Czy depilacja laserowa jest trwała?

Materiał zewnętrzny Image

Wiele kobiet decyduje się na zabieg depilacji laserowej, ponieważ liczą na długotrwały efekt i wygodę. Włosy są usuwane poprzez stopniowe osłabianie cebulek, które powoduje, że skutecznie i na długo możemy się ich pozbyć. Musimy jednak pamiętać, że aby zabieg był dla nas bezpieczny i przede wszystkim dawał oczekiwane efekty, musimy stosować się do zaleceń specjalisty.

Czym jest laser DepiLéa do depilacji?

Laser DepiLéa do depilacji to najnowszej generacji urządzenie działające w technologi 3Waves. Daje on lepsze efekty, ponieważ użyte wiązki lasera docierają do różnych głębokości, dzięki czemu mogą usunąć nawet najgłębiej osadzone włosy. Aby dowiedzieć się więcej o zabiegu przy pomocy lasera DepiLéa, warto zajrzeć na stronę internetową https://4med.eu/depilacja-laserowa-depilea/.

Jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej?

Aby zabieg depilacji przyniósł oczekiwane efekty, powinniśmy wykonać kilka serii zabiegów. Najczęściej jest ich potrzebne około 6, by móc trwale pozbyć się uporczywego owłosienia w problematycznych dla nas miejscach. Efektywność zabiegu jest również uzależniona w dużym stopniu od naszej karnacji. Im ciemniejsze są włoski, tym większa szansa, że uda nam się je trwale usunąć.

Ważne jest również to, aby zachować zalecane przez specjalistę odstępy pomiędzy kolejnymi seriami zabiegów. Nie da się usunąć całego owłosienia od razu, w tym procesie musimy uzbroić się w cierpliwość. Musimy jednak zachować odpowiednia regularność, dlatego też nie zaleca się wydłużania wyznaczonych przez kosmetologa przerw.

Pierwsze efekty zabiegu depilacji laserowej możemy zobaczyć już w pierwszym tygodniu po rozpoczęciu usuwania. Włosy stają się wyraźnie słabsze i jaśniejsze. Pojedyncza sesja pozwoli na pozbycie się owłosienia, ale będzie to jedynie około 30% włosów na ciele. Dzieje się tak, ponieważ głęboko ukryte cebulki po pewnym czasie uaktywniają się i powodują wzrost kolejnych włosów. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy po pierwszym zabiegu widzimy zadowalające efekty gładkiej skóry.

Aby pozbyć się kolejnych, odrastających włosów, należy przeprowadzać kolejne serie zabiegowe co około 8 tygodni, w zależności od szybkości wzrostu. U wielu kobiet, które zdecydowały się na wykonanie kompletnej serii zabiegów depilacji laserowej, efekt utrzymuje się na stałe. Mają na to również wpływ pewne indywidualne cechy i predyspozycje, które warunkują nasza podatność na tego rodzaju zabiegi.

Komu zaleca się depilacje laserem?

Depilacja laserowa, a przede wszystkim laser DepiLéa do depilacji, zalecane są osobom, które mają trudności z usuwaniem owłosienia lub jego nadmiar powoduje poważny dyskomfort i kompleksy. Z zabiegu może skorzystać tak naprawdę każdy, jednak musimy stosować się do zaleceń profesjonalisty. Określi on również, czy nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Z wykonaniem depilacji powinny powstrzymać się kobiety, które w niedalekiej przeszłości były w ciąży. Powodem tego są zmiany hormonalne występujące w organizmie, które mogą powodować, że włoski będą odrastać, a cały zabieg okaże się nieskuteczny. Z racji tego, że jest to dość duży wydatek, warto przedyskutować decyzję ze specjalistą, który pomoże przewidzieć skuteczność zabiegu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Maria

Wydatek spory, a skuteczność mizerna. Siwych włosów nie dotyczy. Ponadto ja po 2 zabiegach zrezygnowałam z powodu ceny i braku skutków. Nie polecam.