Za kilka miesięcy ruszy rozbudowa tej podstawówki

Image

Jak zapowiada prezydent miasta w połowie tego roku rozpocznie się przebudowa PSP nr 11.

W lutym ubiegłego roku miasto powierzyło rzeszowskiej firmie opracowanie dokumentacji Programu Funkcjonalno- Użytkowego oraz przygotowanie koncepcji dotyczącej rozbudowy PSP nr 11 o nowe skrzydło dla klas I- III i oddziału przedszkolnego. Kilka tygodni później miastu udało się pozyskać dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

- Blisko 4 mln zł, to środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 11. Ta rozbudowa powinna się rozpocząć w taki sposób, że będzie dobudowany nowy segment dedykowany dla klas mniejszych, od I do III, wraz z oddziałem przedszkolnym. Bardzo nowoczesna infrastruktura edukacyjna, dedykowana również dla nowych planów mieszkaniowych Miasta Stalowej Woli- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jak informuje miasto w ramach rozbudowy PSP 11 powstanie obiekt wolnostojący, o powierzchni ok. 1550 m2, podpiwniczony, w kształcie prostokąta z półokrągłą ścianą. Będzie on „przyklejony” do istniejącej małej sali gimnastycznej i skrzydła szkoły podstawowej. Forma bryły budynku będzie nowoczesna, wkomponowana w otoczenie, z nietypowymi rozwiązaniami funkcjonalnymi dostosowanymi do potrzeb integracji.

Budynek będzie posiadał trzy poziomy. Na parterze znajdą się dwie sale lekcyjne, sale dla przedszkolaków z przeszklonymi ścianami od strony korytarza oraz z wydzielonymi WC, gabinety, pokój nauczycielski i dyżurka. Piętro wyżej zlokalizowanych będzie 6 sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt i tablice interaktywne, po ok. 40 m2 każda, toalety dla dziewcząt, chłopców i niepełnosprawnych oraz duża świetlica szkolna o powierzchni około 80 m2. W dobudówce, oprócz sal zajęć pojawią się także wszelkie potrzebne pomieszczenia techniczne oraz szatnie (poziom -1). W całym budynku wejścia i drzwi zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z poziomu szatni i piwnic funkcjonować będzie wewnętrzna winda, a przy schodach podjazdy. Dobudowana część obiektu powinna być dostępna dla uczniów przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2023/2024.

Przetarg na realizację tego zadania nie został jeszcze ogłoszony. Wedle wcześniejszych zapowiedzi należy się go spodziewać pod koniec I, bądź na początku II kwartału tego roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~konkret

Szkoła ma dużo uczniów bo rodzice chcą tu zapisywać dzieci. Inne szkoły mają tych uczniów mało bo najwyraźniej rodzice nie chcą swoich dzieci tam posyłać. Jeśli tak jest to taką szkołę powinno się zamknąć a dofinansować tą, której rodzice ufają. W miejsce nieprzeludnionej szkoły zrobić kluby seniora.

~Werok

Za duża ta szkoła będzie dla małych dzieci.Druga sprawa panie sprzątające za mało osób do pracy jest zatrudnianych i to na pół etatu. Te panie są niepełnosprawne a robią ponad swoje siły. Ogólnie w szkołach jest za mało pan sprzątających zatrudnianych.

~cycek

nadberezny wreszcie pujdze do przedszkola tak tak zacznie sie ksztalcic pora na to

~Penetrator

OKi ja pindole to Australia do zasiedlenia ...tam 95% ludzi jest zaszczepiona smiech2 Jajcarze z was płaskoziemcy

~Mloda

Oki dokladnie jak piszesz to prawda

~oki

Jak się wyszczepią kobiety w wieku rozrodczym to niedługo nie będzie dzieci i szkoła niepotrzebna.

~no może

Może jak rozbudują szkołę to dzieci przestaną się w piwnicach uczyć. To jest skandal, w szkole XXI wieku uczniowie klas 7 i 8 tej szkoły uczą się w salach w piwnicy LO samorządowego (szkoła przyklejona do PSP 11), bez światła słonecznego i wentylacji!! A Pani "Przodująca" problemu nie widzi i przyjmuje dzieci jak leci spoza rejonu.

~andrzej

do taka prawda, no jak to ty nie rozumiesz? przecież jak lewaki dojdą do władzy to nie będzie ani pieniędzy ani tej szkoły, a pieniądze będą w rękach lewaków a ci przekażą je z powrotem do niemiec. a społeczeństwu polskiemu ogłoszą, że unia nam daje kasę. a głupi ludzie w to uwierzą. pamiętasz jak donek budował autostrady i drogi ekspresowe? tak je budował ,że firmy które to wykonywały plajtowały ,a pseudo firmy które wygrywały przetargi były firmami zagranicznymi wyprowadzającymi pieniądze z polski ,a podwykonawcą figę płacili. p.s. nie lubię określenia podwykonawca , bo to jest bardzo niesprawiedliwe określenie ,jak zwykle zresztą, bo to oni wykonują całą najtrudniejszą robotę, a jak zostali potraktowani za czasów ryżego to wszyscy wiemy.

~obłuda PO

Pani Butryn może pani i 100 razy powtórzyć że nie lubi Pani hejtu, ale jeśli nie gani Pani tych którzy drą się na ulicy "wypierda**ć!", a nawet pani ich tłumaczy, a także pozwala by ta internetowa dzicz wypisywała to, co wypisuje, to z całym szacunkiem - łże Pani.
A że piszą ten hejt członkowie dowodzonej przez Panią członkowie PO oraz koledzy z protestów, to już każdy wie.
Hejt znika ilekroć macie jakąś opozycyjną nasiadówkę, proteścik, spotkanie w terenie.
Tak wielokrotnie się działo, więc przypadku nie ma.
HEJT WSTAWIAJĄ PANI KOLEDZY.. Młodsi i w Pani wieku...
Jacy? Marczak, Przytuła, Kopyto, Kardasz. Hejtuje także Hausner.

~taka prawda

ja tu czegoś nie rozumiem? za moich czasów wszyscy się mieścili a było więcej dzieciaków w szkołach a teraz? dzieci mniej szkoły pozamykane a szkoła większa. No tak jak nie ma na czym kasy przekręcić to się buduje byle budować.

~gggg

na to kasa jest a na sprzęt do wfu nie maumiech

~XXX

do J24 -a co Tobie do tego. Masz dzieci czy wnuki ? Raczej ich nie masz i nie potrzebna Ci ta rozbudowa, A jak je masz to dziwnie o nie dbasz~~~

~............

podstawowka i slo za duzo trzeba budowy !!!!!

~Piter

W szkole winda? Czy aby nie będzie ona stanowić zagrożenia dla tych najmłodszych dzieci. Czy nie lepiej było poczekać i pomyśleć nad szkołą w Rozwadowie pod potrzeby planowanych osiedli mieszkaniowych Ogrodowego i Charzewice. Przecież aktualnie w trakcie budowy jest żłobko przedszkole z basenem ok. 1000 metrów dalej, czy więc rozbudowa szkoły nr 11 ma w tej sytuacji sens.

~Xyz

No wyjątkowo malutka ta szkoła, chyba najmniejsza w mieście. To już jest kur...wo. Jak tak można. A co z innymi małymi szkołami. Skoro 11 jest mała to co powiedzieć o innych podstawówkach.

~J24

Szkoła pod specjalnym nadzorem LN.
I dyrektor również.