Jak odnowić zlew granitowy?

Materiał zewnętrzny Image

Granit to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych do domu. Ten wspaniały kamień naturalny jest używany do budowy wszystkiego, od blatów po zlewy, obudowy kominków i wiele innych. Zlewy granitowe w ostatnich latach zyskały na popularności, nie tylko dlatego, że są one doskonałym uzupełnieniem blatów granitowych, ale dlatego, że są piękne i trwałe. Podczas gdy w wielu domach nadal znajdują się zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej, właściciele domów wybierają teraz zlewozmywaki granitowe jako alternatywę.

Dbanie o zlewy granitowe

Odpowiednie czyszczenie i dbanie o granitowy zlew pozwala zachować jego naturalny połysk, jak i przywrócić go po jakimś czasie. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy zlewozmywakach granitowych.

Po pierwsze, zlew musi być odpowiednio uszczelniony, aby chronić go przed zarysowaniami lub erozją. Proces zgrzewania jest szybki i łatwy, a na rynku jest wiele łatwych w użyciu zgrzewarek. Ponadto bardzo ważne jest, aby nigdy nie używać ostrych chemikaliów, takich jak wybielacz, do czyszczenia granitowego zlewu. Używanie ostrych środków czyszczących, w tym wielu uniwersalnych środków czyszczących, może spowodować uszkodzenie powierzchni z kamienia naturalnego. Nigdy nie należy również używać ostrych narzędzi do czyszczenia, takich jak metalowe gąbki.

Najistotniejsze jest aby regularnie dbać o stan granitowego zlewu, jednak czasami mogą zdarzyć się trudne i uporczywe plamy. W takich przypadkach plamy na zlewach granitowych mogą być dość trudne. Na szczęście czyszczenie tych plam w rzeczywistości jest w miarę łatwym procesem. W momencie, gdy nasz zlew znajduje się już w takim stanie, że ciężko go odnowić, albo sprawić, że będzie wyglądał estetycznie - warto rozważyć wybór nowego zlewozmywaka, a następnie dbanie o niego każdego dnia. Ciekawe rozwiązanie można znaleźć przykładowo tutaj: https://sinkquality.eu/pl/zlewozmywaki-jednokomorowe-granitowe

Sposoby na granitowy zlew

Generalnie zlewy granitowe zostały zaprojektowane z myślą o trwałości, ale także jako idealny dodatek do każdej kuchni. Coraz powszechniejszym wyborem jest zlewozmywak wpuszczany w blat - wygląda to elegancko i jest proste w utrzymaniu czystości na co dzień. Jednak regularne czyszczenie jest niezbędne, jeśli chodzi o utrzymanie granitowego zlewozmywaka kuchennego w doskonałym stanie.

Najlepszym sposobem na uniknięcie konieczności dogłębnego doczyszczania zlewu granitowego jest regularne czyszczenie go po każdym użyciu. Do codziennego czyszczenia należy użyć trochę wody z mydłem i miękkiej gąbki, a po zakończeniu warto osuszyć całkowicie zlew. Umożliwi to usunięcie wszelkich plam, kamienia i plam wodnych, zanim zdążą się utrzymać. Chociaż może to być trudny nawyk, aby nadążyć, to szybkie codzienne czyszczenie na dłuższą metę zaoszczędzi wielu kłopotów i pomoże utrzymać zlew w najlepszym stanie.

Jeżeli jednak nie pojawił się nawyk codziennego osuszania i czyszczenia zlewu granitowego, lub takie zabiegi nie powstrzymały pojawienia się plam - koniecznie trzeba je usunąć i to najlepiej jak najszybciej. Zamiast zaopatrywać się w profesjonalne środki czyszczące, można spróbować wykorzystać to co ma się w domu - ocet, często może być nawet skuteczniejszy od różnych chemikaliów. Należy przygotować roztwór w proporcji 1:1 - woda z octem, i taką mieszaniną spryskać cały zlew i delikatnie wyszorować powierzchnię - szczególną uwagę zwracając na problematyczne miejsca. Ważne jest, aby nie pozostawiać octu zbyt długo na powierzchni, więc po zakończeniu należy go całkowicie spłukać, a następnie osuszyć zlew.

Gdy zlewozmywak nosi znamiona większych zanieczyszczeń, można sięgnąć po sodę oczyszczoną połączoną z octem. Najpierw konieczne jest posypanie uporczywych plam sodą oczyszczoną, następnie spryskanie sody roztworem wody i octu, co spowoduje, że substancje zareagują i zaczną musować. Wystarczy miękka gąbka, aby delikatnie wmasować roztwór w plamę i po kłopocie. Po zakończeniu ważne jest, aby odpowiednio wypłukać sodę oczyszczoną i ocet i całkowicie wysuszyć obszar. Taki zabieg pomoże skutecznie odnowić zlew granitowy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =