Jest odpowiedź w sprawie utworzenia ścieżki rowerowej

Image

Jest odpowiedź w sprawie interpelacji radnego Łukasza Warchoła. Dotyczyła ona wykonania ścieżki rowerowej przy ul. Wrzosowej na osiedlu Hutnik.

Radny Łukasz Warchoł zwrócił uwagę na to, że wzdłuż ulicy Wrzosowej, z lewej strony jezdni, znajduje się chodnik dla pieszych, ale brakuje ścieżki rowerowej. Powoduje to, że część rowerzystów jeździ po ciągu pieszym.

- Występując w imieniu mieszkańców osiedla Hutnik zwracam się z uprzejmą prośbą o wykonanie ścieżki rowerowej na ulicy Wrzosowej, która połączy się z istniejącą już ścieżką rowerową na ulicy Solidarności. Jest to jedno z niewielu miejsc w naszym mieście, gdzie duży ruch rowerowy łączy się z brakiem wytyczonego pasa dla użytkowników rowerów- pisał w interpelacji Łukasz Warchoł.

Jak podkreślił radny wykonanie ciągu rowerowego poprawi bezpieczeństwo rowerzystów użytkujących ulicę Wrzosową oraz wyeliminuje jazdę po chodniku, tym samym zapewniając komfort spacerowania pieszym.

W odpowiedzi, którą uzyskał radny czytamy, że wykonanie ścieżki rowerowej przy ulicy Wrzosowej, będącej kontynuacją istniejącej ścieżki przy ulicy Solidarności, wymaga wcześniejszego opracowania dokumentacji projektowej.

Zgłoszone zadanie zostanie wpisane na listę zadań oczekujących na realizację oraz w zakresie opracowania dokumentacji projektowej zostanie zgłoszone do projektu budżetu na 2023 rok. Ostateczna decyzja zatwierdzająca plan wydatków na 2023 rok zostanie podjęta przez Radę Miejską na sesji budżetowej- czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
piket

Na bzdury są pieniądze a na bezpieczeństwo mieszkańców????

e2rds

~wszyscy, też ~wszyscy powinni mieć zakazane pisanie idiotyzmów, ~wszyscy, rozumiesz.

~wszyscy

Tak jak w Niderlandach wszyscy powinniśmy jeździć rowerami do pracy, samochody osobowe prywatne powinny być zakazane transport ewentualnie zbiorowy ale tylko ekologiczny najlepiej autonomiczny jak Tesla bez kierowcy !

~J 23

Zróbcie ścieżkę rowerową z tej drogi - nie trzeba będzie ponosić kosztów.

~Rowerzysta

Dobra wiadomość. Szkoda że dopiero w następnym roku. Proszę czuwać nad tym panie radny.

~jasio

a kto tam bedzie jezdzil na roweryku jak wszyscy majom rovery albo luxsusy

~ekolog

Są dwie możliwości albo wyciąć te drzewa od strony lasu i zrobić tą ścieżkę rowerową. Albo zlikwidować ten chodnik o strony tych szeregówek i w miejsce tego chodnika zrobić ścieżką rowerową. Dodam jeszcze , że tym chodnikiem nigdy nikt nie chodzi.

~Baden

Ścieżkę rowerową i chodnik zróbcie przy równoległej do obwodnicy drodze do Vivo …