Tylko jeden chętny na opracowanie projektu budowy ulicy

Image

Trudno jest w dzisiejszych czasach znaleźć odpowiednią firmę. A ta ulica wciąż nie służy mieszkańcom…

Do stalowowolskiego magistratu wpłynęła zaledwie jedna oferta w ramach przetargu na opracowanie projektu budowy ulicy porucznika Józefa Sarny.

Miasto dwukrotnie ogłaszało przetarg na opracowanie projektu budowy ul. porucznika Józefa Sarny w Stalowej Woli. Za pierwszym podejściem do magistratu nie wpłynęła żadna oferta. Podjęto decyzję o powtórzeniu postępowania. Za drugim razem znalazł się jeden chętny na to zadanie. W ubiegłorocznym budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 40 tys. zł, tymczasem oferta, która wpłynęła opiewa na około 51,6 tys. zł. Trwa weryfikacja tejże oferty. Czy miasto dopłaci, czy postanowi po raz trzeci poszukać wykonawcy?

Termin opracowania projektu jest uzależniony od daty podpisania umowy z wykonawcą. Dopiero od tego momentu będziemy czekać na wywiązanie się z pierwszej tury zadania przez 8 miesięcy. To jednak dopiero początek. Od projektu do budowy daleka droga. Dokumentacja projektowa, to jednak istotny krok ku temu, aby przeprowadzić remont ulicy porucznika Józefa Sarny. Mieszkańcy od lat proszą o budowę drogi obok ich domów. Obecna nie posiada ani nawierzchni asfaltowej, ani oświetlenia. W suche, ciepłe dni użytkownikom dokucza kurz, z kolei przy deszczowej aurze powstaje błoto i zalewane są piwnice. Jaka będzie decyzja w sprawie przetargu?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =