Rynek OZE w Polsce - perspektywy pracy, zarobki, możliwości

Materiał zewnętrzny Image

Jakich specjalistów poszukuje branża źródeł energii odnawialnej? Jakie kwalifikacje są wymagane? Gdzie można pracować mając tytuł technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w kieszeni? Ile trwa edukacja i jakie są wymagania, co do ukończonych szkół?

Specjaliści OZE to jedni z najbardziej poszukiwanych obecnie fachowców w Polsce. I za granicą, dzięki czemu kończąc szkołę z takim tytułem masz pewność pracy. Według szacunków ekspertów nawet kilkadziesiąt tysięcy osób znajdzie zatrudnienie w OZE w niedalekiej przyszłości. Dlatego warto pomyśleć o kształceniu w tym kierunku. Zwłaszcza że szkoły wychodzą naprzeciw pracującym i studentom.

Jakie kwalifikacje?

Aby zostać specjalistą w branży OZE, konieczne jest zdobycie odpowiednich certyfikatów. Są dwie drogi:

• samodzielnie,

• przez szkołę.

Atrakcyjną ofertę Szkoła Partnerska Viessmann, która od początku XXI wieku kształci w obszarze odnawialnych źródeł energii. Poza tym sporo zaoszczędzisz. Na stronie https://www.viessmann.edu.pl/ znajdziesz symulację kosztów, ile zapłacisz za certyfikaty zdobywając samodzielnie uprawnienia, a ile z tą szkołą. Oszczędność to nawet 11 tys. zł. A to nie wszystkie profity.

Do kogo skierowana jest oferta szkoły?

Obecnie trwają już zapisy na kolejny rok. Edukacja trwa 1,5 roku. Aby się zapisać, należy wypełnić na podanej wyżej stronie wstępny formularz. Oferta Szkoły Partnerskiej Viessmann skierowana jest do osób pełnoletnich, które ukończyły szkołę średnią. Matura nie jest wymagana. I w zasadzie to tyle, jeśli chodzi o kryteria. Naukę mogą podjąć studenci, pracujący, każdy, kto chce zdobyć nowy zawód.

Fachowcy poszukiwani

Dobrzy specjaliści są obecnie pożądani. Brakuje ludzi, specjalistów, którzy właściwie wykonują swoją pracę, czyli montaż, serwisowanie, instalacje OZE. Poszukują ich biura projektowe, producenci, sprzedawcy urządzeń, systemów, a także opcją jest otwarcie własnej działalności. I tu masz pewność, że gdy zdobędziesz klientów, pozostaną na długie lata, bo potrzebują serwisu i wsparcia w razie problemów technicznych. Dobry fachowiec nie będzie narzekał na brak zleceń.

Zarobki w OZE

Pracodawcy nie podają stawek, ale każdy informuje o atrakcyjnym wynagrodzeniu, w części firm składa się ono również z premii. To, co z pewnością ma również znaczenie, to stabilność zatrudnienia. Technicy mogą liczyć na umowę o pracę bądź współpraca B2B, czyli pomiędzy firmami. A założenie działalności może dać naprawdę duże zarobki.

Jeśli jeszcze się wahasz, więcej informacji znajdziesz na stronie wcześniej wspomnianej szkoły: http://www.viessmann.edu.pl/dla-kandydatow/technik-oze-informacje/.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =