Monika Pachacz-Świderska dyrektorem Powiatowego Szpitala w Stalowej Woli

Image

Zarząd Powiatu Stalowowolskiego podjął uchwałę o zatrudnieniu Moniki Pachacz-Świderskiej na stanowisku dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Będzie ona kierowała lecznicą przez najbliższe 6 lat.

Monika Pachacz-Świderska pełniła obowiązki dyrektora szpitala od sierpnia 2021 roku. Była też jedyną kandydatką, która aplikowała na stanowisko dyrektora w ogłoszonych pod koniec ubiegłego roku dwóch postępowaniach konkursowych. W związku z tym, że nie miała kontrkandydatów, konkursy zostały unieważnione, a zgodnie z przepisami, decyzję o zatrudnieniu jej – w oparciu o opinię komisji konkursowej, podjął w dniu 18 stycznia 2022 roku Zarząd Powiatu Stalowowolskiego.

– O tym, że jest odpowiednią osobą na to stanowisko, wiedziałem już w sierpniu, gdy powierzaliśmy jej pełnienie obowiązków dyrektora szpitala. A przez te pół roku, które minęło od tamtej pory, tylko utwierdziłem się w tym przekonaniu. Pani Monika Pachacz-Świderska pracowała w przeszłości w naszym szpitalu przez kilkanaście lat, doskonale go zna i bardzo szybko się w nim na nowo odnalazła. Dzięki swojemu doświadczeniu, na szpital patrzy zarówno z perspektywy lekarza, jak i managera i to jest szczególnie cenne. Mimo tego ekstremalnie trudnego czasu, w jakim z powodu epidemii znalazła się nasza służba zdrowia, liczę, że uda jej się tak kierować stalowowolską lecznicą, żeby wykorzystać jej mocne strony i poprawić te słabsze. Zapewniam, że Zarząd Powiatu na pewno będzie ją wspierał w tych działaniach – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Monika Pachacz-Świderska urodziła się w Stalowej Woli, ukończyła Śląską Akademię Medyczną - Wydział Lekarski w Zabrzu. W latach 2003 - 2017 roku pracowała na Oddziale Wewnętrznym SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. W tym czasie, jako lekarz pracowała również w Poradni Hematologicznej, Centralnej Pracowni Ultrasonograficznej, a także jako lekarz dyżurny na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Przez kilka miesięcy pełniła również obowiązki zastępcy dyrektora ds. lecznictwa.

W 2017 roku objęła stanowisko z-cy dyrektora ds. lecznictwa Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, a od stycznia do sierpnia 2020 roku pełniła obowiązki dyrektora tej placówki. Następnie objęła stanowisko z-cy dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Powiatowym w Nisku. Od 1 sierpnia 2021 r. pełniła obowiązki dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Nastka

Wybór był podobno bardzo trudny bo wielu specjalistów i menegerow się zgłosiło. Wybrali spośród wielu. Jest to powód do ogromnej dumy.

~DrCzeslaw

Podsumowując to chirurgia najlepsza Nisko urologia Sandomierz okulistyka Tarnobrzeg. Stalowa wszystko prawie w czarnej d. O przepraszam sztandarowo działał SOR w swieta gdzie nie było lekarzy Bravo Stalowa zacytuje jak ludzie nazywają ten budynek no umieralnia

~Joko

Jeden kandydat smiechu warte. Ale pompa ze wybrali no wybór był trudny. Nie ma co pani Moniko szacun za desperację.

~Enka

Koń by się uśmiał ale jest odwrotnie

~Bogdan

Znowu Nisko wygrało. Aż to sprytnie pozbyli sie

~Tomek

Dobrze ze poszła do Stalowej bo zniszczone byłoby Nisko a odkąd poszła to Nisko super działa. Brawo dobrej decyzji pozbycia się osoby która niszczy nie buduje

~Gosia

Już podobno taczki szykują Fajne taczki skoro w nich minimum200tysiecy

~Szeryf

Gratuluję Pani i jednocześnie współczuję zarządzać takim grajdołem. To jest twór komunistyczny, żaden szpital "państwowy" przy takim zarządzaniu z góry nigdy nie będzie mógł funkcjonować. Za dużo polityki a za mało rozsądku w tym wszystkim. Nie da się pięknie tańczyć ze złamanymi nogami. Jedynie prawdziwa restrukturyzacja poprzez zmniejszenie w regionie ilości szpitali (Sandomierz, Tarnobrzeg, Nowa Dęba, Stalowa Wola, Nisko, Janów) a po jaką chol... ich tyle. Zostawić 2 z pozostałych zrobić placówki zamiejscowe. Zaprosić do Polski lekarzy zza granicy i zwiększyć ich ilość

~Jan

Widać lubi czarny ch

~Marioo

Do ~ser - ludzie i tak nie przyjmą do wiadomości to co piszesz bo są zbyt ograniczeni i dla nich jedynym wyznacznikiem „prawdy” jest TV.

Mój znajomy na sąsiedzie który przyszedł do niego po szczepieniu testował (bo słyszał że szczepionka zawiera metale) jak to jest na prawdę: a że ma sprzęt do wyszukiwania Drobinek metalu zrobił test - po przyłożeniu do miejsca w którym podana była szczepionka pokazywało że jest tam metal - kulka prób to samo. Po kilku dniach jak przyszedł sąsiad zrobił znów ten test - już nie wykrywało metalu - zapewne rozeszło się po organizmie.

~Ciekawe

Drodzy czytelnicy czy w naszym szpitalu jest jakaś komórka organizacyjna, która jest wg was beż zastrzeżeń? Jakiś oddział, rehabilitacja, kuchnia, bakteriologia, pkt szczepień itp? Napiszcie swoje dobre spostrzeżenia, przecież nie może być tylko że, a i inni zaczną korzystajć jeśli jest gdzieś dobrze.

~Pracownik

Czego kasujecie komentarze które dotyczą bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu.

~ser

Chorbę powodują śmiercionośne szczepionki z grafenem, po uruchmieniu 5G zaszczepieni będą padać jak muchy, mordercy czekają na wyszczepienie jak największej populacji. W szczepionkach jest grafen , który reaguje na fale radiowe o określonej częstotliwości. Zauważcie że ukrywają wszelkie informacje o antenach.

~Podatnik

Skoro nie było innych kandytatów wybór ostateczny jest niekoniecznie dobry.
Czym tu się chwalić, jest bo jest.
Napewno pacjent na tym nie zyska jak piszą w artykule.

~Ubek

Daję tej Pani rok czasu, później odejdzie.
A główny żebrak Stalowej Woli ogłosi sukces i następny konkurs.

rodzynek

Ciekawi mnie czy szpital stalowowolski chodz odrobinę zyska w oczach mieszkańców miasta i okolic , bo na razie to tragedia . Oby się udało !

~zenobiusz

Na wiosnę spędziłem dwa tygodnie na oddziale wewnętrznym i nikt na sali nie leżał we własnych ekstrementach. Duży szacunek dla pań pielęgniarek.

drobny81

Tak, dobrze funkcjonujący... Pacjenci obłożnie chorzy leżą godzinami we własnych ekskrementach. Jedzenie podawane pod drzwi i ten co ma siłę roznosi po wszystkich.
Nie wiem, nie byłem ale słyszałem identyczny opis ok kilku osób. Może ktoś to sprawdzi?

~loko

Przez jakiś czas przyjmowała pani doktor w lecznicy w Zbydniowie. P.S. Dlaczego pani zmieniła uczesanie i kolor włosów? Tamto było lepsze

~Palestyńczyk

Uniwersalny specjalista. Jaki prezes SBM taki starosta. Po prostu super specjalista.

~EDI

UWAGA UWAGA NADCHODZI ZAMORDYZM I ŚCIEMA PŁASKO-EKRANOWA
NA WIOSNĘ LUDZKOŚĆ WAS ROZLICZY ZA CZYNY -->ZBRODNIE I SŁOWA !!!!

~Gru

Podstawą dobrze funkcjonujacego szpitala są pewne zmiany o których się glosno mówi a ktorych nie widać .....
Zadowolenie personelu przeklada się na lepszą i wydajniejszą pracę.
Oby to uslyszano za drzwiami.

~wito

Gratuluję oczywiście.. Prawdopodobnie rozpoczął się już w Polsce projekt wymiany kadr w celu rozmydlenia odpowiedzialności za uśmiercenie przez zaniedbanie w leczeniu dziesiątek tysięcy ludzi.... Również komisja lekarska przy Premierze podała się do dymisji nie bez powodu.....Wiedzą ,że odpowiedzialność za swoje nakłaniania do działań bezprawnych i w oderwaniu od wiedzy medycznej będzie trzeba ponieść karę....

~Tygrees

Ale kasiory lupie

~Ciekawe

Jakie zmiany chce dokonac? Hahahah odkad przysla nie widac konkretnych zmian, moze jakies udawane zeby to czego nie umie zmienic nie bylo az tak widoczne

~Ania

Super osoba ,ciepła ,pomocna ,pełna zapału.Oby tylko inni pozwolili jej wprowadzić zmiany,jakich chce dokonać.

~Teresa

Pisiara or not?

~mika

oczywiscie, to nie to co agronom w roli glownej

~Kkk

Szkoda jej.Musiałaby wymienić 80 procent personelu.Pierwszy do odstrzału Marian z chirurgii.

~boby

OK zgadzam się !!!