Certyfikat akredytacyjny dla naszego szpitala

Image

Minister Zdrowia przyznał SPZZOZ Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Stalowej Woli Certyfikat Akredytacyjny w zakresie prowadzonej działalności leczniczej.

W październiku ubiegłego roku w stalowowolskim szpitalu odbył się audyt zewnętrzny przeprowadzony przez niezależnych wizytatorów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia z Krakowa. CMJ to jednostka powołana przez Ministerstwo Zdrowia, dokonująca oceny akredytacyjnej szpitali w oparciu o opracowany zestaw standardów. Starania o uzyskanie Certyfikatu Akredytacyjnego wymagały zaangażowania i współdziałania wszystkich pracowników placówki

– Dziękuję całemu personelowi, a zwłaszcza pełniącej obowiązki naczelnej pielęgniarki – Beacie Koń, która jako pełnomocnik do spraw jakości wykonała ogromną pracę. Warto było jednak podjąć się tego wysiłku, ponieważ uzyskany przez nas certyfikat jest dowodem na to, że udzielanie świadczeń zdrowotnych w naszym szpitalu odbywa się z dochowaniem zasad wszelkiej staranności, a opieka oferowana pacjentom jest przyjazna, bezpieczna i skuteczna. To także potwierdzenie posiadania przez naszą kadrę dużej wiedzy i doświadczenia oraz jej profesjonalnego podejścia do codziennych obowiązków. Najprościej mówiąc, szpitale, które przeszły pozytywnie przegląd akredytacyjny, są uznawane za bardziej bezpieczne i przyjazne pacjentowi – mówi Monika Pachacz-Świderska, dyrektor SP ZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Certyfikat Akredytacyjny został przyznany naszej lecznicy na okres 3 lat, a po upływie tego okresu placówka będzie musiała poddać się recertyfikacji. Obecnie w Polsce funkcjonuje około 950 szpitali, z czego tylko 176 z nich posiada akredytację przyznaną przez Ministerstwo Zdrowia. Na terenie województwa podkarpackiego akredytowanych jest w sumie 13 szpitali.

W tym miejscu trzeba również wspomnieć, o sukcesie Laboratorium Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, które dzięki działaniom i staraniom jego pracowników oraz kierownictwa, uzyskało kolejny raz Świadectwo Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi, za udział i najwyższe oceny w Ogólnopolskim Programie Zewnętrznej Oceny w zakresie chemii klinicznej. Laboratorium analityczne począwszy od 2018 roku regularnie otrzymuje najwyższe oceny w kontrolach organizowanych przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej, co potwierdzają właśnie otrzymywane świadectwa. O wysokiej jakości pracy szpitalnego Laboratorium najlepiej świadczą statystyki - aby uzyskać wspomniane świadectwo, należy utrzymać jakość badań na poziomie co najmniej 75% (75% ocen bardzo dobrych i 25 % ocen dobrych). Tymczasem Laboratorium stalowowolskiego szpitala zawiesiło sobie tę „poprzeczkę” znacznie wyżej i z wyników zewnętrznych kontroli wynika, że od 2018 r. utrzymuje jakość badań na poziomie od 95% do 100 %, potrafiąc otrzymać na 20 badanych analitów biochemicznych – nawet 20 ocen bardzo dobrych.

Na równie wysokim poziomie co Laboratorium analityczne, funkcjonuje również Pracownia Mikrobiologiczna, która uzyskała w tym roku - podobnie jak w poprzednich, Świadectwo Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej. Był to Ogólnopolski Sprawdzian Wiarygodności Badań Mikrobiologicznych POLMICRO 2021 w zakresie oceny preparatów mikroskopowych, identyfikacji, lekowrażliwości i mechanizmów oporności na leki bakteryjnych czynników etiologicznych zakażeń.

– Nasze pracownie diagnostyczne pracują lepiej niż dobrze. Ono działają na bardzo wysokim poziomie i to ma duże znaczenie nie tylko dla pacjentów, ale również dla funkcjonowania całego szpitala. To również maksymalna ilość punktów zdobytych przez Laboratorium, pomogła uzyskać nam Certyfikat Akredytacyjny. Dlatego bardzo dziękuję całemu zespołowi diagnostów, na czele z kierownikiem Laboratorium Marcinem Tutakiem oraz Martą Rokicką – kierownikiem Pracowni Diagnostyki Mikrobiologicznej – mówi dyrektor Monika Pachacz-Świderska.

Starania całego SPZZOZ oraz jego poszczególnych komórek o świadectwa i certyfikaty poświadczające jakość pracy, wpisują się w misję Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, którą jest udzielanie profesjonalnej opieki zdrowotnej gwarantującej bezpieczeństwo i satysfakcję pacjentów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Opit

Kłamstwo i wszystko na pokaz,a tymczasem zadłużenie szpitala rośnie. Pracownicy nie mają jeszcze wypłaconych należnych im pieniędzy za ubiegły rok,księgowa nieudolna?najlepsi lekarze odchodzą a tu się chwala ile podan jest z prośbą o przyjecia.to dlaczego problem jest z obsada sort skoro tyle rąk do.pracy ?

~Tadek

Bezpieczeństwo smiechu warte. Bezpiecznie było w swieta bo nie było lekarzy na Sor. Bezpiecznie było umrzeć jak ktoś chciał. No chyba że ktoś go zawiózł do Niska to niestety żywot swój pezedlyzyl

~Pawel

Pierdu pierdu ble ble ble dla durnych. A prawdę wszyscy znają. Jak wy patrzycie ludziom w oczy.

~Febo

Koń by się uśmiał. Ale chyba nie ma z czego się śmiać bo to właśnie z niego się smieja. Ot taka przypowieść z bajki.

~Hania

Profesjonalna opieka i bezpieczeństwo na pewno nie w tym szpitalu. Opinia jest w całym Podkarpaciu. Już ostatnie podrygi. Ta pani postawi kropkę nad i końca istnienia tego bagna.

~hihi

Nie potrzeba reklamować tego co jest dobre, bo kto ma wiedzieć jak jest, ten wie. Wystarczy wstać rano, dać z siebie wszystko i zobaczyć każdego dnia zadowolonych pacjentów i lekarzy. Nie potrzeba peanów pochwalnych, by znać swoją wartość.

~Tadeo

Po co owijać g w bawełnę. Wszyscy znają prawdę. Jak widać temat zastępczy żeby nikt bliżej nie widział czegoś innego.Niestety ludzie wszystko widzą wiedzą i czują.

~Renata

Życie w kłamstwie jest chyba trudne. Tylko czekać porażki.

~Madry

Jak ktoś kłamie zmyśla rozmija się z prawdą zawsze przyjdzie czas że się pogubi. Karma wraca.

~Pacjentowaty

Czy mam rozumieć, że teraz trzeba będzie więcej dawać do koperty?

~Marek

To tylko w bastionie pisu ciemny lud kupi te przechwaly. Jak wyglada szpital nie tylko pod katem leczenia to kazdy widzi i czuje. Obronic sie moze jedynie Kardiologia Inwazyjna i laboratorium reszta to zapasc komunistyczna. Natomiast medycy z tej "zapasci" dobrze sie cenia a ci emeryci sa w czolowce. Wierze, ze tych co stac nie lecza sie w tym szpitalu ale nalezy wspolczuc tym, ze musza co zazwyczaj koncza roznym wyrokiem. Obecnie cala sluzba zdrowia w naszym kraju jest nad przepascia, ktora sie w sumie oberwie, nawet za komuny nie bylo tak lekcewazenia chorych.

~DrEwa

Co za bełkot.

~Anetka

Chwalić się nie swoimi zasługami jest łatwo. Ale dziękować komuś kto jest pustakiem a pomijać inne miejsca to wstyd o ile ktoś zna to słowo Każdy to wie ze laboratorium jest super od wielu lat żadna tu zasługa pPachacz serologia i mikrobiologia to samo. Niech dziękuję swojej administracji za to jak wspaniałe wypadli bo już kraza o nich anegdoty na mieście. No cóż poczekajcie jeszcze troszkę a zobaczycie co się wydarzy będzie ciekawie.

~Norbi

Szpital fatalny. Opieka masakra. A tu piepsza o jakiejś jakości. Chyba ktoś coś pomylił. Ta niby dyrektor to wie co gada. Kto to jest i skąd się urwała ze tak pierniczy

~Bogdan

Pełnomocnik jakości adekwatny do jakości w tym szpitalu. Jakość myli się im z tym że jakość to będzie Nic dodać nic ująć. Jaki szpital tacy przedstawiciele tzn taki dyrektor naczelna itd itd. A jaka opinia to wszyscy wiedzą. Jedna profesja tu w modzie.

~Zenio

Babo Wstydu oszczędź. Już takie pranie mózgu ci zrobili. Nikt z klasą tak by się nie zachowywał. Prawda jest wszystkim znana

~Diagnostyka

Pani dyrektor zapomniala ze ma jeszcze serologie? Podobno super wypadla a nie ma pochwaly ? Nie zasluzyli na glosne chwalenie?

~Tolo

Ta pani jak mówi to niech nie kłamie jak to cudownie. Wszyscy wiedzą kto pomógł w uzyskaniu tego. A jak ta dyrektor mówi to koń by się usmual

~Ihaa

Pełnimocnik jakości? A w jakiej dziedzinie ta kobita? Haha

~Leszek

Oj pani Moniko Wstydu oszczędź już wystarczająca smieja się oscienne szpitale z tych osób co pani niby chwali Jedynie kierownicy laboratorium i mikrobiologii zasługują na podziękowanie. Ludzie panią ocenia już oceniają i nie jest dobrze. Dyrektorem się bywa.

~Andrzej

To jest wszem wiadomo co najważniejsze w tym szpitalu

~Kazek

Jak już dziękuję tej Pani koń to niech się pochwali jak wypadła. Chyba że szpital ma błędne info.

~Tina

Świetnie działające laboratorium to zasługa kierowników i zgranego, dobrze wykształconego zespołu

~PRACOWNIK

~Bartosz chyba żartujesz, że Surmacza?! On myślał, że bakterie rosną same

~Bartosz

Laboratorium i mikrobiologia to dzieła Surmacza. Pochwalcie się np jak działa SOR chirurgia itd

~Karol

Nie ośmieszajcie ta chwała bo i tak fama poszła dużo wcześniej. Laboratorium już za Surmacza było najlepsze wiec nie wasza zasługa. Szukacie tematów zastępczych żeby zamieszać i tak wszyscy wiedza jaka była prawda.

~Adam

To że laboratorium jest super wszyscy wiedzą od wielu lat. Proszę pochwalić się ocena administracji. Chociaż po co i tak wszyscy wiedza.