Miasto planuje wesprzeć Okulistykę

Image

Prezydent miasta zapowiada udzielenie wsparcia dla stalowowolskiego szpitala.

- W momencie kiedy pojawią nam się środki nadwyżkowe, środki dodatkowe w ramach wpływów podatkowych w pierwszym kwartale 2022 roku, będę chciał zaproponować Radzie Miasta wsparcie dla szpitala powiatowego w Stalowej Woli, które na pewno nie będzie mniejsze niż koszt podatku od nieruchomości, który jest płacony przesz szpital powiatowy na rzecz budżetu miasta. Chcielibyśmy w sposób szczególny dedykować wsparcie dla Okulistyki w szpitalu. Sprzęt, który w tej chwili jest, nie gwarantuje tak dobrej skuteczności, a przede wszystkim wykorzystania kadry, zaangażowania osób, które w tej chwili tworzą wraz z panią ordynator Okulistykę- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Dzięki wsparciu, którego udzielenie jest planowane przez miasto, będzie możliwy zakup nowego sprzętu do wykonywania zabiegów.

Przypomnijmy, że oddział Okulistyki stalowowolskiego szpitala w 2021 roku zyskał nowoczesny tomograf do badań OCT z funkcją angiografii i funduskamerą. Sprzęt pozwala na uzyskiwanie trójwymiarowych skanów siatkówki i nerwu wzrokowego, a funkcja angio-OCT umożliwia wizualizację naczyń krwionośnych siatkówki i naczyniówki. Dodatkowo, aparat jest wyposażony w wysokiej rozdzielczości kamerę, umożliwiającą wykonywanie zdjęć dna oka.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Bogdan

Troll okulistyczny no teraźniejszy źle pisze o drUlewicz bo co tak trzeba choć trochę napisać żeby było na plus teraźniejszego bałaganu. Otóż DrUlewicz cudowny lekarz świetnie leczyła zez mojego dziecka mojej babci uratowała wzrok. Dziękujemy drUlewicz Natomiast teraz to ani tam drUlewicz ani świetnego jej zespołu bo nikt nie chciał pracować na tym czymś co nie przyjmuje chorych okulistycznych tylko odsyłają do TBG. Ludzie w ogóle to tylko do TBG bądź Lublina jeździe omijajcie te Stalowa nasza nieszczesna

jacek.60

Może i komuś pomogła dr Ulewicz, ale na pewno nie mojemu tacie. Wymieniona pani dr. tak długo się doktoryzowała na moim tacie, że stracił wzrok w jednym oku a pytana przez 2 tygodnie twierdziła, że zabieg i leczenie było książkowe. Na szczęście ta pani już tu nie urzęduje.

~konkret

Zniszczył Pan możliwość leczenia dzieci w Poradni Leczenia Zeza. Do poradni przyjeżdżały dzieci z ościennych powiatów bo dr. Ulewicz świetnie diagnozowała i wdrażała bardzo dobre leczenie. No ale nie opłacało się panu dzieciom oczy leczyć, a niech będą ślepe. Nie dziwi więc nic, że młodzi nie chcą tu być, tu zakładać rodzin bo ani tu leczenia nie ma choćby na normalnym poziomie to i edukacja jest jaka jest. To miasto za 10 lat będzie świecić pustkami. Będzie a to dlatego, że nawet jak ktoś ma kardiologiczny problem to karetka nie przyjedzie a zaciągająca wschodnim akcentem lekarka na wyraźne skoki ciśnienia zaleca telefonicznie picie melisy. Brawo. To wasze leczenie skutkuje nadmiarowymi zgonami osób starszych no i jak by nie było waszych panie Lucjuszu, wyborców a im ich mniej tym gorzej dla was. (Małe litery zastosowano celowo).

monica15_05

Po co skoro i tak nie można otrzymać pomocy np późnym wieczorem tylko odsyłają do Tarnobrzega ????

~Grzegorz

Panie Burmistrzu Miasta lepiej aby mieszkańcy nie widzieli tego bagna z Pana udziałem.

~złomiarz

Okulistyka to nie sprzęt ale przede wszystkim fachowcy. Po co specjalistyczny sprzęt jak nikt nie będzie go umiał wykorzystać ?

~Leszek

Coś takiego. Tak miało być pięknie. A tu klops. Wstyd Wstyd wyciągać ręce po coś co jest ludzi bo to z naszych podatków W życiu bym nie dał na to miejsce. Jedynie kardiologia Inwazyjna zasługuje A ten pseudoodzial to porazka

~Kaska

Jednak to prawda że traci pan umiejętność logicznego myślenia. Ta decyzja to marnotrastwo. Ja byłabym za wsparciem ludzi w potrzebie a nie na coś co jest fatalnie zarządzane. Myśli Pan że ta kasa ludzi oczywiście bez ich poparcia coś to zmieni. Wręcz odwrotnie. Zobaczy pan że to :nie pomoże a odwrotnie zadziała.

~Zenek

Wyrzucone pieniądze podatnikow bezmyślnie. Wesprzeć kardiologię i w to tak bo to wspaniały oddział ale szastać nasza kasa bez przemyślenia to hańba

~Koles

Czy Pan tam był widział personel czy jak zwykle pan plecie. Dzisiaj akurat ich swieto

~Antek

Ale się Pan ośmiesza. Jakiej kadry. Tam kilka emerytek i tyle. Ale pan wspiera tylko seniorów. Pomoc np dla Domu Dziecka jest Panu obca. Wstyd.

~nowy

ty Mądry ale inaczej

~Anetka

Wspaniały zespół. Chyba same emerytki. I teraz wyszło jak okulistyka stoi tzn. Tak tak super postawiliście ja na nogi. Smiechu warte. Bo można wnioskować ze za drUlewicz nigdy nie zebrano a czemu bo przez tyle lat miała wielu pacjentów. Czyli teraz co porażka goni porażkę. Gratulacje

~Mądry

Wykorzystania kadry co Pan plecie jakiej kadry. I pytanie dlaczego ta kadra odeszła a inni nowi wytrzymują bardzo krótko. I jak może Pan mówić że miasto chce wesprzeć. Miasto to podatnicy i nie chcą zeby Pan trwonił nasze pieniądze. Niech Pan że swojej kieszeni daje na coś co nie warto wspierać Wstyd Panie prezydencie Nigdy nie Poparł bym Pana wiedząc co Pan wyczynia wbrew ludziom

~Jan

Czyli ktoś jest nieudolny bo zadłuża oddział a Pan nasze pieniądze daje Wstyd. I będą idzalowane więc pójdą na marne

~Mądry

Głupota goni głupotę. Ten oddział już nie istnieje.

~Adam

Co z Kardiologia Inwazyjna ???