Studniówek to czas, ale…

Image

Do niedawna w każdej szkole średniej, która spod swych skrzydeł wypuszczała w świat maturzystów organizowane były bale maturalne. Teraz, ze względu na pandemię COVID-19 wielu młodych ludzi musi zrezygnować z tej tradycji.

Ostatnia klasa szkoły średniej… Wspomnienia, wielkie plany, marzenia i ciężka praca związana z przygotowaniami do matury. Ale niemniej ważnym punktem w życiorysie osób szykujących się do matury był zawsze bal, o którym pamięta się przez całe życie, o którym opowiada się przyjaciołom, rodzinie, później dzieciom i wnukom. Trudno z niego zrezygnować i pozbawić się takiej nagrody, na którą czekało się latami.

W Polsce COVID-19 dość mocno akcentuje swoją obecność. Odnotowaliśmy już ponad 50 tys. dobowych zakażeń. To niemało. Nic więc dziwnego, że komitety studniówkowe, w skład których wchodzą rodzice uczniów klas maturalnych, informują szkoły, że rezygnują z wielkiego balu. Jak będzie u nas?

Studniówka 2022 nie odbędzie się w Ekonomiku i Budowlance. Katolik w tym roku nie ma klas maturalnych. Co z innymi szkołami? Centrum Edukacji Zawodowej zaplanowało studniówkę na 29 stycznia w Janowie Lubelskim. ZS 1 chce mieć bal maturalny 12 lutego w Dworze Galicja w Rzeczycy Długiej. Czy się odbędzie? W Staszicu studniówki od zawsze organizowane były w szkole. Tradycja nakazywała by ustroić klasy i w ostatni weekend przed feriami rozpocząć wielki bal polonezem. Czy w tym roku młodzież będzie bawić się jak zwykle? Impreza stoi pod wielkim znakiem zapytania, bo jak nam powiedzieli uczniowie, plany pokrzyżował gwałtowny wzrost zakażeń i nauczanie zdalne, które ma rozpocząć się od czwartku. Do szkoły więc wejść nie będzie można i o organizacji zabawy nie może być mowy. Możliwe, że studniówka, a raczej wielki bal zorganizowany zostanie w maju, już po maturach lub w jeszcze innym terminie. Karty rozdawać tu będzie epidemia. Liceum Samorządowe planuje zorganizować jako studniówkę jeszcze przed maturą. Miałaby ona odbyć się 24 lutego w Janowie Lubelskim.

W powiecie niżańskim studniówki nie będzie mieć ZS w Rudniku. Maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego z Niska planują studniówkę na 19 lutego w Janowie Lubelskim, a Elektryk na 12 lutego w Stalowej Woli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~PIELĘGNIARKA

Powiem krótko przestańcie cenzurować ten podkarpacki portal stalowe miasto .Niewygodne wpisy są niedopuszczane do wypowiedzi i natychmiast cenzurowane i usuwane.

~PIELĘGNIARKA

Powiem krótko przestańcie cenzurować ten podkarpacki portal stalowe miasto .Niewygodne wpisy są niedopuszczane do wypowiedzi i natychmiast cenzurowane i usuwane.

~siergiej

Czy nie zaszczepieni beda mogli przyjsc na studniowkę czy maja zakaz od dyrektora?

~XXX

A zrobić studniówkę przed maturami. I będzie git,

~K1968

...bywało...

komes63

K 1968 ..... i pewnie pojechałeś na ręcznym ....

~Zahary

Kowidlakowe szaleństwo... Nie dajcie sobie zabrać tej przyjemności, kreatywności życzę. Zafoliowani mogą przecież został w domu.

~święty

tę blądynę z lewej bym brał

TylkoZKS

Ja na swoją studniówkę przyszedłem chory. Zatańczyłem poloneza, wypiłem litr wódki i dobrze się bawiłem. Były to normalne czasy, bo dziś to nawet nikt by mnie nie wpuścił na imprezę...
Studniówki muszą odbywać się normalnie!

~aaa

a ile było zgonów na grypę przypomnij

~Djiwuw

Tak, zamknijmy szkoły, urzędy, zakłady pracy, sklepy, bo wirus…. W 2017 było 360000 zachorowań na grypę tygodniowo i co?

~Jacek

Budowlanka robiła to prywatnie bez udziału dyrekcji na własną odpowiedzialność i ewentualne konsekwencje karne

~Xydxyx

Jak zwykle pier***enie. Budowlanka miała 100d 15 stycznia. Doinformuję się.

~Bal

Studniowka to nie bal maturalny tylko przedmaturalny

~Jt jt

Po co taki temat prowokujący piszecie? Pytanie jak dzieciak przedszkola czy studniówka powinna być. PewnieE że powinna być. Covid to zwykła grypa... Dajcie już spokój

~mama

dali by spokój z tą choroba. był czas przywyknać

~K1968

Na studniówce w LO44 tańczyłem z Anią, którą kochałem ale ona nic o tym nie wiedziała. Wyszła za innego a ja z tą maturą zostałem jak Himilsbach z angielskim...

~leb

pompowanie tematu...

~K1968

Na studniówce w LO44 tańczyłem z Anią, którą kochałem ale ona nic o tym nie wiedziała. Wyszła za innego a ja z tą maturą zostałem jak Himilsbach z angielskim...