poznać zasady udzielania pożyczki online. Oferty z uwagi na okres pandemii stały się dostępne przez internet w większym stopniu niż wcześniej. Instytucje finansowe wdrożyły nowoczesne metody identyfikacji i weryfikacji klientów, ograniczyły formalności.(1) Co jest niezbędne, by otrzymać gotówkę?

Bankowe i pozabankowe oferty pożyczki online

Oferty pożyczkowe dostępne w 100% przez internet mogą pochodzić od banków lub firm pożyczkowych. Banki proponują zarówno kredyty, jak i pożyczki internetowe z różnym okresem kredytowania, nawet do 10 lat. Umożliwiają skorzystanie z pieniędzy w wysokiej kwocie. W ofercie na stronie https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/kredyty-i-pozyczki/pozyczka-online.html maksymalna kwota pożyczki to 70 tys. zł. Alternatywą są krótkoterminowe i niskokwotowe chwilówki. Te od lat znane są głównie z internetowej formy udzielania. Umożliwiają wnioskowanie o kwoty od 100 zł do 5000 zł na 30 dni.

Kryteria do wnioskowania o pożyczkę online

Dostęp do pożyczek bankowych zyska głównie ten, kto posiada konto rachunek osobisty. Indywidualne propozycje finansowania pojawiają się najczęściej po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Oprócz tego wniosek pożyczki online dostępny bywa w specjalnej zakładce lub na głównej stronie banku. W przypadku propozycji Alior Bank https://www.alior(...)ine.html dostęp do oferty ma każdy, nowy i stały klient pożyczkodawcy. Ostateczna decyzja uzależniona jest od indywidualnej sytuacji wnioskującego. Firmy pożyczkowe stosują określone warunki, które są podobne, bez względu na podmiot rynku pozabankowego. Pożyczkobiorca powinien być osobą zamieszkującą na terenie Polski, uzyskującą stały dochód, posiadającą ważny dowód osobisty oraz numer telefonu komórkowego. Klientem firmy pożyczkowej nie zawsze może zostać każda osoba pełnoletnia. Największe szanse mają osoby po 22. roku życia. Najważniejszym wymogiem do zaciągnięcia pożyczki w banku i w instytucji pożyczkowej jest zdolność kredytowa. Należy rozumieć ją jako możliwość spłaty zobowiązania.

Jak krok po kroku skorzystać z pożyczki online?

Ubieganie się o pożyczki online zawsze rozpoczyna się od wypełnienia wniosku. Elektroniczny formularz powinien zostać uzupełniony w prawdziwe dane osobowe. Konieczne jest także ujawnienie informacji o dochodach. Banki pytają o zobowiązania finansowe. Wszystkie instytucje sprawdzają wnioskodawców pod względem ich tożsamości oraz sytuacji dotyczącej finansów. Weryfikują bazy dłużników. W niektórych sytuacjach proszą o potwierdzenie zatrudnienia w formie zaświadczenia o dochodach. W niektórych instytucjach wnioskowanie o dodatkową gotówkę oraz weryfikacja odbywają się przez internet. Bywa, że bank kontaktuje się z wnioskodawcą dodatkowo telefonicznie. Umowa zostaje zawarta na odległość, a pieniądze trafiają do pożyczkobiorcy na konto i mogą zostać przeznaczone na dowolny cel.

1. https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/press-releases/articles/w-trakcie-pandemii-cyfrowo-zaawansowane-banki-osiagaja-lepsze-wyniki-finansowe.html

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =