Trwają prace przy rewitalizacji rynku
w Rozwadowie

Image

Prace przy rewitalizacji rozwadowskiego rynku rozpoczęły się wiosną ubiegłego roku. Obejmują powierzchnię całej płyty.

Od 4 stycznia zmianie uległa organizacja ruchu w Rozwadowie. Zniknęła zajezdnia autobusowa. Przystanek komunikacji międzymiastowej został przeniesiony w rejon PKP przy ul. Dąbrowskiego. Docelowo wróci on jednak za jakiś czas. Jego wiata będzie podświetlana kasetonami świetlnymi w technologii LED.

Część prac ziemnych została już wykonana, trwają roboty związane z kanalizacją deszczową. Układana jest nawierzchnia rynku oraz ciągi piesze. W ramach rewitalizacji ma się pojawić wiele nowych nasadzeń roślin, krzewów i drzew, a wśród nich m.in.: róża pomarszczona, rudbekia błyskotliwa, klon pospolity „globosum”, wiechlina łąkowa, kostrzewa czerwona rozłogowa, kostrzewa trzcinowa, morwy, topole, klony. W ramach wycinki, która była prowadzona na terenie rynku zostało wyciętych 70 drzew, miejmy nadzieję, że nowe nasadzenia zrekompensują te straty.

Na terenie rynku ma pojawić się również plac zabaw dla dzieci, na którym postawiona będzie rzeźba w kształcie lokomotywy, która ma nawiązywać do tradycji kolejarskich dawnego miasteczka. Pojawi się tam także zadaszona altana koncertowa, toalety publiczne, nowe oświetlenie, monitoring oraz wyczekiwana przez mieszkańców fontanna posadzkowa. Umożliwi ona wykonywanie pokazów świetlnych przy udziale wody i muzyki.

- Zmieniamy przestrzeń miasta tak, aby była ona przyjazna, była przestrzenią, z której mieszkańcy, goście naszego miasta, będą dumni, przywracając również historyczny obraz naszego miasta, dbając o tradycje historyczną tkanki miasta, która tworzyła Stalową Wolę. Mam tu na myśli Rozwadów, zadanie za blisko 13,5 mln zł, które uzupełniane będzie nie tylko samym odnowieniem rynku, ale również działaniami, które będą prowadzone przez PKP na dworcu kolejowym w Rozwadowie. Cieszą inwestycje prywatne, które rozpoczynają się na terenie Rozwadowa. To również ten impuls, który wychodzi z tego zadania publicznego, ono motywuje do tego, aby osoby prywatne, przedsiębiorcy dokonywali zmian w swoich prywatnych kamienicach. Dzieje się to zarówno w obrębie rynku, jak również w obrębie dworca kolejowego. Myślę, że jest to najlepsza zachęta do tego, żeby ten projekt prowadzić, jeszcze go modyfikować- mówił podczas obrad Rady Miejskiej Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent zapowiedział, że w pierwszym kwartale tego roku będzie rekomendował projekt finansowy, który będzie wspierał przedsiębiorców, mieszkańców, którzy będą dokonywać remontów kamienic wokół rozwadowskiego rynku.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Metal

tragedia w 3 aktach.Wstyd.P.Prezydent najpierw wycina zieleń(tylko dzięki interwencjom mieszkańców udało sie ocalic trochę drzew)a teraz chce ułagodzić nastroje obietnicą remontu kamienic.patrząc na zdjęcie,,tytulowe"artykułu na przemian czuć złość smutek i bezsilność wobec decyzji Prezydenta.Z Pana kadencji najbardziej zapamiętamy wstręt do przyrody niz pozytywy których praktycznie nie ma.Zniszczył Pan Prezydencie mnóstwo pięknych naturalnych miejsc w mieście.Nie pozostawił pan zadnej alternatywy na spędzenie wolnego czasu i odpoczynku w mieście dla mieszkańców.Pan myśli ze odpoczynek to tylko park miejski???Zniszczone blonia,tereny pod park zimniej wody,zdewastowany park w Rozwadowie i przyblokowe podwórka.Brawo.Byle do następnych wyborów.Czas na zmiany....

~Wert

Czy latarnie ustawiane na przeciw siebie to dobry pomysł? Nie powinny być na zakładkę?

~Alojzy

No to chyba będzie jedna z ładniejszych rewitalizacji z zachowaniem zdrowej wiekowej zieleni. Szkoda tylko że to wszystko psu na bude.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, kto ci coś narobił na głowę z tymi dużymi literami, bredzisz jak zwykle, albo omamy masz.

~Bob

Przeczytałem kilka wypowiedzi ale nie znalazłem nic od rowadowiakow o RATUSZU,!!!!!!???? a plany. zachowały się w całości Gdzie Wasz "pseudo patryjotyzm!!!!?22

~Bon

Czy bank spółdzielczy wróci na Rynek

~ekolog

Do emeryta e2rds, po co dziadku się odzywasz w tematach o których nie masz zielonego pojęcia. A ''rozwadowiak'' ma 100 procent racji. Jeszcze jedna ważna sprawa nie wolno od dziś nikomu używać wyrazów z dużej litery bo emeryt ''e2rds'' zaraz wypoci coś o inteligencie.

~RADA

Darek zamiasst ze smerfem Marudą Marczakiem wstawiać hejt, przyjedż z Rzeszowa i weź porób łopatą.
Zrobisz wreszcie coś dla mieszkańców Stalowej Woli a przy okazji schudniesz.

~parkingowy

te latarnie w zatoce postojowej pozostaną, czy będą usunięte?

~Obłuda PO

Pani Butryn może pani i 100 razy powtórzyć że nie lubi Pani hejtu, ale jeśli nie gani Pani tych którzy drą się na ulicy "wypierda**ć!", a nawet pani ich tłumaczy, a także pozwala by ta internetowa dzicz wypisywała to, co wypisuje, to z całym szacunkiem - łże Pani.
A że piszą ten hejt członkowie dowodzonej przez Panią członkowie PO oraz koledzy z protestów, to już każdy wie.
Hejt znika ilekroć macie jakąś opozycyjną nasiadówkę, proteścik, spotkanie w terenie.
Tak wielokrotnie się działo, więc przypadku nie ma.
HEJT WSTAWIAJĄ PANI KOLEDZY.. Młodsi i w Pani wieku...
Jacy? Marczak, Przytuła, Kopyto, Kardasz. Hejtuje także Hausner.

~Kazik

wszystko fajnie ale może zacząć od renowacji kamieniczek naokoło rynku. Wyglądają KOSZMARNIE.

jusek

Kostka-beton,...asfalt-beton,...beton-beton...I to jest to!This is it .Zimą wypiżdziaj,latem frytkownica.

~Prolife

W czwartek wieczorem parlamentarzyści Rady Narodowej przegłosowali ustawę o powszechnym obowiązku szczepienia przeciw COVID-19 dla osób dorosłych. Austria będzie więc pierwszym krajem UE, w którym szczepienia będą obowiązkowe. ​"To historyczna decyzja" - piszą austriackie media. Za brak szczepień grozić będą wysokie grzywny.

Czekamy na Polski rząd. Rynki mogą poczekac

e2rds

~Hej~Hej~Hej~Hej

~Hej

Hej erdeesik

~rozwadowski

Pogonimy za miasto pod most takich tam byniow czy kozije...ów.I tych co przeszkadzaja upiekszac Rozwadów po tylu latach zapasci.

~E2rds

Bynio, a czym dzisiaj sie robi remonty czy buduje w XXI wieku??? Jajami ,kozimi bobkami czy betonem i jego wyrobami?No ale gdzie taki fachman jak ty zrozumie???Wiadereczko i do piaskownicy .

~antysort

bynio dobrze piszesz pisiorstwo co sie nie dotknie to spieprzy.

~do bynio

Puknij się 5 razy w głowę zanim drugim razem coś napiszesz bynio. Ta inwestycja to ciężka praca osób począwszy od zatrudnionych w centrum rewitalizacji i etapu uzgodnień i konsultacji z mieszkańcami po pracowników wydziałów funduszy i inwestycji urzędu miasta. To Ci ludzie ciężko pracują dla mieszkańców miasta by mogły wzrastać piękne ogólnodostępne przestrzenie. Jak nie chcesz z nich korzystać to przynajmniej głupio nie komentuj

~bynio

pisiory sie betonuja DRANSTWO caly ten pomysl rynku w rozwadowie to dranstwo ale co zrobic jak pisiory rozdaja pieniadze oczywiscie nie swoje. a przy okazji naladuja swoje kieszenie kasa pisiory WSTYD

~cuba

beton betonem poganiany.Czerwona kartka pisiorsom.

~fakt

Nareszcie ten rynek zaczyna wyglądać tak jak powinien choc i tak za duzo drzew zostawili. Jak ktos chce poczuć klimat parku to pare kroków do Charzewic a las tez jest na wyciągnięcie ręki. Zadnej inwestycji nie mozna w miescie przeprowadzic przez to grono aktywnych pseudoekologów, dokumentalistów.
Parkingów przed blokami tez nie pozwalają zrobić bo drzewka rosną a ludzie parkują gdzie popadnie. Ale krzyczą najbardziej Ci co nie mają własnych samochodów i nie znają skali problemu.
Jak chcesz miec " las" przy oknie i "strumyk" przy klatce to wybuduj dom na obrzezach miasta.
Ja tez kocham zieleń ale opamiętajcie sie ludzie. !

~rozwadow,bis

W calej Polsce jest moda urzednikow na zamiane zieleni w Rynkach na betonowe brzydkie i nie praktyczne.Tak samo zrobili u nas .Dobrze ze ludzie protestowali ,bo wszystkie drzewa mieli wyciac i zastapic je patykami.A na odbudowe ratusza to juz kasy nie bylo ?porażka.

e2rds

~rozwadowiak to teraz pod tym nowym nickiem ~rozwadowiak piszesz pseudointeligencie. Ty od rynku Rozwadowskiego to się odczep i nie ustawiaj tam swoich wizji, tym bardziej, że to nieładnie podszywać sie pod ~rozwadowiaka.

~!!!

~Jo Hm proponuję zainwestować i otworzyć tam kawiarenkę. Budynki się walą, są obskurne, puste a pani tam widzi miasto z duszą i studnią życzeń? Naprawdę? Myśli pani, że wybrukowanie prawie całej powierzchni rynku spowoduje, że będą tam tłumy? Kto tam w upale będzie spacerował?

~siwy

beton betonem poganiany

~emeryt

Betonoza ,wycinka drzew po to zeby zadluzyc miasto.Brzydota,pisiory pokazaly co moga zrobic.

~Józio

Apel do Inspektora Nadzoru Budowlanego proszę o kontrolę czy mieszkania w sklepach i innych lokalach nie przeznaczonych do celu są zgodne z prawem. Dziękuję

~Xyz

Będziem się smażyć na kosteczce. Jakoś dziwnie poznikały te drzewa, nawet te, które zostały zabezpieczone. Hmmmmm. Dziwny jest ten świat.......

~Obywatel

Jeszcze wytępić i się pozbyć z Rozwadowskiego Rynku który się zmienia pijackich meliniarzy i na pewno w 95% będzie lepiej niż było w tym Rozwadowie