Rodzaje systemów grzewczych CALEO

Materiał zewnętrzny Image

Ciepła podłoga w domu to nie tylko olbrzymi komfort. Dodatkowo może stanowić główne źródło ciepła wszędzie tam, gdzie tradycyjne grzejniki zawodzą lub nie da się ich zamontować. Warto przyznać się wszystkim rodzajom systemów grzewczych CALEO, by wybrać dla siebie idealny wariant ogrzewania podłogi.

CALEO a inne systemy

CALEO to przykład systemu ogrzewania domowego opartego na podgrzewaniu podłogi lub sufitu. Takie innowacje w kolejnych domach stają się alternatywą dla innych rodzajów ogrzewania, takich jak pompy ciepła czy system grzejników. Zazwyczaj ich instalację trzeba zaplanować już na etapie projektowania domu, a przecież nie zawsze da się tak zrobić. Poza tym w wielu miejscach w Polsce z różnych powodów nie da się zamontować standardowych systemów c.o., bo na przykład dom nie jest podłączony do miejskiej sieci wodociągowej czy gazowej. Właśnie wtedy idealnie sprawdza się ogrzewanie elektryczne, bo elektryfikacją objęte są właściwie wszystkie miejscowości w kraju. Plusem jest tu przede wszystkim sposób montażu, który nie wymaga generalnego remontu. Podstawowy system ogrzewania podłogowego można zamontować już w ciągu kilku godzin. Jeśli dodatkowo zostanie podłączony do domowej fotowoltaiki, to można otrzymać całkowicie niezależne i nieomal darmowe źródło prądu.

Podłogowe i sufitowe ogrzewanie CALEO

Najczęściej ogrzewanie elektryczne CALEO jest stosowane pod różnego rodzaju panele i deski. Tym różni się od innych systemów ogrzewania podłogowego, które mogą być zamontowane raczej pod płytkami. Poza tym to pozwala zamontować matę grzewczą również pod sufitem, a nawet w ścianach, w tym pod boazerią czy panelami. Na suficie stosuje się też folię grzewczą, i wówczas sprawdzi się ona np. na profilu podwieszanego sufitu.

Ogrzewanie sufitowe pozwala osiągnąć komfort cieplny w całym pomieszczeniu, a nie tylko przy podłodze. Sama ciepła podłoga to dobry początek, ale w niektórych pomieszczeniach mimo wszystko po takiej podłodze trzeba chodzić boso, ale w grubym swetrze, bo od pewnej wysokości temperatura spada. Podgrzewany sufit sprawdzi się szczególnie w budynkach, w których pomieszczenia mają znaczną wysokość. Bardzo często nie da się ich odpowiednio ogrzać tradycyjnymi metodami, a ciepło z każdego piecyka prędzej czy później ucieka „pod sufit”, pozostawiając niedogrzane pozostałe części pokoju. W systemie ogrzewania podłogowego i sufitowego takie problemy nie występują.

A może system akumulacyjny?

Ciekawym rozwiązaniem może być też system CALEO akumulujący energię elektryczną w czasie, gdy prąd jest najtańszy, tzn. np. w nocy. Na etapie montażu można zaplanować osobne strefy cieplne dla każdego pokoju. Całość podłączona jest do aplikacji, za pomocą której da się sterować tym systemem. Dzięki temu mieszkańcy mogą uzyskać idealny komfort cieplny, a realnie płacić za ogrzewanie mniej, niż wcześniej. Przykładowo pozwala to zwiększyć temperaturę w nocy w pokoju dziecięcym, by ułatwić najmłodszym zasypianie, ale całkowicie wyłączyć ogrzewanie w pokoju gościnnym, gdy stoi nieużywany. Tylko okresowo można podgrzewać też inne pomieszczenia, jak pralnia, garaż czy łazienka.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =