Wakacje na jachcie - czarter jachtów na Bałtyku

Materiał zewnętrzny Image

Początek roku to znakomita pora na to, by poświęcić się refleksji nad nadchodzącymi wakacjami. Fanom wypoczynku na wodzie z pewnością do gustu przypadnie czarter jachtów na Bałtyku. Przez wielu niedoceniane Morze Bałtyckie zaskakuje pod wieloma względami. Dlaczego? Podpowiadamy poniżej!

Wakacje na jachcie to prawdziwa gratka dla fanów aktywnego wypoczynku. Czarter jachtów pozwala odwiedzić wiele nowych miejsc oraz nacieszyć się ich urokami w pełni. Zwiedzanie na wynajętym jachcie pozwala bowiem trzymać się z dala od tłumów, jakie zatrzymują się w hotelach i kurortach. A tych nad Morzem Bałtyckim nie brakuje. Tak jak i innych, wartych odkrycia miejsc, które skrywa to niedoceniane morze. Co więcej, jest ono dowodem na to, że malownicze krajobrazy i cuda natury wcale nie znajdują się na drugim końcu świata. Linia brzegowa Morza Bałtyckiego jest pełna zakątków, na które przypadają urokliwe zatoki, półwyspy oraz wyspy, które porywają turystów równie mocno, co nadmorskie kurorty. Z kolei możliwość życia na łodzi pozwala uciec od zatłoczonych miejsc i zaznać spokoju oraz wytchnienia. Nadbałtyckie mariny porywają swoim klimatem, atrakcjami oraz życiem nocnym. Można w nich wynająć jachty różnej wielkości i klasy. Od dużej i komfortowej żaglówki Bavaria 50 po mniejszą i łatwą w prowadzeniu Delphia 40. Każdy znajdzie coś dla siebie. Czarter jachtu jest więc wspaniałą okazją do spędzenia wakacji – niezależnie od tego, czego oczekuje się od wakacji.

Atrakcje Morza Bałtyckiego – co warto zobaczyć podczas czarteru jachtu?

Morze Bałtyckie słynie m.in. z wysp, które stanowią jedną z jego największych atrakcji. Spośród wszystkich z nich najważniejsze z punktu widzenia turystów są: Bornholm, Gotlandia i Rugia. To właśnie te trzy wyspy, oferują nie tylko malownicze widoki, ale i piaszczyste plaże, na których można wypocząć. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Bornholm to duńska wyspa, na której coś dla siebie znajdą miłośnicy zapierających dech w piersi widoków. Tamtejsze klify to jednak nie wszystko – wyspa urzeka swoimi lasami i jeziorami. W dodatku jest to najcieplejsza wyspa na Bałtyku, dlatego też sprawdzi się ona w przypadku osób, które potrzebują wygrzać się w słońcu. Szwedzka Gotlandia jest największą wyspą na Morzu Bałtyckim i dedykowana jest osobom, które chcą nacieszyć się nie tylko piękną przyrodą, ale i zabytkami. Wyspa ta posiada bowiem bogatą historię. W trakcie pobytu na Gotlandii można podziwiać zabytkowe kościoły, średniowieczne mury, a nawet i groby wikingów. Z zabytkami związana jest także ostatnia z wysp – Rugia, która obfituje w obiekty historyczne, pomniki przyrody i dziką naturą. Prawdziwym skarbem tej niemieckiej wyspy jest niezwykle malowniczy Park Narodowy Jasmund.

Wakacje pod żaglami – przygoda życia

Czarter jachtów to znakomita okazja do tego, by przeżyć przygodę życia! Takie wakacje będą jednak najlepiej smakować w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Dlatego warto pomyśleć o tym, by wyskoczyć pod żagle w gronie najbliższych. Wspólne chwile na pokładzie będą znakomitą okazją do zacieśnienia więzi. Wspólne dbanie o jacht żaglowy, cumowanie do portów oraz żeglowanie w "nieznane" zbliża ludzi. Z kolei nocne wachty i stawianie czoła morzu kształtuje charakter. Nie wspominając o ilości wrażeń, jakich czynności te dostarczają. Wypoczynek pod żaglami ma jednak znacznie więcej zalet – pomaga przełamać wakacyjną rutynę. Na morzu każdy dzień przynosi nowe wyzwania. Ogromną zaletą czarterów jest także ich mobilność. Decydując się na taki czarter, każdego poranka można się budzić w innym miejscu. Łatwe i komfortowe przemieszczanie się daje niezwykle satysfakcjonujące poczucie wolności i niezależności. Z kolei szum fal i bliskość natury pozwalają się odprężyć i zrelaksować.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =