Czy niedokończony będzie… dokończony?

Image

Wracamy do sprawy niedokończonego chodnika, który prowadzi od skarpy w stronę Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Hutnik I”. Kiedy ciąg pieszy zostanie doprowadzony do ulicy?

W lecie 2020 roku miasto wykonało chodniki wraz ze schodami prowadzącymi na skarpę. W ramach tych prac pojawiły się barierki, które są szczególnie ważne dla osób starszych. Na schodach znajdują się zjazdy, które są dużym udogodnieniem dla rowerzystów czy rodziców prowadzących wózek z dzieckiem. Tuż po zakończeniu prac mieszkańcy sygnalizowali, że jeden z chodników nagle się urywa i ciężko iść dalej nie pobrudziwszy sobie butów. Sytuacja nie zmieniła się do dziś. Pisaliśmy o tej sprawie pod koniec lipca zeszłego roku. Prezydent Lucjusz Nadbereżny wyraził się wtedy, że chodnik zostanie dokończony w ramach modernizacji ulicy Działkowej, gdzie oprócz budowy nowej drogi mają powstać ciągi piesze i rowerowe.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy kolejny sygnał od Czytelnika w tej sprawie, który pisze, że z chodnika korzystają nie tylko działkowcy, ale też osoby, które pieszo kierują się w stronę VIVO! Użytkowników więc tego ciągu jest wielu. Skontaktowaliśmy się z miastem sugerując by dokończyć chodnik używając np. płyt chodnikowych z rozbiórki innych chodników miejskich. Okazuje się, że sprawa jest bardziej skomplikowana niżby się wydawało.

- Problemem w tej sprawie nie jest brak środków czy materiałów na wykonanie tych prac, ale strona prawna wynikająca z przepisów prawa budowlanego. Ze względów bezpieczeństwa oprócz dojścia wymagane jest wykonanie również i przejścia przez jezdnię wraz z elementami towarzyszącymi. Połączenie chodnika i przejście zostały uwzględnione w dokumentacji na rozbudowę ul. Działkowej. Obecnie dokumentacja ta analizowana jest przez merytoryczne wydziały urzędu. Dopiero po ich zatwierdzeniu i uzyskaniu odpowiednich zezwoleń będzie możliwe prowizoryczne wykonanie tych prac. Przewidywany termin realizacji kwiecień - maj br. Ostateczne wykonanie tych prac nastąpi w ramach rozbudowy ul. Działkowej po wcześniejszym przełożeniu kolidującego uzbrojenia przebiegającego pod tym dojściem- wyjaśnia Andrzej Wojtaś, zastępca naczelnika Wydział Inwestycji Transportu i Promocji Gospodarczej Miasta.

Trzeba się więc uzbroić jeszcze w cierpliwość i nieco zaczekać.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~Wielbiciel, coś mi się zdaje, że jesteś kandydatem nowym na ryjącego knura i to ja daję po ryju, dwa razy dostałeś w ryj, do trzeciego rozgrzewam rękę, dawaj zasrańcu, tylko wymyśl coś nowego i nie powtarzaj się jak pod innymi nickami, bo nudny się robisz. Pamiętaj, że ty pierwszy mnie zasrańcu zaczepiłeś.

e2rds

~Wielbiciel, jak ryja wyparzyłeś zasrańcu, to możesz pisać podanie o umożliwienie cmoknięcia w ten napletek. Zobaczę jaki czysty ten ryj masz to podejmę decyzję, załącz zdjęcie ryja, adresuj na Berdyczów zasrańcu.

~Wielbiciel

W ryj erdeesik to bierzesz od wszystkich hehe

e2rds

Dzisiaj mogę też mieć wesoły dzień, już jeden zasraniec w ryj oberwał hahaha, czekam na kolejnego tak głupiego.

e2rds

~Wielbiciel, jeszcze nie, ale już możesz cmoknąć, tylko ryja wyparz. Witam nowego zasrańca.

~Wielbiciel

Erdees umyleś napletek?

e2rds

Witam stałego zasrańca~Czesia knura.
~Czesiu nie kwicz knurze, do chlewika i cisza bo żreć nie dostaniesz.

~Czesiu

Erdeesik macioro cisza

e2rds

Witam stałego zasrańca~Czesia knura.
~Czesiu nie kwicz knurze, do chlewika i cisza bo żreć nie dostaniesz.

~Czesiu

Erddes napletku cicho bo łańcuch skróce

e2rds

Cyt:
27 Stycznia 2022 12:38:12 ~kierowca
A ja przypomnę każdemu kierowcy z naszego miasta , że był taki przypadek , że kierowca malutkiego fiata, oczywiście w wieku ''e2rds'' przyjechał do naszego miasta ze wsi i jeździł po tym dużym rondzie na J.P.2. i KEN w przeciwną stronę zegara. Mało nie zabił kilku kierowców na tym rondzie i siebie a wszystko z braku wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Tak , że uważajcie na drodze jak jedzie taki emeryt ''e2rds.''
No ja takiego zdania jak twoje w pokonywaniu "RONDA" zgodnie ze wskazówkami zegara nie mam. Głąb jesteś, tylko "fura" dla furmana i polne drogi.

~kierowca

Do e2rds, dla ciebie każdy kto ma inne zdanie na jakikolwiek temat to idi..ta. W twoim wieku takie obrażanie mieszkańców naszego miasta to jest twoja hańba .

e2rds

~Czesiu, knurze, widzę, że w każdym artykule zaczynasz ryć. Bardzo denerwują cię moje wpisy i tego wrednego ryja wszędzie wsadzasz, ale ryj zasrańcu i tak ci to nic nie pomoże taki ~Czesiu, knur to tylko ~Czesiu, knur ryjący.

e2rds

~Czesiu, knurze, pracuj i nie okradaj podatnika, ryja w papiery a nie na forum zasrańcu.

~Czesiu

Erddes nie rób z siebie znowu durnia

e2rds

~kierowca vel pseudointeligencie już niejednokrotnie pisałem, nie rób z siebie idioty.

e2rds

~kierowca vel pseudointeligencie, cyt: " Ale po rewitalizacji ulicy Działkowej to przejście będzie jednym z najlepszych w naszym mieście. Już dziś mogę się o to założyć z każdym o każde pieniądze."
Twoje gwarantowane przepowiednie wcześniejsze, cyt:
10 Kwietnia 2020 15:19:26~mądry
Do emeryta a nie mówiłem ci , że wybory na prezydenta POLSKI będą korespondencyjne ale ty jak głupek to prześmiewałeś. Ten się śmeje co ostatni się śmieje, znasz to mądre przysłowie polskie?
11 Grudnia 2020 12:33:40~INTELIGENT
Dom pilne, obyś się nie pomylił bo TRUMP dalej będzie prezydentem USA. Masz to zagwarantowane jak pies budę.
Pod tymi nickami to też ty, mogę takich twoich wynurzeń więcej przytoczyć.

~kierowca

Chodzę tam codziennie ale nigdy po tym błocie bo można to błoto spokojnie ominąć trawką ale jak to nie którzy zawsze na skróty bo im się śpieszy do domu telewizją oglądać. Ale po rewitalizacji ulicy Działkowej to przejście będzie jednym z najlepszych w naszym mieście. Już dziś mogę się o to założyć z każdym o każde pieniądze.

~mieszkaniec

jak zwykle w UG ktoś dał ciała i nie dopilnował wcześniejszych uzgodnień, aby zrobić przejście tymczasowe. no ale za aborygena to norma.....

~Tfusek

Ja wam prezydenta nie wybieralem....a jakby juz to i tak kasy bym wam nie dał bo piniendzy ni mam i nie bedd miał a poobiecywac zawsze mogę...to nic mnie nie kosztuje.

~Alfonz

Maruda mógłby przywieźć trochę gruzu ze swojego placu z naprzeciwka Mrówki i rozgarnąć łopatą. Ludzie by widzieli że coś robi dla mieszkańców a nie tylko szuka głupiego.

~ssmiech

Ciekawe ile setek parkingow mASZ na mysli 300 setek parkingow,400 setek parkingow ,moze 500 setek parkingow ,moze 1000 parkingow .Ile wiec bedzie tych parkingow moze milion tak jak dronow,lub 3 mln mieszkan.A moze miska ryzu za prace ?

e2rds

~wiemy vel pseudointeligencie, widzę, że masz obsesje na punkcie Szlęzaka jak J.Kowalski na punkcie Tuska.
A ja pytam się kiedy na państwowej posadzie zajmiesz się taka pracą do jakiej zatrudniono cię, a nie jak truteń zgarniasz pieniądze podatnika za pisanie hejtu i trollingu w godzinach urzędowania, to jest okradanie podatnika hejterze PZPR.
~ekolog vel pseudointeligencie, nie rżnij głupa. przez dwa lata nie można było ułożyć kawałka chodnika, lub utwardzić tego dojścia wysypką z drobnego kamienia, a teraz błyskasz " przy okazji zrobimy dojście" jak byś to ty miał na to wpływ, jaki ważny ~ekolog vel pseudointeligent, a i czemu piszesz te swoje wypociny w godzinach urzędowania. Wodzu, gdzie indziej jesteś zatrudniony to nie uzurpuj sobie takich możliwości ( zrobimy, wybudujemy itp.)
Zobaczymy, czy po tych wpisach nie uruchomią się zasrańcy, bo znów nadepnąłem na ogon.

~ekolog

Przecież cała ta ulica Działkowa będzie w tym roku rewitalizowana i przy okazji zrobimy dojście z ulicy Działkowej do bloku nr. 82. Powstanie tam na ulicy Działkowej setki parkingów od garaży na skarpie aż do VIVO.

~No i git

Maruda Marczak, Rzeszowiek Przytuła prezes Bannasik.
Do łopat i zrobić coś dla Stalowej Woli!

~wiemy

Kiedy ten hejterski portal S.M. przestanie szukać idi..tycznych haków na rządzących naszym miastem. I dlaczego jak przy korycie siedział SZREK ten portal nigdy nie szukał haków. Czy właścicielami tego hejterskiego portalu są hejterzy?

~siwy

to nowy ład?

~jasio

jak widac po zdjeciach nik tam nie chodzi /rozebrac toto i ulozyc gdzie ludzie chodzom

~wytacarz

Poukładać płyt betonowych do końca. To można zrobić w parę godzin. A NIE JAKIEŚ PRZEPISY ZNAK SRAKI!!! Po to tylko żeby kilkunastu urzędasów i pierdzistołków udawało że coś robi!!!

~Anom

Maruda z Chorągiewką mogli by doraznie dla ludzi cos w czynie spolecznym zrobić. By ludzie naocznie zobaczyli, a nie tylko nieswoje pieniądze liczą.