Policja przestrzega - nieletni także ponoszą konsekwencje swoich czynów

Image

Za kilka tygodni rozpoczną się ferie zimowe. Dla uczniów to często czas beztroski i zabawy. Nieletni powinni jednak pamiętać, że im również grożą konsekwencje popełnianych czynów zabronionych. Przekonało się o tym pięciu nieletnich mieszkańców powiatu niżańskiego.

Uczniowie z naszego województwa, jako ostatni w tym roku, skorzystają z zimowego wypoczynku. Ferie zimowe na Podkarpaciu przypadają w drugiej połowie lutego. Jednak warto już teraz zaapelować o rozsądne korzystanie z wolnego czasu. Młodzi ludzie często uważają, że są bezkarni, a cała odpowiedzialność za ich czyny spada na ich rodziców, jednak takie myślenie jest błędne. Przekonało się o tym pięciu nieletnich mieszkańców powiatu niżańskiego.

Chociaż od zdarzeń minął prawie rok, sąd rodzinny wyciągnął konsekwencje w związku z ośmiokrotnym usiłowaniem kradzieży z włamaniem do skrytek paczkomatu. W trakcie próby otwarcia skrytek, kamera była odwrócona, jednak wnikliwa analiza doprowadziła policjantów do identyfikacji sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Jeżowego w wieku 16 i 13 lat. Podobnie było w przypadku trzech chłopców w wieku od 15 do 16 lat z terenu Niska, którzy dwukrotnie włamali się do budynku starej szkoły, przywłaszczając sprzęt elektroniczny w postaci m.in. drukarki i radiomagnetofonu.

Policja apeluje do dzieci oraz młodzieży o to, aby zimowy wypoczynek nie przerodził się w łamanie prawa, gdyż jak widać również niepełnoletnie osoby mogą ponosić odpowiedzialność za swoje zachowanie. Mamy również nadzieję, że zbliżające się ferie będą czasem BEZPIECZNYCH zabaw, które nie będą skutkowały przykrymi wypadkami ani konsekwencjami prawnymi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~dzidek00

Jo za mlodego kradl w sklepach i prawie zawsze udalo sie cos wyniesc z sklepu.Teraz sa kamery ale od czego sa maseczki wiec nie ma co dygać.

~Cccc

Wcale nieletni nie ponoszą konsekwencji, gówniarze robią co chcą. A dziewuchy przechodzą ludzkie pojęcie, uciekają z domu, podają wiek gdzie są niby trochę starsze, włażą do łóżka chłopakom a później oskarżają o gwalt. Bez honoru, zero konsekwencji i kłopot. Mam nadzieję że i za takie czyny będzie odpowiedzialnosc

usuniety

Dzień Dobry.

A czy rodzice tych pięciu chłopców, dawali im "kieszonkowe" ?
Bo jeżeli nie, to nic dziwnego że musieli kraść aby mieć na drobne wydatki.

~Tymcio2708

I bardzo dobrze myślą że są bezkarni i rodzice będą za wszystko płacić a gówniarze zero posłuszeństwa

~...........

nieeeeeeeeeee kazdy sam sie rauje i i patrzy gdzie wlazi i co robi nie mui z innymi nic robic !!!!!!!!!! wymyslanie i gadanie zle nie gra roli jesli ktos nie zauwazyl nic nie ma