Coraz bliżej przebudowy Mickiewicza i Żwirki i Wigury

Image

Niedawno zakończyła się modernizacja ul. Popiełuszki, a już wkrótce rozpocznie się przebudowa ulic Mickiewicza i Żwirki i Wigury.

- Rozpoczęliśmy kolejną inwestycję, czyli Żwirki i Wigury - Mickiewicza do ul. Czarnieckiego. Ona jest już w trakcie przygotowania. Robimy PFU (Program Funkcjonalno-Użytkowy), w lutym ma być skończony, więc przystąpimy do realizacji dużej inwestycji drogowej- mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

W ramach tej inwestycji planowana jest rozbudowa istniejącej drogi wraz z przebudową skrzyżowania Staszica z Mickiewicza. Całość obejmuje około 1 km drogi, od przejazdu kolejowego aż do ronda im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Planowana jest rozbiórka istniejącej nawierzchni asfaltowej ulicy, ciągów pieszych z kostki brukowej, przebudowa kanalizacji deszczowej dla odprowadzenia wód opadowych i roztopowych, przebudowa istniejących kolizji z sieciami uzbrojenia podziemnego, oświetlenia ulicznego wraz z budową kanału technologicznego. Powstanie nowa nawierzchnia jezdni, ścieżki rowerowe i chodniki. Roboty drogowe potrwają około 2 lat.

Przy nowym układzie komunikacyjnym brana jest pod uwagę rezygnacja z sygnalizacji świetlnej. W zamian mogłoby powstać turborondo.

- Planujemy zrobić nowoczesne turborondo. Być może będzie to lepsze rozwiązanie z uwagi na to, że ten ruch będzie płynniejszy. Ta droga straciła status drogi krajowej, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie skrzyżowania z ruchem okrężnym- mówi Janusz Zarzeczny.

Szacunkowy koszt tej inwestycji to około 12 mln zł, z czego powiat na poczet tego zadania otrzymał aż 11,4 mln zł z programu Polski Ład.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~driver, głąbie, chrzcij się kierowca, a nie chcesz się dowartościować ~driver, może jeszcze jeździsz furą, to i furmanem możesz być. To ty zasrańcu zaczepiłeś mnie jako~driver i pultasz się bo po łbie dostałeś jako kierowca.
A już jak cię ten brzuch rozboli to ma boleć, nie tylko głupi łeb ma boleć, brzuch też i dobrze. A o przejścia, to taki głąb i tak nie zrozumie o co chodzi, to nie czytaj tego bo do reszty zgłupiejesz.

~driver

Żal du..pe sciska jak czytam twe kombinacje z tymi nikami.Przypominasz mi Drevina z Nagiej Broni....on tez miał to co i ty masz.
.ta bystrosc umysłu. Daruj sobie brzuch mnie boli jak czytam twe podejżenia...umiech))
.Pochodz sobie po tych przejsciach obok Patrioty...moze ci sie szczescie usmiechnie i naskoczy to co juz ci sie oderwalo od rzeczywistosci.

e2rds

Dla przechodzących po pasach dla pieszych przez skrzyżowanie przy Patriocie, Jeśli będziecie musieli przejść przez dwie ulice, to przechodźcie przez przejścia zgodnie z ruchem wskazówek zegara, wtedy zielone światło świeci się 5 sekund dłużej dla przechodzącego.

e2rds

~ekolog, popatrz jakiś ty głąb niekumaty, pisałem o sposobach jazdy z kierowca, driver, a naraz ty włączasz się na antenę i próbujesz mi zarzucać, cyt: Ja objechałem cały świat i jeździłem po największych miastach na świecie i ty pseudo kierowco chcesz mnie uczyć jazdy. Ja kulę ziemską objechałem w koło kilkanaście razy a ty lokalny wiejski kierowco próbujesz uczyć prawdziwego kierowcę". Widzisz, przecież w tych dyskusjach o kuchu okrężnym nie dyskutowałeś jako "ekolog" i ja również cię nie wymieniałem jako "ekolog" w dyskusji, a ty wyskakujesz z takim wpisem. Widzisz głąbie, sam wdepnąłeś w gó.no i przyznałeś, że "ekolog" to "kierowca" to "driver", własnie tak logiką dochodzi się kto tu pisze głąbie i pod iloma nickami i znów dałeś popis swojego ma.olstwa. Pozdrawiam.

e2rds

~ekolog vel ~driver(kierowca) vel pseudointeligencie, głąby ja mam więcej wiedzy, inteligencji i bystrości umysłu w małym palcu u nogi niż wy w tych pustych łbach. A ty ekolog to w d.. ie byłeś i gó.. no widziałeś, jak twierdzisz że w miastach Austrii , czy Niemiec i w Nowym Jorku, czy Manhattanie nie ma drzew, ty jesteś tylko tępy pseudointeligent ponad 100 nicków, tyle, tylko tyle i aż tyle i nie okradaj podatnika, rozumiesz, nie okradaj podatnika ciesząc się laikami.

~driver

Zakompleksony staruszku ty naprawde masz problem.Zmien leki a jak chcesz pojezdzic jako kierowca to usiadz na basen badz nocnik i dawaj ....po mieszkaniu , i nie martw sie o zasady panujace na drogach,to juz nie twoj problem.

~ekolog

Tak emerycie ty jesteś kierowca jak wyjedziesz na PRZYSZÓW czy JAMNICĘ tam za kierownicą czujesz się jak prawdziwy kierowca. Ja objechałem cały świat i jeździłem po największych miastach na świecie i ty pseudo kierowco chcesz mnie uczyć jazdy. Ja kulę ziemską objechałem w koło kilkanaście razy a ty lokalny wiejski kierowco próbujesz uczyć prawdziwego kierowcę? Przepraszam wszystkich kierowców z wiosek bo wiem, , że wielu z nich jeździ doskonale. Ale taki dziadek próbuje pouczać najlepszych kierowców w naszym i nie tylko naszym mieście. Ty ''e2rds'' jedynie z zabijaniu dzikich zwierząt jesteś ode mnie lepszy bo ja jeszcze nigdy nie zabiłem żadnego zwierzaka. Ja pozwalam ci dalej pisać wypociny bo przecież mamy demokrację i wolno ci wszystko wypocić a przy okazji się pośmieję.

e2rds

~driver vel kierowca, w lusterko to patrze, czy jakiś furman na "furze" za mną nie jedzie sraluchu.

~driver

Faktycznie z toba cos nie tak, wszedzie widzisz to co chcesz..Masz juz omamy paranoidalne,ciekawe co widzisz jak popatrzysz w lustro??? Czasami nie stwora z wyłupiastymi oczami. Idz ty do lekarza niech ci zmieni leki.

e2rds

Oj ~driver (inaczej kierowca) inaczej pseudointeligent, jeszcze inaczej Wódz, ale ty się kompromitujesz na każdym kroku. Pewnie dziś, od rana to jesteś kłębkiem nerwów, tylko nie wyżywaj się na pracownikach, ale nie przejmuj się, zawsze jest czas na nauki jak się żyje, tylko tych swoich głupot nie pisz w godzinach pracy. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

e2rds

~driver (inaczej kierowca), widzisz stary osioł to jest bardzo mądry i wie co pisze, natomiast ty, młodym już nie jesteś, to bardzo głupi i tylko ryczysz. Taki niemłody osioł jeszcze nie rozumie co stary pisze, kompromituje się jazdą na "RONDZIE" w prawą stronę, 10 razy zdaje prawo jazdy, toż to głupie jak stołowa noga, oj ~driver -kierowca, czemuś ty taki głupi, powiedziałem , tylko "fura", bat dla furmana i na polne drogi, chciałeś się głąbie kierowco ukryć pod angielską nazwą ~driver, jakie to puste i głupie. Widzę pseudointeligencie, że już zacząłeś pracę i pisanie tego swojego hejtu i trollingu.

~driver

Stary osiolku bardziej tiomnego i niekumatego tu nie widze od ciebie.Sam sie zaorales tymi swoimi bredniami.Juz sam nie wiesz co pocisz.Pomyliles zapewne leki.

e2rds

~kierowca, coś tak zamilkł "znafco" jazdy w "RONDZIE", jak tam z tymi kierunkami, alem się ubawił pseudointeligencie.
Pseudointeligencie, dzisiaj był wesoły dzień, zobaczymy ilu zasrańców ujawni się wieczorem do nadepnięciu na ogon.

e2rds

~kierowca, a jeszcze po analizie twojego wpisu uśmiałem się i nadal twierdze, żeś głąb, cyt:" przyjechał do naszego miasta ze wsi i jeździł po tym dużym rondzie na J.P.2. i KEN w przeciwną stronę zegara." Głąbie, a na rondach i skrzyżowaniach z ruchem okrężnym w którą stronę się jeździ, przecież w lewo, czyli przeciwna stronę zegara. To ty z twoja znajomością przepisów jeździsz zgodnie ze wskazówkami zegara, to nic dziwnego, że tak głupio piszesz i 10 razy zdawałeś na prawo jazdy, co za głąb, lepiej już tu jako ~kierowca nie wypowiadaj się, a ten wpis o tym dziadku to będę ci przypominał, ale dałeś ciała i znów nieprzespana noc.

e2rds

~kierowca, myślę, że nie trzeba ci 10 razy tłumaczyć, czyli tyle razy ile razy zdawałeś na prawo jazdy, byś w końcu zrozumiał czym różni się "SKRZYŻOWANIE Z RUCHEM OKRĘŻNYM" i jakie przepisy obowiązują, a czym prawie takie samo "SKRZYŻOWANIE Z RUCHEM OKRĘŻNYM" tylko z ustawionym znakiem "Ustąp Pierwszeństwa" i jakie przepisy obowiązują zwanym "RONDEM"

~driver

Komuś tu widze odbiło i to dobrze aż dostał lewych obrotów.Wez w pore leki puki nie bedzie za pózno.I nie siadaj za kierownice.

e2rds

~kierowca, jeszcze raz ci tłumaczę, czy taki tępy łeb wreszcie zrozumie, cyt: ""Jeżeli przed rondem umieszczono wyłącznie znak C-12 „ruch okrężny” (bez znaku „ustąp pierwszeństwa”), to obowiązuje zasada „prawej ręki”, czyli wjeżdżający na rondo mają pierwszeństwo przed tymi, którzy już po nim jadą." to wtedy głabie nie jest to w potocznym słowa znaczeniu "RONDO" tylko "SKRZYŻOWANIE Z RUCHEM OKRĘŻNYM", czy dotrze do tego TĘPEGO ŁBA ta informacja.

e2rds

A poza tym, ty ~kierowca i ty zasrańcu ~Buhahaaaa, to co prawda pod dwoma nickami piszący jako jeden, ale jesteś w pracy i nie kradnij kasy podatnika.

e2rds

~kierowca zdający 10 razy prawo jazdy, a ja widziałem jednego kierującego "furą" musi furmana co jechał od strony Niska w stronę Tarnobrzegu i zamiast objechać wysepkę na skrzyżowaniu przy Patriocie, to skręcił przed wysepka w lewo, następnie że blokowały mu dalszą jazdę stojące samochody na KEN w prawo i następnie dopiero w lewo i pojechał ma wiadukt. To chyba byłeś ty z taką znajomością przepisów, bo przecież jak głąb dostanie "furę" to natychmiast głupieje, a ze zachowuje się jak "sraluch" nie wspomnę.

e2rds

23 Września 2020 17:55:20
~buhahaaa
byłem tu byłem tam-całe g.wno w koszu mam. I tak to wszystko robak na robaku.
Ty dalej zbieraj te gó.na i tu nie zabieraj głosu zasrańcu.

~kierowca

A ja przypomnę każdemu kierowcy z naszego miasta , że był taki przypadek , że kierowca malutkiego fiata, oczywiście w wieku ''e2rds'' przyjechał do naszego miasta ze wsi i jeździł po tym dużym rondzie na J.P.2. i KEN w przeciwną stronę zegara. Mało nie zabił kilku kierowców na tym rondzie i siebie a wszystko z braku wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Tak , że uważajcie na drodze jak jedzie taki emeryt ''e2rds.''

~Buhahaaaa

A z kad niby stary zgred ma o tym wiedziec. On tylko wie jak taczkami obornik wywiesc od kozy na dzialke.I to tylko za rowem drogi...wyłacznie!!!!!.

~kierowca

erdeesie ...to nie tylko tak jak piszesz że to nie rondo tylko skrzyżowanie ....tyle że jest niczym rondo i tu nie pal głupa bo wiesz o co chodzi. Tyle że ty zawsze musisz miec racje????
"Jeżeli przed rondem umieszczono wyłącznie znak C-12 „ruch okrężny” (bez znaku „ustąp pierwszeństwa”), to obowiązuje zasada „prawej ręki”, czyli wjeżdżający na rondo mają pierwszeństwo przed tymi, którzy już po nim jadą. ... Zajmując pas ruchu przed wjazdem na rondo, należy robić to zgodnie z ogólnymi zasadami."
To ci coś mówi???? i bez ubliżania na przyszłość bo juz tego za dużo w twej strony.

~andrzej

to fakt , poprawna nazwa to skrzyżowanie o ruchu okrężnym, a rondo to takie kolokwialne pojęcie. ale wiadomo o co chodzi. umiech

e2rds

~kop i tu masz rację, to tylko tak potocznie utarło się w nazwie, ale różnice w poruszaniu są i to zasadnicze.

~kop

Wpolskim prawie drogowym nigdzie nie ms sformulowania rondo .Jest tylko ruch okrezny i kropka.

e2rds

~andrzej, cyt:tak ja mówię o takim rondzie gdzie jest tylko ten niebieski znak, który informuje nas o skrzyżowaniu o ruchu okrężnym , to tam obowiązuje reguła prawej ręki," tak, ale wtedy to nie nazywa się "RONDO" tylko skrzyżowanie jak piszesz o ruchu okrężnym.

e2rds

~andrzej, koło Policji, to zauważyłem, że niektórzy Popiełuszki na wprost nie zwracają wcale uwagi, że to "rondo", tylko grzeją na wprost po staremu jak by Popiełuszki była z pierwszeństwem, byś kiedyś się nie naciął.

~andrzej

do e2rds, tak ja mówię o takim rondzie gdzie jest tylko ten niebieski znak, który informuje nas o skrzyżowaniu o ruchu okrężnym , to tam obowiązuje reguła prawej ręki, natomiast na tych rondach które są oznaczone znakami ustąp pierwszeństwa przejazdu ,czyli te trójkątne żółte, to na nich również obowiązuje reguła prawej ręki ,tylko wielu kierowców to zapomina. do czasu dzwona, i wówczas już policjant tłumaczy ten błąd kierowcy który błąd owy popełnił ,oczywiście kosztuje to dzisiaj sporo więcej niż przed nowym rokiem.

e2rds

~Tur, są takie skrzyżowania o ruchu okrężnym (nie mylić z rondem), gdzie jest tylko znak informacyjny niebieski informujący o ruchu okrężnym na tym skrzyżowaniu, by nikt na takim skrzyżowaniu nie pojechał od razu w lewo pod prąd. Ludziom myli się jak widzą ruch okrężny od razu z "rondem", a to nie jest tak, to są zupełnie różne przepisy ruchu na "rondzie" i na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym.